Nie całuj się pod kapliczką

Tom 1 cyklu Trylogia Sercowska

Piękna i poruszająca opowieść o niezwykłych spotkaniach, wędrówkach na skraje łąk i kapliczkach, pod którymi skradziono pocałunki

Faustyna Świt nie należy do osób, które lubią widok swoich piegów i kasztanowych włosów w lustrze o poranku. Kocha zapisywać cytaty na drzwiach swojej szafy i nie znosi żółtych spódnic. Ceni swoje zdanie i przyjaciół, którym może ufać. Kiedy po wakacjach wraca do szkoły, poznaje Józka, nowego ucznia, którego od pierwszego wejrzenia... nie lubi. Nie opuszcza jej jednak wrażenie, że od tego momentu świat wyraźnie przyspieszył. Co wyniknie z ich przypadkowego spotkania? W jakie intrygi zostanie wciągnięta Faustyna? I co zrobić, gdy mroczne historie rodzinne zaczynają wisieć nad tobą niczym kłębowisko czarnych chmur?

Nie całuj się pod kapliczką jest pierwszą częścią Trylogii Sercowskiej autorstwa Weroniki Pawlak. Opowieść o losach uczniów ,,Żółtego Liceum" cieszy się ogromną popularnością wśród tysięcy użytkowników serwisu Wattpad.

Informacje dodatkowe o Nie całuj się pod kapliczką:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2021-06-14
Kategoria: Dla młodzieży

Tagi: Polska bóg

Kup książkę Nie całuj się pod kapliczką

Nie całuj się pod kapliczką - opinie o książce

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-10-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Tam dom twój, gdzie serce twoje. A serce przy tym, kogo kochasz..."

Faustyna jest rudowłosą dziewczyną która nie bardzo lubi swój wygląd. Piegi które okalają jej twarz również ja zniechęcają do patrzenia na własne odbicie w lustrze. Gdy po wakacjach wraca do szkoły poznaje tam nowego ucznia, którego od pierwszej chwili już nie lubi. A jednak, poznanie Józka wyraźnie przyspiesza bieg jej życia.
Co wyniknie z tej znajomości?
Jakie mroczne historie wyjdą na jaw?
Czy dziewczyna da wciągnąć się w intrygi które staną na jej drodze?

,,Nie całuj się pod kapliczką" to pierwsza część trylogii Sercowskiej Weroniki Pawlak.

Znajdziecie tu losy uczniów z katolickiego ,, Żółtego liceum" oraz podstawówki w Sercowie. Historia opowiada o nastoletniej miłości, przyjaźni oraz trudnościach nastoletniego życia. Znajdziecie tu również opisy rodzinnych problemów i tragedii jakie spotykają tych ludzi.
Bohaterowie są tak fajnie wykreowani że można wczuć się w nich samych i przeżyć to wszystko z nimi. Dorastanie, poznawanie siebie, pierwsze pocałunki, ale także i te smutniejsze momenty jak zdrady i wszystkie dramaty.
Chodź książka jest bardzo gruba to uwierzcie mi nawet tego nie odczujecie dzięki temu jak lekko napisana jest ta historia. Przeżycia tych dzieciaków chwytają za serce, budzą wiele uczuć.
Styl autorki jest pełen podziwu jak można tyle emocji naraz zawrzeć w jednej książce.
Na minus jest to że początek historii może zrazić bo trochę się ciągnie. Małe literki też są niestety minusem. Również grubość, jeżeli ktoś patrzy na to.
Jednym słowem polecam.
Piękna historia moim zdaniem bardzo pouczająca. I chodź znajdziecie tu dużo wątków wiary i motywu nawrócenia to warto ją przeczytać.

Avatar użytkownika - magdalenalesz
magdalenalesz
Przeczytane:2022-08-11, Przeczytałam, 2022,
Pokochaj mnie pod uniwersytetem
Weronika Pawlak0
Okładka ksiązki -  Pokochaj mnie pod uniwersytetem

Szum i światła stolicy witają przyszłych studentów razem z wielką obawą przed nowym rozdziałem w ich życiu. To pełna wzruszeń, uśmiechów, ważnych decyzji...

Poślub mnie nad rzeką
Weronika Pawlak0
Okładka ksiązki -  Poślub mnie nad rzeką

Weronika Pawlak po raz trzeci kradnie serca czytelników! Na pozór historie jakich wiele: rozterki młodości, dorastanie, szkoła, studia. A jednak opowieść...