Krucha tęsknota

Jednotomowa powieść ze świata ,,The Camorra Chronicles"!
Historia siostry Serafiny, bohaterki Złamanej dumy!
Miała być dla niego tylko nagrodą pocieszenia.
Sofia zawsze wiedziała, że nie będzie taka jak jej siostra. Nie była blondynką, nie była tak perfekcyjna jak Serafina. Jednak musiała ją zastąpić u boku Danilo - mężczyzny, któremu porwano narzeczoną w dniu ślubu.
Taki obrót spraw powinien być spełnieniem snów Sofii. W końcu kochała się w Danilo, nawet kiedy był zaręczony z Serafiną. Ale Sofia szybko się orientuje, że to marzenie ma gorzki smak. Danilo jej nie chce. Wspomnienie jej siostry wciąż go otacza, a Sofia, choćby bardzo się starała, nigdy nią nie będzie.
Danilo zawsze dostaje to, czego pragnie, a chciał mieć Serafinę. Teraz będzie musiał poślubić jej siostrę, która jest dużo młodsza od niego.
Wkrótce może się okazać, że jeżeli mężczyźnie nie uda się zapomnieć o tym, co stracił, straci również to, co otrzymał w zamian.

Informacje dodatkowe o Krucha tęsknota:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2022-01-19
Tytuł oryginału: Fragile Longing

Kup książkę Krucha tęsknota

Krucha tęsknota - opinie o książce

Cora Reilly stworzyła najpierw serie  Born in blood mafia chronicles, która znana jest bardziej jako seria złączeni, potem wprowadziła nas w serie  Camorra chronicles. W międzyczasie powstały książki jednotomowe takie jak ta. Historia poboczna w serii. Niedługo ukaże się także tom drugi nowej serii grzechy ojców. Wszystkie te serie łączą się ze sobą w jedną wielka całość.

Sofia to młoda dziewczyna, która poznajemy już w tomie o braciach Falcone. Po wydarzeniach z Serafiną zostaje obiecana Danillo jako rekompensata za utratę narzeczonej. Wtedy jest jeszcze dzieckiem ale już marzy o tym by mieć 18 lat. Kiedy dowiaduje się, że Danillo jej nie chce i jest to układ, początkowo załamuje sie ale z czasem zaczyna zabiegać o zainteresowanie narzeczonego. Pewne wydarzenie sprawiają, że wszystko między nimi się komplikuje. Czy po ślubie Sofia będzie szczęśliwa? Czy uda jej się poskładać swoje życie?

Danillo to młody mężczyzna. Wiemy co go spotkało i jakie konsekwencje miały wydarzenie po porwaniu Serafiny. Kiedy decyduje się, że poślubi młodszą siostrę byłej narzeczonej nie pała do tego chęcią. Jednak z czasem zaczyna zauważać jak bardzo Sofia się zmienia. Początkowo nie bardzo go lubiłam. Owszem jego motywy można było zrozumieć ale nie do końca jego zachowanie było ok. Czy Danillo się zmieni? Czy pozwoli sobie na porzucenie dumy?

Historia bardzo ciekawa, pełna emocji i intrygująca . W dodatku z szeregiem ciekawych postaci. Jedne znamy z poprzednich tomów czy serii złączeni, czy camorra. Są także nowe, a raczej nowe pokolenie jak np. dzieci Dantego, o których chętnie poczytam historie....oj będzie się działo bo są dość specyficzni. Z przyjemnością tez poczytałabym  historię małżeństwa Samuela i Emmy. Mam nadzieje, że książki zostaną wydane w polskiej wersji jezykowej bo w oryginale są .  W książce mamy mało mafii jako mafii. Są szczątkowe informacje ale sama historia skupia się na relacji Sofii i Danillo. W historii nie zabraknie rozterek, odnajdywania drogi do szczęścia, układów, aranżowanych małżeństw, zdrad intryg i zdarzeń, które są zaskakujące. Autorka tą pozycją zrobią nam oddech w wydarzeniach dotyczących camorry. Czy to celowy zabieg? Zapewne tak. Książkę czyta się rewelacyjnie, nawet jeśli kogoś nie zauroczy ta historia to pióro autorki jest tak lekkie i czyta się z przyjemnością. Polecam

Sofia od zawsze kochała się w Danilo. Nie mogła go sobie wybić z głowy a dzieli ich dziesięć lat. Nawet gdy został narzeczonym jej perfekcyjnej i starszej siostry Serafiny.
    Małżeństwo niestety nie zostaje zawarte, bowiem panna młoda została porwana sprzed ołtarza. Teraz aby dotrzymać zobowiązania, to Sofia ma zastać jego żoną.
   Dziewczynie bardzo to odpowiada. Do czasu kiedy poznaje drugie oblicze mężczyzny.
   Czy Sofia będzie tą jedyną? Czy gorsza siostra zrozumie, że jest wyjątkowa? Czy Danilo zaakceptuje Sofie, zanim straci i ją? Czy jest im pisana wspólna przyszłość?

Seria "The Camorra Chronicles” zachwyciła mnie. Każdą z części czytałam z drżeniem serca i wypiekami na twarzy. Dlatego też nie wahałam się ani chwili czy sięgnąć po jednotomową historię z nawiązaniem do wyżej wspomnianej serii.
   I już na wstępie mogę powiedzieć, że nie żałuję podjętej decyzji. Ta książka okazała się być równie dobra.
   Autorka tutaj postanowiła dokładnie przybliżyć czytelnikowi zauroczenie głównej bohaterki. Dzięki temu, że było to dłuższym wątkiem, mogłam bardziej wczuć się w postać Sofii. Od fascynacji, poprzez zauroczenie aż do pięknego uczucia, które w pewnej chwili zgasło niczym zdmuchnięty płomień świecy.
   Nie spodziewałam się, że będzie to miało miejsce. Że tak dosadnie Cora przedstawi swojej bohaterce ten brutalny świat mężczyzn związanych z mafią. Obdzierający z nadziei, napawający lękiem i przerażeniem. Całkowicie pozbawiający złudzeń. To było mocne, ostre i totalnie szokujące.
   Sofia na początku była dziecinna, jak to dziecko. Emanowała radością, beztroską i szczęściem. Fajnie było ją móc obserwować. Natomiast w momencie, gdy wszystko zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni jej przemiana była widoczna gołym okiem. Ta ostrożność. Oziębłość i czujność. Drżałam z niepokoju na to, co może się wydarzyć. Wszak Danilo to człowiek honorowy ale równie pewny siebie i odważny.
   Tak na dłuższą metę plusy wyprzedziły minusy i w pewnym nawet poczułam do niego sympatię. Zdecydowanie przeważyła cierpliwość i empatia względem jego siostry.
   No ale kochani, pod względem erotycznym autorka przeszła samą siebie. To co tutaj zaserwowała zdecydowanie działało na zmysły. Na początku nawet bawiło i aż przebierałam nogami w oczekiwaniu na rozwinięcie sytuacji. Było odważnie, gorąco i zdecydowanie lubieżnie. Mocno erotycznie. I zdecydowanie rozpalające do czerwoności.
   "Krucha tęsknota" to historia miłosna, która porusza serca. Dostarcza emocji na najwyższym poziomie. Czytałam ją z wielką przyjemnością. Skutecznie oderwała mnie od rzeczywistości i przeniosła w całkiem inny świat.
    Jeśli Czytaliście "The Camorra Chronicles" i nie macie jej dość, to koniecznie przeczytajcie "Kruchą tęsknotę". Czeka was ostra jazda bez trzymanki.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo NieZwykłe

Trafiłam na tę książkę przypadkowo i jestem nią zachwycona. Historia bardzo mi się spodobała a styl pisania autorki wciąga i nie można się oderwać od niej ani na chwilę.

Z początku historia 12 letniej Sophie nie jest cudowna jakby się mogło jej wydawać. W tak młodym wieku została obiacena przystojnemu mężczyźnie że w wieku 18 lat zostanie jego żoną. Zauroczona przyszłym mężem robiła wszystko żeby zwrócić na siebie jego uwagę. Ale była nadal dzieckiem więc on nawet nie reagował na jej zaloty a nawet mu przeszkadzały. Rzadko kiedy mieli okazję się widzieć więc gdy zobaczył ją w wieku 17lat nie mógł uwierzyć że już nie jest dzieckiem. Wbrew sobie zaczął czuć do niej pociąg jednak chował to za maską oziębłości co ona odbierała z bólem serca.

W drugiej części książki zaczęły pojawiać się sceny seksu jednak były tak delikatne i subtelne że nie powinny nikogo zgorszyć. Bardzo przyjemnie czytało się te historię i mam nadzieję na więcej takich książek. Ja się biorę za poszukiwania kolejnych książek tej autorki bo wiem że każda kolejna będzie jeszcze lepsza.

Luca Vitiello
Cora Reilly 0
Okładka ksiązki - Luca Vitiello

Bestsellerowa powieść Złączeni honorem z perspektywy Luki Vitiello! Luca był potworem. Okrucieństwo płynęło w jego żyłach niczym trucizna, podobnie jak...

Złączeni krwią. Antologia
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Złączeni krwią. Antologia

Nowe opowiadania z życia uwielbianych przez czytelników bohaterów powieści Cory Reilly z serii ,,Born in Blood Mafia Chronicles"! Antologia Złączeni krwią...