Słodka pokusa

Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Sweet Temptation
Język oryginału: angielski

Po stracie żony, Cassio zostaje sam z dwójką małych dzieci. Musi szybko znaleźć dla nich matkę, a dla siebie kobietę, która ogrzeje jego łóżko. Jest mężczyzną, który ma władzę, a za władzą podążają obowiązki.
Mafioso doskonale wie, że w jego świecie wybór żony to nakaz a nie przyjemność. Nie ma nic ważniejszego niż tradycja i honor. I w taki oto sposób jego żoną zostaje ledwo pełnoletnia dziewczyna.
Giulia zawsze wiedziała, że poślubi mężczyznę, którego wybierze dla niej ojciec. Ale nigdy by nie przypuszczała, że będzie on dużo starszy od niej. Nagle ma zostać matką dla dwójki małych dzieci, kiedy nigdy nie trzymała nawet dziecka w ramionach. Giulia szybko się orientuje, że Cassio nie jest zainteresowany żadnym prawdziwym związkiem z nią. Szukał jedynie niani dla swoich dzieci. Jednak dziewczyna postanawia zawalczyć o swoją wizję szczęścia.

Tagi: Romans

Opinie o książce - Słodka pokusa

Książka jest inna niż pozostałe tej autorki. Jest bardziej spokojniejsza, bez dużego rozlewu krwi. Co nie znaczy że nie jest ciekawa. Historia Cassia skrywa mroczną tajemnicę, a Giullia chce ją odkryć, by jej małżeństwo z nim było pełne, by razem tworzyli szczęśliwą rodzinę. Bo tajemnice Cassia mają ogromny wpływ na jego dzieci. Giullia ma wiele obowiązków i musi się mocno starać by zadowolić męża. Jednak nie poddaje się , jej upór wywraca świat Cassia do góry nogami. Zmiany w jego życiu wychodzą na dobre. Również to małżeństwo, na początku było na przegranej pozycji, tak z biegiem czasu staje się jednym z nielicznych szczęśliwych rzeczy.

Słodka pokusa to książka z którą przyjemnie spędziłam czas..

Cassio jest podszefem w świecie mafijnym. Po śmierci żony zostaje sam z dwójką małych dzieci. Po namowie swojego ojca żeni się z młodziutką Giulianą. Czy zyska żonę, która pomoże mu w opiece nad dziećmi, czy jednak będzie miał kolejne dziecko do opieki? Jak młodziutka Giulia poradzi sobie w świecie dorosłych, jeśli sama uważa się za dziecko?

W tej książce jest coś świeżego, a jest to aspekt Giuliany wkraczającego w świat Cassio. Jej zwątpienia, jej trudny, zmaganie się z opieką nad dziećmi jak i obserwacja i nauka swojego nowego męża. Kto będzie ofiarą a kto drapieżcą?

Jedyny minus jak dla mnie to za mało mafii w romansie mafijnym. Pisarka głównie skupiła się na relacjach głównych bohaterów, a nie na ich otoczeniu.

Choć uważam iż Cora Reilly w swoim dorobku literackim ma wzloty i upadki, to jest jednak jedną z lepszych pisarek poruszających się w tematyce mafijnej.
Słodka pokusa na pewno nie można uznać za upadek. Dobra, lekka smaczna.

Przed swoimi osiemnastymi, Giulia dowiaduje się, że niedługo czeka ją aranżowane małżeństwo. Nie tylko będzie musiała poślubić mężczyznę starszego od niej o czternaście lat, ale ma też stać się matką dla jego dzieci. Dziewczyna zdaje sobie sprawę z pozycji jaką zajmuje jej przyszły mąż i jego reputacji. Cassio jest niebezpiecznym, władczym i nie znoszącym sprzeciwu mężczyzną. Do tego dochodzą plotki o niewyjaśnionych okolicznościach śmierci jego pierwszej żony. Giulia wie, że zostanie wrzucona na głęboką wodę, ale nie zamierza poddać się bez walki.

„Słodka pokusa” jest jedną z najlepszych książek jakie w ostatnim czasie czytałam. Niesamowicie mnie wciągnęła. Autorka rewelacyjnie wykreowała bohaterów, zwłaszcza postać Giulii. Bardzo podobało mi się to, jak silną była kobietą. Pomimo młodego wieki i braku przygotowania do nowej roli, zachowywała się niezwykle odpowiedzialnie.

Fabuła książki też była bardzo ciekawa, choć nie wydarzyło się nic zaskakującego.

Książka ogromnie mi się podobała, nie mogłam się od niej oderwać.

Gorąco polecam!

Kup książkę Słodka pokusa

Złamana lojalność
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Złamana lojalność

Fabiano od najmłodszych lat był wychowywany z myślą o tym, że pójdzie w ślady ojca i podobnie jak on zostanie consigliere w chicagowskim oddziale...

Złączeni nienawiścią
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Złączeni nienawiścią

Niecierpliwie wyczekiwana historia niezwykle niebezpiecznego mafiosa Matteo i niepokornej Gianny! Gianna obiecała sobie, że nigdy nie podzieli losu swojej...

Kudłata
Hwang Sun-mi