Nie chcę o tym mówić. Jak poradzić sobie z męską depresją

Męska depresja to wciąż mało poznane zjawisko, cicha epidemia. Nasza kultura nie pozwala mężczyznom na okazywanie uczuć, słabości, na mówienie o problemach, w konsekwencji czego skrywają swoje emocje i lęki. Problemy, które uważamy za typowo męskie - trudności z intymnością, pracoholizmem, alkoholizmem, obelżywymi zachowaniami i wściekłością - to naprawdę próby uniknięcia depresji.

Terrence Real łamie cywilizacyjne tabu i przerywa milczenie o przekazywanej od pokoleń toksycznej sukcesji - pokazuje, jak dojść do sedna problemu, skutecznie się leczyć, podjąć próby naprawienia relacji i zerwać ze szkodliwym dziedzictwem. Wnikliwą analizę łączy z przekonującymi opowieściami o swoich pacjentach, a także własnych doświadczeniach z depresją.

,,Jak na ironię, te same czynniki, które przyczyniają się do depresji, sprawiają, że jej nie dostrzegamy"

,,Aby zrozumieć męską depresję, musimy rozpoznać warunki, w których się rodzi, odkryć, w jaki sposób, pod hasłem męskości i często w najlepszych intencjach, zdradzamy i deformujemy naszych synów"

Informacje dodatkowe o Nie chcę o tym mówić. Jak poradzić sobie z męską depresją:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-07-29
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: I Don't Want to Talk About It: Overcoming the Secret Legacy of Male Depression

Kup książkę Nie chcę o tym mówić. Jak poradzić sobie z męską depresją

Nie chcę o tym mówić. Jak poradzić sobie z męską depresją - opinie o książce

Terrence Real0
Okładka ksiązki - My. Jak zbudować dobry związek, doświadczyć prawdziwej bliskości I zmienić ty i ja w my

BESTSELLER ,,NEW YORK TIMESA", ,,WALL STREET JOURNAL" I ,,USA TODAY" Zacznij pracę nad swoim związkiem z pomocą doświadczonego terapeuty rodzin. W...

Jak mam do ciebie dotrzeć?
Terrence Real0
Okładka ksiązki - Jak mam do ciebie dotrzeć?

Co się stało z namiętnością, która towarzyszyła narodzinom naszego związku? Gdzie się podziała bliskość, którą się niegdyś cieszyliśmy? Jeśli jesteś kobietą...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska