Złączeni nienawiścią

Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Bound by hatred
Język oryginału: angielski

Tom 3 cyklu Born in Blood Mafia Chronicles

Niecierpliwie wyczekiwana historia niezwykle niebezpiecznego mafiosa Matteo i niepokornej Gianny!

Gianna obiecała sobie, że nigdy nie podzieli losu swojej siostry Arii, która została żoną zupełnie obcego mężczyzny. Tak nie będzie wyglądała przyszłość Gianny, choćby miała zapłacić za to własną krwią.
Matteo „Ostrze” Vitiello postanowił, że ożeni się z Gianną, kiedy tylko zobaczył ją na ślubie swojego brata Luki. Rocco Scuderi przystał na tę zachciankę i obiecał Matteo rękę swojej niepokornej córki. Jednak problem w tym, że Gianna stawia opór, deklarując, że nigdy nie wyjdzie za mąż z przymusu.
Ku zaskoczeniu wszystkich dziewczyna spełnia swoje groźby. Kilka miesięcy przed ślubem wymyka się ochroniarzom i ucieka do Europy, gdzie zaczyna nowe życie.
Jednak Gianna dobrze wie, że mafia nigdy nie przestanie jej szukać, a ukrywanie się przed jej mackami jest niezwykle trudne. Szczególnie kiedy poluje na nią jeden z najlepszych łowców – Matteo Vitiello.

Kup książkę Złączeni nienawiścią

Opinie o książce - Złączeni nienawiścią

Avatar użytkownika - bookmoodpl
bookmoodpl
Przeczytane:2020-05-15, Przeczytałam, Mam,

„Złączeni nienawiścią” to już trzeci tom serii mafijnej „Born in Blood Mafia Chronicles”, ale na szczęście nie ostatni. Jak dla mnie jest to najlepsza seria mafijna, a czytałam już sporo książek z tym wątkiem, ponieważ na rynku wydawniczym coraz częściej spotykamy się z nim. Tak poza tym była to chyba pierwsza taka seria, którą czytałam i bardzo miło wspominam pierwsze spotkanie.

Tym razem w książce poznamy historię Gianny i Matteo. Mogliśmy ich już spotkać w dwóch poprzednich częściach, jako postacie drugoplanowe. Już od pierwszego spotkania ta dwójka nie darzy się sympatią, wręcz czuć między nimi nienawiść. Ale jak to mówią, kto się czubi ten się lubi :) czy w tym przypadku będzie podobnie ? Gianna jest straszną buntowniczką i nie podoba jej się świat w którym zmuszona jest żyć. Od dłuższego czasu planuje ucieczkę, ale zdaje sobie sprawę, że mafia będzie jej szukać. Kiedy już jej się udaje wymknąć ochroniarzom, zaczyna nowe życie w Europie. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej przyszły mąż jest jednym z lepszych łowców i prędzej czy później ją znajdzie.

Czytałam kilka opinii, że ta część jest najsłabsza w stosunku do dwóch poprzednich, ale ja jej tak nie odebrałam. Podobała mi się bardzo, może nie najbardziej, ponieważ moje serca skradła Aria i Luka z pierwszej części, ale opowieść Gianny (siostry Arii) oraz Matteo (brata Luki) była świetna i aż uśmiech mi się pojawia na ustach, jak sobie przypomnę ich relacje i potyczki :D Sympatyczna para z ciętym językiem oraz poczuciem humoru. Czytając tę historie na pewno nie można się nudzić.

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

„W naszym świecie wręczenie komuś pierścionka było niczym znakowanie bydła. Wszyscy mieli wiedzieć, do kogo należałam”.

Gianna jest pewną siebie i swoich przekonań dziewczyną. Nie chce żyć według narzuconych jej przez mafię reguł. Nie chce być żoną na pokaz, uległą i posłuszną swojemu panu i władcy. Całą sobą buntuje się przeciwko takiemu traktowaniu. Charakterna, z niewyparzonym językiem, – za który często jej się obrywa od ojca, nieznoszącego sprzeciwu i samowoli. Wpadła w oko Matteo, który planuje ją poślubić. Niespodziewanie, kilka miesięcy przed planowanym ślubem dziewczyna ucieka. Wie, że w ten sposób zhańbiła narzeczonego i rodzinę, jej los zostaje przesądzony. Z mafii się nie odchodzi, tylko śmierć jest ucieczką.

Opowieść z jednej strony ukazuje potrzebę bycia z drugim człowiekiem, a z drugiej ogromną obawę przed zaufaniem. W tym świecie nikomu nie można ufać. Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Miłość, przyjaźń, mocne, głębokie uczucia przychodzą stopniowo. Między naszymi bohaterami czuć narastające napięcie i wzajemne przyciąganie. Dokonuje się w nich stopniowa przemiana, uczucie narasta i wywołuje sprzeczne emocje. Sceny erotyczne – tych tu nie brakuje – mocne, gwałtowne, ukazane jednak w subtelny, a przy tym wyrafinowany sposób. Lojalność, posłuszeństwo, zakazy, nakazy. Nienawiść ściera się z pożądaniem. Determinacja, silna wola, ogromna chęć wolności. Trudne skomplikowane relacje międzyludzkie, miłość do rodzeństwa, wzajemne wspieranie i pomoc. Obojętność i wyrachowany stosunek do dzieci, które mają być sposobem na uzyskanie własnych korzyści. Brak miłości, czułości, zrozumienia. Poznajemy niebezpieczny i bezwzględny mafijny świat. Pełen bogactwa, bezduszności, mściwości, bezwarunkowego posłuszeństwa.

Niesamowicie wciągająca opowieść z pazurem, całkowicie przykuła moją uwagę. Autorka umiejętnie i z dużym wyczuciem ukazała ogromne emocje, nie sposób ich nie odczuć. Cała seria bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, czekam na kolejną część.

Avatar użytkownika - kaczucha
kaczucha
Przeczytane:2020-05-26, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - a-szka
a-szka
Przeczytane:2020-05-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czyta się lekko, łatwo i megaprzyjemnie. Po poprzednich dwóch częściach, "pewne" rzeczy łatwo przewidzieć, ale niczego to pozycji nie ujmuje - nie taka jej rola :) książka z kategorii "do połknięcia na raz".

Mocne 3 i za tę część i ogólnie za serię. To chyba jedna z nielicznych serii, które mimo że są o innych głównych bohaterach, są utrzymane na podobnym poziomie i czyta się je z podobną łatwością i przyjemnością.
Mimo że główna bohaterka Gianna jest akurat najbardziej irytująca z trójki "głównych" kobiet to i tak ogólnie było całkiem nieźle.

W głębi lasu
Harlan Coben