Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi

Czujesz, że musisz złapać głęboki oddech i poczuć w pełni swoją wartość? Marzysz o zmianie otoczenia i docenieniu samego siebie? Ten poradnik psychologiczny został stworzony specjalnie dla Ciebie! "Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi" skłoni Cię do głębokiej refleksji i pomoże zacząć żyć pełnią życia!

Usiądź i zastanów się nad ludźmi, którzy cię otaczają, z którymi się spotykasz, z którymi pracujesz i z którymi żyjesz na co dzień. Zastanawiałeś się kiedyś, czy oni nie są toksyczni w stosunku do Ciebie? Czy nie odbierają Ci energii, motywacji i chęci do działania? Czy odczuwasz w ich towarzystwie dyskomfort, wyczerpanie psychofizyczne, czy może jest wręcz odwrotnie, i to Ty jesteś toksyczny w stosunku do nich? Z tego poradnika dowiesz się, na czym polegają toksyczne zachowania i czym się charakteryzują. Pomoże Ci to w szczegółowy sposób ocenić relację, w którą wchodzisz lub w jakiej koegzystujesz z drugą osobą, i nauczy, jak reagować w odpowiedni sposób, gdy trafisz na kogoś toksycznego. Dzięki tej lekturze zdobędziesz wiedzę, jak rozpoznawać negatywne interakcje, jak sobie z nimi poradzić i w jaki sposób osiągnąć wewnętrzny spokój.

Poradnik został napisany przez Jarosława Gibasa, który debiutował powieścią "Gniazda Aniołów" w 1995 r. Lektury wychodzące spod pióra tego autora mają wydźwięk zarówno socjologiczny, jak i psychologiczny, a ich celem jest poprawa jakości życia.

Informacje dodatkowe o Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2021-09-01
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi

Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi - opinie o książce

„Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi” to moje pierwsze spotkanie z poradnikami Jarosława Gibasa.
Jakoś wcześniej nie trafiłam na jego książki, lub po prostu nie szukałam. Tę pozycję podrzuciła mi znajoma, więc postanowiłam przeczytać.
Muszę przyznać, że jestem dość mile zaskoczona tą książką.

"Uznajemy ich za toksycznych i chcemy przestrzec przed nimi innych, bo ich głównym atrybutem jest odbieranie nam życiowej energii."

Czasem zdarzało mi się, że w towarzystwie niektórych osób czułam się niekomfortowo a nawet źle. Tak jakby coś lub ktoś wysysał ze mnie energię i dobry humor. Miałam wtedy ochotę uciec jak najdalej. Nie zawsze było to możliwe, potem gdzieś poczytałam, że zdarzają się takie przypadki nie tylko mnie i wina nie leży po mojej stronie. Przyczyną są tak zwani toksyczni ludzie.
Dzięki tej książce poznałam nieco lepiej czym są takie toksyczne zachowania, jak je rozpoznawać i co najważniejsze, jak się przed nimi bronić. Często przecież nie możemy uniknąć towarzystwa takich osób, chociaż to byłoby najprostszym rozwiązaniem. Często musimy przebywać wśród takich osób w szkole, w pracy a nawet w rodzinie (np. klasycznie: toksyczni rodzice lub teściowie). Nie jesteśmy całkowicie bezradni wobec takich osób, ja osobiście nauczyłam się po latach jak rozwiązać ten problem w pracy i podczas spotkań rodzinnych. Lecz zdaje sobie sprawę, że nie jest to proste, bo przez kilka lat sama miałam z tym wielki kłopot, zwłaszcza w rodzinie, gdyż osoba ta sączyła jad jak słodki likier i wiele osób nie zdawało sobie z tego sprawy.

Książka ta to klasyczny poradnik, może nie jest zbyt wciągający, ale myślę, że warto go przeczytać. Jest dość dobrze napisany, zawiera bardzo dużo potrzebnych informacji, które mogą pomóc w zrozumieniu zachowania ludzi. Znajdziemy tu również sporo ciekawych i uczących doświadczeń, sprawiając to, że czytelnik może inaczej spojrzeć na określone zachowania. Żeby lepiej je zrozumieć, myślę, że należałoby przeczytać tę książkę za jakiś czas ponownie. To pozwoli na przypomnienie sobie niektórych ważniejszych elementów, gdyż nie da się zapamiętać na długo całej treści poradnika.
Jest to dobra lektura dla osób odczuwających gwałtowny spadek energii podczas kontaktów z innymi osobami.

Polecam, czasem warto poznać motywy działania innych.

Avatar użytkownika - aniakazior
aniakazior
Przeczytane:2022-01-02,

„Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi” to nie pierwsze spotkanie z poradnikami Jarosława Gibasa w moim życiu. Wcześniej miałam okazję poznać tego autora i jego poglądy. Kilka lat temu mnie porwały, dziś już umiarkowanie. Jego najnowszy poradnik nie dotyka sedna problemu, nie podpowiada, co robić, gdy kontakty z toksyczną osobą odbierają pewność siebie, sprawiają, że przestajemy być sobą, a stajemy się swoim cieniem. Tym niemniej opisuje, jakie zachowania odbierają energię i jak możemy wzmacniać siebie by uchronić się przed takimi działaniami.
Książka została podzielona na trzy części. W pierwszej z nich autor wyjaśnia, czym są zachowania toksyczne i jak na nas wpływają. W drugiej znajdziemy katalog szesnastu toksycznych zachowań, a w ostatniej techniki zapobiegania temu, by szkodliwa energia innych na nas oddziaływała. Zasadniczą tezą autora jest stwierdzenie, że toksyczne zachowania innych mogą nas dotknąć na tyle, na ile sobie na to pozwolimy. Bombardowanie negatywnymi emocjami, nieprzychylne plotki, manipulacje i kłamstwa mogą powodować, że stracimy ochotę na wszystko. Mogą, ale nie muszą. Wystarczy nauczyć się rozpoznawać szkodliwe zachowania oraz opanować pewne techniki medytacyjne.
Odniosłam wrażenie, że autor spłycił temat. Nie wspomina o sytuacjach, gdy toksyczne zachowania innych ludzi są niebezpieczne dla naszej równowagi psychicznej, odbierają nie tylko energię, ale pewność siebie, wiarę w swoje siły, a z nimi wolność i otwartość. Liczyłam również na zdobycie wiedzy dotyczących strategii postępowania wobec osób wysysających z nas radość i energię, a dostałam kilka pomysłów, jak dzięki wyobraźni lub technikom oddechowym sprawić, by ich działania mnie nie dotykały. Nadal uważam, że nie będą skuteczne, w przypadkach poważnych i głębokich manipulacji.
Tym niemniej książkę czytałam z przyjemnością, bo Jarosław Gibas dysponuje bardzo lekkim piórem i klarownym stylem, którym potrafi wzbudzić i utrzymać zainteresowanie. Książka powinna przypaść do gustu młodym ludziom, którzy nie posiadają wielkiego doświadczenia. Skłania też do refleksji, czy nasze zachowania nie odbierają komuś energii.

Avatar użytkownika - paciaczyta
paciaczyta
Przeczytane:2021-12-19,

Chyba każdy choć raz na swojej drodze napotkał toksyczną osobę, od której ciężko się uwolnić. Ta książka przybliża sposoby na radzenie sobie z takimi osobami! Jest napisana w bardzo przystępnym języku, autor podzielił ją na trzy rozdziały. W pierwszym mamy garść teorii i zachowań toksycznych ludzi, druga ukazuje nam typy energetycznych wampirów, w trzecim możemy dowiedzieć się jak sobie z takimi ludźmi skutecznie radzić! Przyznam, że ten rozdział najbardziej przypadł mi do gustu! Spotkałam w swoim życiu takie toksyczne osoby, teraz już wiedziałabym jak sobie z nimi poradzić 💪

Ta książka to świetna pozycja dla tych, którzy często odczuwają gwałtowny spadek energii podczas kontaktu z ludźmi. Autor w bardzo przystępny sposób tłumaczy kim są toksyczni ludzie i na czym polega ich strategia. Do momentu, kiedy przeczytałam tę książkę nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo negatywny wpływ na nasze samopoczucie mogą mieć takie osoby. Często nie zdają sobie one sprawy z tego, że są swego rodzaju wampirami energetycznymi dla innych osób, więc warto je uświadomić lub podsunąć tę książkę, jeżeli znajdują się w gronie naszych bliskich znajomych i nie chcemy stracić z nimi kontaktu.

W książce znajdziemy także sposoby radzenia sobie z toksycznymi ludźmi, które zostały opisane bardzo przystępnie i myślę, że wiele z tych pomysłów wdrożę we własne życie. Jest to także pozycja interesująca pod względem socjologicznym i z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią analizować ludzkie zachowanie, ponieważ będą mogli poszukać toksycznych osób w swoim otoczeniu. Książkę czytałam szybciutko i z dużą dozą zainteresowania, ponieważ porusza tematykę, która od zawsze mnie ciekawiła. Bardzo fajna pozycja i cieszę się, że mam ją na swojej półce.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Poradnik dla każdego. Każdy spotkał się, a jak nie spotkał to spotka z osobą toksyczną. Są takie w naszym otoczeniu, w szkole, w pracy, w sąsiedzwie. Obarcza nas swoimi problemami, męczy. Jak rozpoznać takie osoby, jak się przed nimi bronić radzi autor w tej książce.

Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości? Instrukcja obsługi
Jarosław Gibas0
Okładka ksiązki - Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości? Instrukcja obsługi

Zbuduj swój wewnętrzny totem! Poczucie własnej wartości można zdefiniować jako określony stan emocjonalny, który pojawia się na skutek...

Salve Theatrum
Jarosław Gibas0
Okładka ksiązki - Salve Theatrum

„Salve Theatrum” to druga po „Gniazdach aniołów” powieść Jarosława Gibasa; ukazała się w 1997 r. nakładem krakowskiego...