Luca Vitiello

Bestsellerowa powieść Złączeni honorem z perspektywy Luki Vitiello!

Luca był potworem. Okrucieństwo płynęło w jego żyłach niczym trucizna, podobnie jak u każdego mężczyzny z rodziny Vitiello. Jego ojciec zatroszczył się, żeby syn nigdy o tym nie zapominał. Ojcowski nóż i nieznoszące sprzeciwu słowa miały wyrzeźbić mafiosa z krwi i kości, prawdziwego Vitiello.
Od urodzenia miał zostać capo, rządzić twardą ręką, budzić respekt i być bezlitosnym.
Kiedy ojciec znalazł mu żonę, oznajmił: „Mam nadzieję, że spodoba ci się podcinanie jej skrzydeł”. Luca wiedział, że wszyscy czekają na to, aż złamie Arię. Obedrze z niewinności i dobra, które w sobie miała.
Zniszczenie jej byłoby dla niego naturalne. W końcu był potworem, którego wszyscy się bali.

Informacje dodatkowe o Luca Vitiello :

Kup książkę Luca Vitiello

Luca Vitiello - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2021, 2021, Romans,

"Luca Vitiello" Cory Rilley to historia Arii jednak przedstawiona z perspektywy jej męża. "Złączeni honorem" znowu powracają. Zawsze lubiłam czytać książki z dwóch perspektyw. A historia Arii zawładnęła moim sercem.

Powieść należy do literatury obyczajowej, romansu i pisana jest lekkim piórem.

Luca był potworem, a okrucieństwo ma we krwi. Od urodzenia jego przeznaczeniem było zostanie capo i bycie bezlitosnym. Kiedy ojciec wybrał mu żonę czekał tak samo jak inni, że obedrze ją z dobra i niewinności. W końcu był potworem. Zniszczenie jej byłoby dla niego naturalne.

Ta powieść jest zagłębieniem się w myśli i uczucia głównego bohatera, których mi brakowało w pierwszej części. To uzupełnienie "Złączeni honorem".

Jestem zachwycona całą serią i gorąco polecam.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2022-02-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022, Legimi,

,,Złączoni honorem" oczami Luki Vitiello już za mną.
No fajnie się czytało, ale już nie wzbudzała tylu emocji ta część, bo jednak znało się fabułę. A Luca ... No el macho jak nic :D  Chociaż ta niewinność i uroda Arii - jego żony - burzy pewne mury w nim samym i dzięki niej odkrywa, że jednak potrafi być czasem i ,,el ciepła klucha":D
Nie No żartuje ... Luca i ciepła klucha? Nie! Absolutnie!
Raczej okazuje się, że nawet taki bezwzględny mafioso potrafi znaleźć w swym sercu odrobinę uczucia...:)
Polecam.

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-08-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Siła jej światła przewyższała siłę mojego mroku. Przy niej nie chciałem być zły. Chciałem ją chronić przed tą częścią mojej natury. Ale urodziłem się potworem. Wychowano mnie, żebym niszczył innych.”

Luka Vitiello to niebezpieczny, przerażający mafioso. Okrucieństwo i bezwzględność ma we krwi, nie cofnie się przed niczym i nikim, aby osiągnąć swój cel. Czy człowiek rodzi się potworem? Co doprowadziło do tego, że Luka stał się mordercą bez serca? Perspektywa Luki jest przerażająca i fascynująca jednocześnie. Akcja toczy się bardzo dynamicznie i jest bardzo emocjonalna. Fabuła ukazuje przeszłość i teraźniejszość Luki. Widzimy, co spowodowało, że stał się człowiekiem pozbawionym serca. Styl Pani Cory jak zawsze niesamowicie lekki, płynny, przejrzysty z poczuciem humorem. Szczerość, duży realizm, wyrazistość, a przy tym prostota przekazu, to zdecydowanie atuty tej powieści. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, ich pokomplikowane, bardzo charakterne osobowości, to, z czym muszą się mierzyć, na co dzień, otoczenie, w jakim przyszło im żyć, robi wrażenie. Aria ma być ozdobą, matką przyszłego capo, ma być posłuszna i uległa we wszystkim. Jej delikatność i dobroć stopniowo zyskuje w oczach Luki. Z czasem oprócz szacunku przychodzi płomienne uczucie… Uczucie, które w mafijnym świecie jest postrzegane, jako słabość…

Pewne nie do końca zrozumiałe rzeczy podczas czytania pierwszej części – z perspektyw Arii – teraz nabierają przejrzystości i pozwalają zrozumieć wiele poruszanych wątków. Jest to rewelacyjne uzupełnienie pierwszej części. Autorka z jednej strony ukazuje bezwzględność i porywczość tych ludzi, a z drugiej bardzo namacalnie ukazuje ogromną miłość, szacunek i zrozumienie między braćmi. Zaufanie, szacunek, potrzeba chronienia, czy wręcz oddanie życia za brata. Jak bardzo pozory i błędne wyobrażenie o drugim człowieku mogą mylić? Fascynacja, pożądanie, namiętność, miłość, bezgraniczne oddanie i zawierzenie. Mrok, tajemnice, odgórnie nakreślone zasady. Rodzina, posłuszeństwo, obowiązki, nieograniczona władza, dla zdobycia i utrzymania, której zrobi się i poświeci wszystko.

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, trudno się oderwać. Ta część jest obowiązkową pozycją dla wszystkich fanów serii. Była to fantastyczna przygoda, która całkowicie mnie usatysfakcjonowała. Polecam :)

Złamana lojalność
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Złamana lojalność

Fabiano od najmłodszych lat był wychowywany z myślą o tym, że pójdzie w ślady ojca i podobnie jak on zostanie consigliere w chicagowskim oddziale...

Nie w jego typie
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Nie w jego typie

Powieść z motywem sportowym niesamowitej autorki serii ,,Złączeni"! Evie, po dwóch latach zajmowania się ojcem, nareszcie może wrócić do swoich spraw...