Nic tylko pył

Jedna ze 100 najlepszych książek młodzieżowych wg magazynu "Time"

Do końca świata zostały 144 dni.

Możesz powstrzymać go w każdej chwili.

Co zrobisz?

Życie Henry'ego Dentona to koszmar. Jego mama ledwie wiąże koniec z końcem, chora na alzheimera babcia coraz rzadziej jest sobą, a jego chłopak, Jesse, w zeszłym roku popełnił samobójstwo.

Jakby tego było mało, Henry'ego od lat regularnie porywają kosmici. Po latach obcy stawiają go przed wyborem: świat skończy się za 144 dni i tylko Henry może go uratować. Wystarczy, że wciśnie jeden przycisk. Nic więcej.

Rzecz w tym, że Henry nie wie, czy ma ochotę cokolwiek ratować. Bo ten jeden jedyny raz może sprawić, że ból i cierpienie znikną

Informacje dodatkowe o Nic tylko pył:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-06-28
Tytuł oryginału: We Are the Ants
Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Kup książkę Nic tylko pył

Nic tylko pył - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-07-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

,,Może nie wybieramy, jak umrzemy, lecz możemy wybrać, jak żyjemy"

(fragment książki)

°

Henry Denton wiedzie życie dalekie od ideału. Jego rodzina mierzy się z bardzo poważnymi problemami, a jego chłopak rok wcześniej popełnił samobójstwo. W szkole Henry jest pośmiewiskiem, a wszystko za sprawą plotki na temat tego, że regularnie porywają go kosmici.

Tyle tylko, że to prawda. Przy okazji każdego porwania obcy roztaczają przed chłopakiem wizję końca świata, który ma nastąpić za mniej niż pół roku i tłumaczą, że wystarczy, by wcisnął jeden guzik i powstrzymał katastrofę. Henry jednak nie jest przekonany czy to dobry pomysł, by świat dalej istniał.

??

,,Nic tylko pył" to niezwykle oryginalna historia o stracie, przyjaźni, miłości i poszukiwaniu szczęścia.

Autor w ciekawy sposób pisze o trudnych relacjach rodzinnych i o emocjach, jakie towarzyszą dziecku, gdy porzuca je rodzic.

Choć początkowo trudno było mi się wgryźć w akcję i motyw kosmitów, z każdą kolejną stroną coraz bardziej angażowałam się w historię Henry'ego.

Książka jest pełna pięknych sentencji skłaniających do refleksji nad sensem życia. Jeśli lubicie historie, w których nie wszytko powiedziane jest wprost i które zostawiają duże pole do interpretacji, ta powinna przypaść Wam do gustu.

[TW: przemoc, wulgarny język, samobójstwo]

Stany Zjednoczone Miłości
Shaun David Hutchinson0
Okładka ksiązki - Stany Zjednoczone Miłości

Wystarczy jeden alarm bombowy i dwaj synowie politycznych rywali trafiają do tego samego schronu. To spotkanie wyborcze skończy się albo katastrofą, albo...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;