Lodowy drakkar

Tom 6 cyklu Thorgal - Młodzieńcze Lata

Szósta część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.

Thorgal bezskutecznie próbuje odnaleźć Aaricię i jej dwie towarzyszki, których łódź zatonęła na morzu. Kiedy brat księżniczki postanawia zakończyć poszukiwania, młody bohater udaje się do leśnej wiedźmy, mogącej znać los trzech dziewczyn. Tymczasem piękna Slivia wydostaje się z wieży, w której trzymał ją Gandalf. Ucieka przed królem na wybrzeże, aby wezwać swoich gwiezdnych pobratymców, ale po drodze wdaje się w walkę z członkami rodu Skalda. W tym tomie emocjonująca, szybka akcja rozgrywa się wielowątkowo i prowadzi do zaskakujących rozwiązań fabularnych.

Autorami serii Thorgal: Młodzieńcze lata są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie tworzą też inną historię z uniwersum Thorgala - Louve, opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.

Informacje dodatkowe o Lodowy drakkar:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-04-18
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Lodowy drakkar

Neokora
Yann le Pennetier0
Okładka ksiązki - Neokora

Najnowszy tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego...