Niebezpieczne podobieństwo

Tajna akcja FBI i burzliwy romans. Polska tłumaczka Paulina przybywa do USA na rozmowy z wydawcą. Ku swojemu zaskoczeniu na lotnisku zostaje dość brutalnie zatrzymana przez ochronę. Na miejsce przybywa agent FBI, który po krótkim przesłuchaniu zwalnia ją, wyjaśniając lakonicznie, że została wzięta za kogoś innego. Irytacja miesza się w umyśle młodej Polki z ciekawością. Kim jest kobieta, z którą ją pomylono, a którą interesuje się FBI? Paulina nie wie jeszcze, że wkrótce otrzyma odpowiedź na to pytanie, a z chwilą, gdy ją pozna, zmieni się nie tylko charakter jej pobytu w Stanach, ale także całe jej życie.

Informacje dodatkowe o Niebezpieczne podobieństwo:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017-03-15
Język oryginału: Polski

Kup książkę Niebezpieczne podobieństwo

Niebezpieczne podobieństwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - zksiazkawreku
zksiazkawreku
Przeczytane:2017-04-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
http://z-ksiazka-w-reku.blogspot.com/ Podobno każdy z nas ma gdzieś swojego sobowtóra. Przekonała się również o tym główna bohaterka książki ,,Niebezpieczne podobieństwo" Magdaleny Nachtman - Dzikowskiej. Książka ta, ukazała 15 marca br. nakładem wydawnictwa Novae Res. Główna bohaterka - Paulina, to młoda polska pisarka, która przyjechała do USA, aby porozmawiać z wydawcą. Zamierzała połączyć pracę z urlopem, lecz już na samym początku jej wyjazd nie zapowiada się być udanym. Na lotnisku, w dość brutalny sposób zostaje zatrzymana przez ochronę. Na miejsce przybywa agent FBI, który najpierw prowadzi przesłuchanie, a następnie zwalnia dziewczynę tłumacząc tylko, iż ta została wzięta za kogoś innego. Polka miała mieszane odczucia co do zaistniałeś sytuacji. Z jednej strony była zirytowana zachowaniem agenta FBI, jednak z drugiej - dawała o sobie znać ciekawość, kim jest i co zrobiła dziewczyna, z którą została pomylona. Paulina ma szanse się o tym przekonać na własnej skórze. FBI zamierza użyć jej jako przynęty! ~*~ Muszę na wstępie przyznać, iż książka jest bardzo intrygująca! Ciekawa fabuła sprawiła, że pozycja wciągnęła mnie już na samym początku. Wszystkim znajomym mówiłam, jaką fajną książkę zaczęłam czytać. Niestety, książka tylko na początku była tak wyjątkowa... Im bliżej końca, tym wydawała mi się być bardziej tandetną i mało oryginalną. Uważam też, że książka jest trochę mało autentyczna. Po pierwsze chodzi mi o hakerstwo. Nie znam się na tym, ale uważam, że nawet najlepsi hakerzy nie są w stanie usunąć w sekundę smsa na innym telefonie. Fabuła książki dzieje się w USA, więc może tam mają lepsze metody. Po drugie, pewien bohater kreował się na innych bohaterów. Zakładał maskę i perukę, i nikt nigdy nie zauważył, że to po prostu przebieraniec. Nie uważacie, że to trochę naciągane? Ponadto uważam, że powieść nie jest do końca dopracowana. Brakowała mi w niej więcej emocji, obszerniejszej kreacji bohaterów. Autorka oszczędziła nam wielu informacji na ich temat, co spowodowało, że trudno się z nimi zżyć. Pomimo kilku wad uważam, że książka jest naprawdę warta uwagi. Nie znajdziecie w niej dynamicznej akcji, jak w najlepszych książkach sensacyjnych, ani nieoczekiwanych zwrotów akcji. Mogę natomiast zagwarantować, że książka ta z pewnością umili Wam kilka wieczorów. Podsumowując, ,,Niebezpieczne podobieństwo" to książka, która zapowiadała się na książkę wspaniałą, jednak po skończeniu mogę określić ją jako bardzo dobrą. Nie jest to książka idealna. Jak napisałam - wymaga większego dopracowania. Aczkolwiek jestem w stanie ją Wam polecić, ponieważ sama się podczas lektury dobrze bawiłam.

Niesamowite, jak w ułamku sekundy można się znaleźć w samym środku afery. Polska tłumaczka Paulina Dobrucka przybywa do USA w interesach. Na lotnisku zostaje dość brutalnie zatrzymana przez ochronę, lecz po krótkim przesłuchaniu przez agenta FBI Marka Kasley'a zostaje zwolniona. Cała sprawa nie daje jej spokoju, ale wkrótce dostaje propozycję i postanawia poświęcić swój urlop i współpracując z FBI odbyć przygodę życia.
Kreacja bohaterów jest poprawna. Autorka przedstawiła Paulę jako osobę inteligentną, niezależną, odważną i bardzo ciekawą świata. Być może właśnie dlatego bardzo ją polubiłam. Natomiast Mark, nieco gburowaty, bardzo zdystansowany, ale mający głowę na karku, jako główna postać męska został nieco przyćmiony przez Alexa, który z kolei występuje epizodycznie i szczerze powiedziawszy, z chęcią poznałabym historię jego życia, tę sprzed wydarzeń przedstawionych w Niebezpieczne podobieństwo.
To dobra powieść sensacyjna, fabuła została przedstawiona płynnie, od samego początku wciąga, jest akcja i napięcie. Bardzo interesujące w powieści jest osadzenie akcji w realiach współczesnych czasów Nowego Jorku, przy czym autorka dużo uwagi skupia na opisach aglomeracji. Za sprawą tego, że Paulina była oprowadzana po najciekawszych zakątkach miasta i brała udział, w co ciekawszych wydarzeniach toteż wraz z nią zwiedzamy to jedno z najpopularniejszych miast na świecie.
Przeszukałam Internet i nie znalazłam żadnej informacji o autorce, toteż zakładam, że Niebezpieczne podobieństwo jest debiutem powieściowym Małgorzaty Nachtman-Dzikowskiej. Sądzę, że jest do dość udany start w karierze pisarskiej, może znajdzie się kilka niedociągnięć, ale widać, że autorka ma bogatą wyobraźnię, jednak niektóre wątki bardzo spłyciła, a gdyby bardziej je rozwinęła, wtedy wydarzenia wydałyby się bardziej realne. Nie ma też większego elementu zaskoczenia, jednak jest kilka nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, które podkręcają tempo akcji. Mimo to te drobne niuanse nie stanowią dużej przeszkody w odbiorze, bo książkę czyta się przyjemnie i bardzo szybko.
REKOMENDACJA: Niebezpieczne podobieństwo zachwyca dobrym i lekkim stylem. Interesująca i wartka akcja potrafi wciągnąć czytelnika na wiele godzin. To dobra powieść, w której wątki sensacyjne przeplatają się z romantycznymi i zapadającymi w pamięci opisami Nowego Jorku. Polecam.

Avatar użytkownika - KateWithBooks
KateWithBooks
Przeczytane:2017-04-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Zawsze miałam jedno marzenie, by choć raz w życiu pobyć z FBI i doświadczyć tych wszystkich emocji na własnej skórze. Ale czy zwykła kobieta jak ja, na dodatek mieszkająca w Polsce, ma szanse współpracować z tak elitarną agencją rządową? Przekonajcie się sami. ,,Niebezpieczne podobieństwo" magnetyzuje nie tylko swoją przepiękną i tajemniczą okładką, ale także intryguje frapującym opisem na tylnej części okładki. Burzliwy romans połączony z książką sensacyjną, hmm..... Czy to może się udać? Oczywiście, że tak. Dla mnie powieści o bliżej niesprecyzowanym gatunku, to coś, co uwielbiam. Małgorzata Natchman-Dzikowska w spektakularny, a nawet powiedziałabym, że w zaskakujący sposób, wykreowała bohaterów, których lubimy już od pierwszej strony. Paulina jest młodą i piękną polką, tłumaczką popularnonaukowych książek inżynieryjnych, ale wykonującą zlecenia także dla amerykańskiej firmy. Chcąc dogadać szczegóły swojego kontraktu, zostaje zaproszona do Nowego Jorku, czym niesamowicie się ekscytuje, bo uwielbia to miasto, jego kulturę i atrakcje jakie oferuje. Jednak już na lotnisku amerykańskim kobieta zostaje zatrzymana przez ochronę i z nie znanych jej powodów, przesłuchana przez agenta FBI. Irytująca sytuacja zostaje wytłumaczona jako jedno wielkie nieporozumienie, po czym Paulina wychodzi wolno. Kobieta nie bardzo rozumie, co się wydarzyło, ale po krótkich przemyśleniach postanawia odpuścić temat. Następnego dnia otrzymuje zaskakujący telefon od tego samego agenta, z którym rozmawiała wczoraj, z zaproszeniem na kolację oraz niespodziewaną propozycję, która zmieni jej charakter pobytu w Stanach. Czy Paulina zgodzi się na nietypową ofertę? Czy ściągnie na siebie niebezpieczeństwo? "Życie to ludzie wokół ciebie. Życie to chwile. To nieopisane rzeczy, które możesz ofiarować innym, i to, czego możesz zaznać, dopóki masz ochotę przeżyć przygodę." Od początku wiedziałam, że fabuła, gdzie w roli głównej będzie zamieszane FBI i piękna kobieta, powali mnie na kolana. Moje przypuszczenia się potwierdziły. Zarwałam kolejną nockę, by przeczytać całą powieść za jednym machnięciem, bo nie mogłam nawet na chwilę przestać. Ta historia wręcz uzależnia! Szybkie akcje, nagłe zwroty wydarzeń, wystawny świat nowojorskiej elity oraz naburmuszony mężczyzna spowodowały szybsze bicie serca. Nie będę zdradzać nic więcej, ani za co pokochałam bohaterów książki, ani żadnych innych szczegółów fabuły. Powiem tylko, że fabuła jest na tyle lekka, że nie nabawicie się depresji, ale wystarczająco intrygująca, by pochłonąć Was bez reszty. Sami będziecie musieli wziąć do ręki egzemplarz ,,Niebezpiecznego podobieństwa", przeczytać ją i ocenić. Mogę jeszcze tylko dopowiedzieć, że nie jest to ani klasyczna sensacja, ani przesłodzony romansik, bo zarówno bohaterowie są wykreowani w fantastyczny sposób, jak i cała historia wydaje się być całkiem realna. Tak więc myszki w ruch i czym prędzej zamawiajcie tą pozycję, bo gwarantuje że niejedna kobieta zakocha się w niej tak samo jak ja.
Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2017-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2017, Mam,
Nic tak nie ożywia romansu, jak niebezpieczeństwo, więc gdy w opisie wyłapałam, że ta książka jest burzliwym romansem połączonym z tajną akcją FBI, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Cóż obyła za akcja! Cóż za uczucie! Mój wewnętrzny radar wyszukujący świetne książki i tym razem mnie nie zawiódł. Fabuła tej powieści wprost zapiera dech w piersi i nie mówię tu o delikatnym, wręcz symbolicznym wątku miłosnym, a świetnie przemyślanej tajnej akcji FBI. Nie można powiedzieć o tej książce ani że jest przewidywalna, ani schematyczna. Podobieństwo Pauli do zmarłej żony poszukiwanego byłego agenta okazuje się jedyną nadzieją agencji na rozwikłanie sprawy, nad którą pracują. Paula jest skłonną do szaleństw, czasami wybuchową młodą kobietą, która kocha NowyJork. Przy okazji wyjazdu służbowego postanowiła zrobić sobie urlop i spędzić go na zwiedzaniu swojego ukochanego miasta. Nie spodziewa się, że jedno małe niedopatrzenie pracowników lotniska zmieni jej życie na dobre, a irytujący agent FBI nieproszony zajmie jej myśli. Spośród wielu bardzo ciekawych postaci na swojego ulubieńca wybrałam Alexa, który niczym cień nie daje się złapać kolegom po fachu i swoimi sztuczkami, których nie powstydziłby się James Bond, zaserwował mi niezwykłą i niespodziewaną rozrywkę. ,,Niebezpieczne podobieństwo" skusiło mnie zapowiadanym wątkiem miłosnym połączonym z tajną akcją FBI. Niestety właśnie ten wątek powieści najmniej mi się podobał. Brakuje w nim ognia, emocji i uczuć niestety, relacje bohaterów momentami wydawały się sztywne i sztuczne. Powieść Małgorzaty Nachtman-Dzikowskiej ma swoje plusy i minusy, jednak ogromna przewaga tych pierwszych skłania mnie do tego, żeby gorąco ją Wam polecić!
Avatar użytkownika - kaczucha
kaczucha