Neokora

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328152205
Liczba stron: 56
Tytuł oryginału: Thorgal - Neokóra
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Ilustracje: Frederic Vignaux

Tom 39 cyklu Thorgal

Ocena: 3 (1 głosów)

Najnowszy tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.

Główny bohater wraca do domu z wyprawy, podczas której uratował porwaną przez wyspiarzy córkę. Jednak okazuje się, że wszyscy mieszkańcy jego rodzinnej wioski zostali zaczarowani... Thorgal wraz z Jolanem wyruszają do siedziby odpowiedzialnego za ten czyn władcy sąsiedniej krainy. Tam spotykają starych wrogów, którzy zmuszają ich do rejsu na odległą Północ, gdzie w krainie lodów spoczywają ukryte sekrety przybyszy z gwiazd. Ciemnowłosy wiking po raz kolejny stanie przed możliwością ostatecznego rozwikłania tajemnicy swojego pochodzenia!

Scenariusze ,,Thorgali" są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum - ,,Thorgal - Louve" i ,,Thorgal - Młodzieńcze lata", a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód Aegirssona stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych.

Tagi:

Kup książkę Neokora

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Neokora

Tom podobny do poprzedniego, zakończenie zostawia otwarte drzwi dla wielu scenariuszy ponieważ odliczenie do wygaśnięcia generatora nie spowodowało tego czego by się spodziewał Thorgal, A jak już przy nim jesteśmy, przestawiony on jest w coraz bardziej sprzeczny sposób przez co jego postać traci swój charakter.

Link do opinii
Inne książki autora
Lodowy drakkar
Yann le Pennetier0
Okładka ksiązki - Lodowy drakkar

Szósta część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy