Nie jestem Twoją własnością

Najnowsza powieść Królowej Suspensu.

Laurie Moran, producentka popularnego telewizyjnego show, w swoim programie stara się odnaleźć sprawców niewyjaśnionych zbrodni sprzed lat. Pewnego dnia zgłaszają się do niej Robert i Cynthia Bellowie, rodzice zdolnego i lubianego lekarza-celebryty, który pięć lat temu został zastrzelony koło swojego domu w Greenwich Village. Bellowie są pewni, że za tym zabójstwem stoi żona Martina, Kendra. Wszelkimi sposobami starają się udowodnić jej winę i przejąć opiekę nad wnukami. Proszą Laurie, by zajęła się sprawą śmierci ich syna.

Podczas śledztwa prowadzonego przez dziennikarkę wychodzi na jaw ciemniejsza strona Martina oraz skrywane przez niego sekrety. Czy Kendrze wystarczy sił, by walczyć o swe dobre imię? I co wspólnego ze śmiercią doktora Bella ma nieznajomy mężczyzna, który obserwuje Laurie zza kierownicy białego SUV-a?

Mary Higgins Clark (1931-2020) - była jedną z najbardziej poczytnych autorek na świecie, nazywaną Królową Suspensu. W samych Stanach Zjednoczonych jej książki rozeszły się w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Powieści Clark są międzynarodowymi bestsellerami i doczekały się wielu ekranizacji.

Urodziła się w Nowym Jorku, ale z pochodzenia była Irlandką. W wieku zaledwie 17 lat została stewardesą w liniach lotniczych Pan American, co pozwoliło jej spełnić marzenia o podróżach. W 1949 roku poślubiła starszego od siebie Warrena Clarka. Po śmierci męża samotnie wychowywała pięcioro dzieci, a gdy podrosły, czyli w wieku 43 lat, rozpoczęła studia filozoficzne. Mary Higgins Clark zaczęła pisać zaraz po ślubie, ale swoje pierwsze opowiadanie udało jej się sprzedać dopiero w 1956 roku. Jej pierwsza książka była powieścią biograficzną o Jerzym Waszyngtonie. Kolejna powieść - thriller "Gdzie są dzieci?" - okazała się bestsellerem i punktem zwrotnym w życiu i karierze autorki. Mary Higgins Clark przez większą część życia mieszkała w Saddle River w New Jersey.

Alafair S. Burke (ur. 1969) - amerykańska pisarka, autorka powieści kryminalnych. Ukończyła Reed College, a następnie Stanford Law School w Stanford University. Pracowała jako prokurator, specjalizowała się w sprawach dotyczących przemocy domowej. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.

Informacje dodatkowe o Nie jestem Twoją własnością:

Nie jestem Twoją własnością - opinie o książce

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-03-04, Ocena: 4, Przeczytałam, wyzwania czytelnicze 2022,

Trzymający w napięciu kryminał z mnóstwem zwrotów akcji. Dochodzenie prowadzi Lauren Moran, prezenterka telewizyjna. To dzięki niej dochodzi do rozwikłania zagaddki zabójstwa znanego lekarza, o którego śmierć podejrzewana jest jego żona.

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-05-06, Ocena: 4, Przeczytałam,

Laurie Moran znów na tropie. Nowy program znanej producentki na temat nierozwiązanej zbrodni. Kolejne osoby będące w cieniu podejrzenia postawione w krzyżowy ogień pytań. Co z tego wyniknie?
Książki Clark lubiłam od pierwszego zetknięcia z jej pisarstwem. Byłam na studiach w trakcie decydującego egzaminu gdy w bibliotece wpadło mi w ręce "Przyjdź i mnie zabij". Ta powieść rozkochała mnie w suspensach M.H. Clark. Seria z Laurie Moran jest moją ulubioną.
Wartka akcja i krótkie rozdziały sprawiają, że mknie się do przodu z czytaniem. Książka trzyma w napięciu, trudno powiedzieć co się wydarzy, mnóstwo zwrotów akcji, mnóstwo poszlak, wielu podejrzanych, a na końcu i tak okazuje się, że zabił nie ten co go podejrzewaliśmy.
Lubię wątek poboczny Laurie i Alexa. To miłe urozmaicenie i uwiarygodnienie historii, która bez tego byłaby jedynie suchym kryminalnym dochodzeniem.
Tytuł wg mnie kompletnie bez sensu w tym przypadku. Zarówno angielski jak i w tłumaczeniu. Nie koresponduje z fabułą.
Aż żal, że ta autorka nie napisze już nic nowego...

„Nie jestem Twoją własnością“ to świetnie napisana, trzymająca w napięciu powieść kryminalna ale z wątkiem obyczajowym, gdyż poza typowym dziennikarskim śledztwem towarzyszymy Laurze i jej narzeczonemu, Alexowi, w poszukiwaniu odpowiedniego dla nich apartamentu oraz przygotowaniach do ślubu. Tempo nadają liczne zwroty akcji, czające się niebezpieczeństwo, zagadkowe wydarzenia i nowe wątki w sprawie, które spotykają się w emocjonującym finale.
Sposób prowadzenia fabuły przez autorki sprawił, że lektura tej powieści pochłonęła mnie całkowicie. Szybkie tempo akcji, zmieniająca się wciąż sytuacja, niespodziewane epizody nie pozostawiają chwili wytchnienia. To sprawia, że książkę czyta się bardzo lekko i z zainteresowaniem. Przyznam, że nie czytałam poprzednich części serii „W cieniu podejrzenia“, ale z pewnością będę chciała to nadrobić.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/08/635-nie-jestem-twoja-wasnoscia.html

Avatar użytkownika - karolinamazur
karolinamazur
Przeczytane:2023-04-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Noc jest moją porą
Mary Higgins Clark0
Okładka ksiązki - Noc jest moją porą

Jean Sheridan, autorka cenionych książek i wybitny historyk, wyrusza do rodzinnego miasta na zjazd klasy w dwudziestą rocznicę ukończenia szkoły. Razem...

Weź moje serce
Mary Higgins Clark0
Okładka ksiązki - Weź moje serce

Natalie Rainer, jedna z najjaśniejszych gwiazd Broadwayu, odkrywa przypadkowo, kto zabił jej dawną współlokatorkę, Jamie Evans. W czasach, gdy obie były...