Niebieski las

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-05-27
ISBN: 9788382193473

Z wielką mocą wiążą się wielkie możliwości, ale i wielka odpowiedzialność.

Spokój Inis, królestwa słynącego z pięknych i drogocennych koni, zostaje zakłócony przez czarodzieja Therona. Ten okrutny mag nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój plan. Życie ludzi nie ma dla niego żadnej wartości, a jedyne, czego pragnie, to odnaleźć wszystkich czarodziejów i odebrać im ich moce, a w rezultacie - stać się najpotężniejszym z magów.

Czy znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie go powstrzymać? Władczyni Inis, Endalonia, dołoży wszelkich starań, by zadbać o poddanych i przyjaciół. Jednak czy wystarczy jej sił, by stanąć do walki z tak bezwzględnym przeciwnikiem? Na kogo będzie mogła liczyć i jak wiele poświęci, by ocalić ukochane królestwo?

Kup książkę Niebieski las

Opinie o książce - Niebieski las

Avatar użytkownika - klaudyna96
klaudyna96
Przeczytane:2021-07-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

Potężny mag Theron nie cofnie się przed niczym, by zdobyć władzę nad światem. Z uporem wyszukuje ludzi obdarzonych mocą, by w bestialski sposób odebrać im ich czarodziejskie zdolności. W czasie jednej z łapanek urządzonych przez władcę, do niewoli trafia dwoje dzieci. Odger i jego młodsza siostra muszą walczyć o przetrwanie. Poczynania Therona wzbudzają również zaniepokojenie Endaloni, królwej Inis, kraju słynącego z hodowli pięknych i silnych koni oraz odporności na wszelką magię. Czy uda jej się powstrzymać tyranię maga i ocalić królestwo oraz przyjaciół?

„Niebieski las” to udany debiut literacki Grzegorza Bobina. Powieść utrzymana jest w nieco baśniowym klimacie, co jednak nie zmienia faktu, że pełna jest mrocznych opisów i zdarzeń. Książkę czytało się bardzo szybko za sprawą wartko toczącej się akcji. Jedno zdarzenie goniło drugie, przez co trochę brakowało mi opisów wykreowanego przez autora świata. Początkowo prosto wykreowane postacie z każdą stroną nabierają barw i w kolejnych rozdziałach coraz lepiej poznajemy zawiłości ich charakterów. Dużym plusem było także zaskakujące zakończenie. Z chęcią sięgnę po kolejny tom.

Avatar użytkownika - skrzydlateksiazk
skrzydlateksiazk
Przeczytane:2021-06-06, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,

Akcja w tej książce toczy się bardzo szybko, momentami aż za szybko. Brakuje trochę więcej spokojniejszych scen, które pozwoliłyby nam przywiązać się do bohaterów, przez co nawet, gdy któremuś z nich dzieje się coś złego, nie doświadczamy praktycznie żadnych większych emocji. Przeskakujemy z jednej sceny walki do drugiej, nie dostajemy praktycznie żadnych dodatkowych opisów, poza opisami elementów świata, który swoją drogą jest naprawdę dobrze i ciekawie wykreowany. Bohaterowie są wprowadzani stopniowo, trudno stwierdzić, który właściwie jest głównym, najważniejszym. Ich historie dobrze się ze sobą łączą, przeplatają i wpływają na siebie. Jak na debiut, myślę że to naprawdę dobra książka. Mimo że czytało mi się ją momentami nieco trudno ze względu na styl pisania autora, który po prostu mi niespecjalnie podpasował, z chęcią sięgnęłabym po drugą ( i kolejne) część przygód tych bohaterów.

Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch