Niebieskie nitki

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-89133-17-2
Liczba stron: 248

Ocena: 4.91 (11 głosów)

Pasjonująca opowieść o miłości, trudnych wyborach, odrzuceniu i potrzebie przyjaźni. Bezpieczny świat szesnastoletniej Linki rozpada się z chwilą rozwodu rodziców. Zdradzona przez ojca dziewczyna z trudem znajduje wspólny język z matką. Izoluje się nawet od najbliższych przyjaciół, uciekając w świat sztuki. Dodatkowym stresem jest dla Linki emocjonalne rozdarcie i skrywana miłość do chłopaka przyjaciółki. Nieoczekiwanym wsparciem okaże się mailowa korespondencja z autorem kultowej książki, lekarzem, będącym zarazem powiernikiem jej matki, z którą prowadzi wirtualny flirt.

Kup książkę Niebieskie nitki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Niebieskie nitki

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2015-08-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Niebieskie nitki, a każda z nich może być odzwierciedleniem widzenia świata i uczuć nie tylko głównej bohaterki, szesnastoletniej Linki, ale też mądrość Buni (prababci) oraz wirtualnego, a z czasem rzeczywistego mentora - Marka. Nie bez znaczenia są tu postaci: Joanny, Musi, Grzegorza, Szymona. Hanki i Moniki, ich rozterki i problemy. Ciepła opowieść o uczuciach i relacjach międzyludzkich, nie tylko dla nastolatek!
Link do opinii
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-04-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, Biblioteka,
"Niebieskie nitki" zostały napisane przez jedną z najbardziej lubianych przezemnie pisarek, dlatego moja opinia może być nieco mało obiektywna. Książkę czytałam nieco za długo ale nie dlatego że była nudna a poprostu z powodu skromnego czasu wolnego. Jest to bardzo miła lektura zarówno dla nastolatek jak i ich mam. Bohaterką jest Paulina przez autorkę nazwana "linką" której świat zmienił się pewnego dnia. Z powodu rozwodu rodziców Linka musi się przeprowadzić z matką (panią stomatolog) do pałacu w którym mieszka jej babka i prababka (hrabina). Nie jest to dla niej sytuacja łatwa gdyż nie do takiego życia była przyzwyczajona. Dodatkowym powodem frustracji dla bohaterki jest miłość do chłopaka jej koleżanki z ławki oraz problemy z zaliczeniem lekcji wf. Listy do autora przeczytanej niedawno książki dają jej drogowskaz w życiu. Okazuje się że również matka pisze emaile do owego autora (z zawodu lekarza kardiologa) a babacia zwana Musią trafia na oddział właśnie do tego pisarza(lekarza). Książka kończy się oczywiście happy endem ale zakończenie jest trochu zaskakujące :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-11-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Bardzo lubię książki tej autorki. Świetnie napisana historia. Rozwód to ciężkie chwile dla dzieci, ale i dla rodziców, którym jednak nie wyszło. Ważne jest bardzo wsparcie bliskich, ale często odtrącamy. Polecam :)
Link do opinii
Książka przyjemna w odbiorze lecz bez większych rewelacji.
Link do opinii

Co tu dużo mówić... Na pewno książka jest mocno melancholijna, pełna emocji i idealna dla nastolatków z bogatym życiem wewnętrznym. Może jakoś szczególnie do mnie nie przemówiła na ten moment, ale na pewno czytało się łatwo i szybko, jak na taki typ literatury. Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ania1994
Ania1994
Przeczytane:2015-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 2015,
Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2014-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Cukiernia Pod Amorem 2. Cieślakowie
Gutowska-Adamczyk Małgorzata0
Okładka ksiązki - Cukiernia Pod Amorem 2. Cieślakowie

W drugim tomie bestsellerowej sagi Cukiernia Pod Amorem autorka przedstawia dalsze losy rodu Zajezierskich. Wraz z jedną z bohaterek wyrusza za ocean,...

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje