Nic nie oprze się nocy

Doskonała powieść nominowana do wszystkich najważniejszych francuskich wyróżnień literackich: Goncourt, Fémina, Renaudot i Médicis!!! Nagrodzona Prix Fnac oraz Grand Prix des Lectrices de Eelle!!!

Ależ piękna była Lucile! I pomyśleć, że marzyła, by stać się niewidzialną... Urodzona w 1946 roku, trzecia w kolejności z dziewięciorga dzieci Georges’a i Liane Poirier, odebrała sobie życie w 2008 roku. Zmagała się z zaburzeniami maniakalno-depresyjnymi, które zmieniły jej życie w labirynt bez wyjścia. Delphine de Vigan długo wahała się, czy pisać o efemerycznej, fascynującej, dotkniętej chorobą matce. Wstydliwy temat, niepewny teren pełen min.

I choć narodziny były bolesne, efekt okazał się mistrzowski. Nic nie oprze się nocy to historia słoneczna i piekielna zarazem, do tego napisana z rozbrajającą prostotą i szczerością.

Informacje dodatkowe o Nic nie oprze się nocy:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2012-10-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7508-539-6

Kup książkę Nic nie oprze się nocy

Nic nie oprze się nocy - opinie o książce

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2014-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Z własnej biblioteczki,
Jest to historia miłości córki, francuskiej pisarki Delphine de Vigan do matkiLucile Poirier. Delphine opisuje życie matki, pełne ciężkich przeżyć, śmierci samobójczych i tragicznych braci, molestowania przez ojca, choroby psychicznej. Lucile była jedną z dziewięciorga dzieci Georges'a i Liane. Była piękną dziewczynką, pozującą do magazynów mody dla dzieci. Życie jej i rodzeństwa nie było łatwe, tragiczna śmierć brata samobójstwo brata przyrodniego. Z drugiej strony dzieciństwo upłynęło na fantastycznych zabawach rodzeństwa, wśród kochającej rodziny. Bardzo dobra książka, nie jest przytłaczająca. Bez zbędnego patosu i wyciskania łez, używając pięknego języka pokazuje losy swojej licznej rodziny.
Avatar użytkownika - moniks1993
moniks1993
Przeczytane:2014-09-17, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Prawdziwa historia
Delphine De Vigan 0
Okładka ksiązki - Prawdziwa historia

W książce Prawdziwa Historia poznajemy historię pewnej kobiety, która podobnie jak nasza autorka jest pisarką. Występuje w niej wiele zbieżności...

Instadzieci
Delphine de Vigan0
Okładka ksiązki - Instadzieci

Opowiadając historię dwóch kobiet o odmiennych losach, autorka analizuje epokę - od czasów Big Brothera po lata współczesne - w której liczy się tylko...