Niebo Montany

Jack Mercy zgromadził ogromny majątek, ale jego trudny charakter przysporzył mu wielu wrogów. Kiedy umarł, piękna posiadłość w Montanie przypadła jego trzem córkom. Przyrodnie siostry poznały się dopiero na pogrzebie ojca i zupełnie zaskoczyła je wiadomość, że aby objąć spadek, będą musiały spędzić razem rok.

Informacje dodatkowe o Niebo Montany:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 1997 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Montana Sky
Tłumaczenie: Bożena Krzyżanowska

Tagi: rumunia ridzina

Kup książkę Niebo Montany

Niebo Montany - opinie o książce

Książka wciąga w miarę czytania. Z każda strona akcja się rozwija. Zakończenie jest zaskakujące.
Bardzo dobra książka, na którą składa się dużo świetnych, małych elementów. Znakomita reklama miejsca akcji. Opisy Montany sprawiają, że chce się tam od razu pojechać. Uwielbiam główne bohaterki. To, jak poprzez całą powieść radzą sobie ze trudnymi sytuacjami. Jak budują siostrzaną więź. Mimo, że akcja książki dzieje się na przestrzeni roku, powieść nie jest nudna i nie dłuży się. Gratulacje, dałam się zwieść pozorom w ocenie tego, kto jest mordercą.
kocham kryminały , ale tę książkę przeczytałam tak dla rozrywki duchowej. Miałam nadzieję na przyjemna , łatwoprzyswajalną lekturę i tak też się stało. Wątków miłosnych aż trzy i wszystkie budzące się powoli i budowane bez pośpiechu. Miłość siostrzana raczej nieoczywista na początku jednak rok na wielkim ranczo w Montanie , ciężka praca , chęć utrzymania dobytku, chęć otrzymania spadku i chęć ukryci się przed światem, różne motywy popchnęły dziewczyny do zawiązania więzi. Nie był to taki typowy "harlekin" co mnie cieszyło. Czytało się łatwo lekko i przyjemnie ale z zaciekawieniem.
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2015-01-17,
Po raz kolejny Nora Roberts mnie nie zawiodła. Spotkanie trzech sióstr, każda zmaga się ze swoimi problemami i każda ma inne podejście do różnych kwestii. Dlatego dochodzi do wielu kłótni i scysji. Nie brakuje emocji, strachu i humoru, no i oczywiście romansu. Film niestety nie dorównuje książce - niedobrani aktorzy, brak ważnych wątków i bohaterów. Ale książkę jak najbardziej polecam!!

Nic na to nie poradzę, to już chyba jakieś "robertsowe uzależnienie" . Ale , cóż ja mogę poradzić, że mimochodem moje gałki oczne wypatrują co kolejne tytuły tej pisarki?

"Niebo Montany' to całkiem pokaźna lektura z gatunku obyczajowego z romansem, a właściwie z romansami w tle. Zanim się pozachwycam, bo przecież wiecie doskonale , że tak będzie, to należy wspomnieć o zarysie fabuły.

Jak już sam tytuł wskazuje czytelnik przenosi się do słonecznej Montany. Na pogrzebie plantatora po raz pierwszy spotykają się trzy kobiety . Są nimi :  Willa, Tess oraz Lili - córki zmarłego Jacka Mercy’ego. Jacka miał trzy żony i każda  z kobiet jest owocem takiego małżeństwa. Po rozwodzie z dwoma żonami, kobiety wyjeżdżały zabierając ze sobą córki. A te wychowywane z dala od ojca układały sobie życie bez niego. Jedynie Willa wychowywała się z pod okiem ojca, ale  bynajmniej czułego i kochającego, bo Jack nie był mężem i ojcem , którego można by pozazdrościć. Był on zawziętym, nieczułym draniem, który całą swoją uwagę skupiał na rozwijaniu i pomnażaniu majątku, Nawet po śmierci pokazał wszystkim, że może kierować życiem córek po śmierci. Mężczyzna zostawia testament, w którym każe by każda z jego córek zamieszkałą na ranczu i żyła tam przez rok . Czemu to ma służyć, tym bardziej , że cała trójka się nie zna? Każda ma inny temperament, doświadczenia oraz swoje życie , gdzieś tam z dala od Montany. Willa jest najbardziej podobna do ojca . jest kobietą niezależną , poświęcającą całą przestrzeń życiową na prace na ranczu. Nie ma ona męża , ani nawet kandydata na kogoś bliższego sercu. Natomiast Tess jest najstarsza z sióstr. Jest ona pisarką serialowych scenariuszy. Jest skupiona na sobie i swojej karierze. Gdy dowiaduje się, że ma porzucić miejski świat dla peryferyjnego gospodarstwa budzi się w niej bunt. Ale czego nie robi się dla pieniędzy? Tylko jedna z sióstr jest zadowolona z takiego biegu wydarzeń i z dobrodziejstwem przyjmuje wieść i pobycie w Montanie. Jest nią Lili- ofiara przemocy domowej ze strony męża. Marzy ona o spokojnym miejscu, gdzie drań jej nie znajdzie i ona ze swoim lękiem i strachem zacznie żyć w harmonii. Czy Lili odnajdzie spokój? Czy mąż jej nie znajdzie?

I znowu Nora Roberts mnie urzekła. Autorka dowiodła, że potrafi pisać lektury z każdego gatunku i o każdej rozpiętości stron. W tej książce postanowiła pomieszać romans, obyczajowość oraz wątek kryminalny. Stworzyła bohaterów o zróżnicowanych charakterach i problemach.  Zderzyła ze sobą trzy skomplikowane jednostki, które muszą się dotrzeć i zacząć ze sobą wspólpracować jeśli chcą sprostać narastającemu niebezpieczeństwu. Pisarka w swoim stylu każdej z kobiet przypisuje mężczyznę, który musi zawalczyć nie tylko z daną bohaterką , ale i sam przełamać swoje psychiczne bariery. Co z tego wyniknie ? Musicie przekonać się już sami. Polecam, gdyż jest to miła i lekka lektura z dreszczykiem w tle. Język jest niezwykle barwny i miejscami dowcipny. Dialogi są dopracowane w najmniejszym calu , co powoduje, że historia staje się bardziej autentyczna i pikantna.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-25,
Świetna książka, pokazuje, że naprawdę warto walczyć o miłość, szczęście i życie. Od pierwszej strony można polubić trzy główne bohaterki, tak od siebie różne, a jednocześnie bardzo podobne. Niesamowicie wciąga, zupełnie nieoczekiwane zakończenie. Miejscami bardzo wzruszająca i zabawna. Gorąco polecam!
Lubię twórczość tej pisarki, ponieważ jej powieści czyta się z niebywałą lekkością, niezależnie od poruszanej tematyki. Tym razem na cel obrałam lekturę ,,Niebo Montany", o której słyszałam wiele dobrego. Kiedy więc książka do mnie dotarła, od razu zabrałam się za czytanie... I nie zawiodłam się. Książkę czytało się rewelacyjnie. Już od pierwszych stron autorka urzeka czytelnika.Podobało mi się zderzenie trzech zupełnie innych bohaterek. Każda ma swoje problemy i swoje życie.Willa jest nauczona ciężkiej pracy, zna się na gospodarstwie, życie na ranczo dało jej wycisk wiele razy. Lili boi się przeszłości jest zalękniona, ale zadowolona, że może się ukryć przed swoim koszmarem, którym jest były mąż sadysta/psychopata. I wreszcie energiczna, elegancka i wyzwolona Tess, która musiała porzucić karierę w Hollywood o której tak bardzo marzyła. Te trzy tak różne kobiety wiedzą, że najbliższy rok nie będzie łatwy. Będą musiały spędzić ze sobą jakiś czas i przejdą próbę nie tylko siostrzanych uczuć, ale też miłości, żądzy i zazdrości. Polecam!

Trzy obce sobie kobiety spotykają się na pogrzebie Jacka Mercy'ego. Różnią się całkowicie od siebie, jednak łączą je więzy krwi. Zmarły był ich ojcem. Pozostawił im ogromny spadek wart miliony dolarów. Dostaną go, pod warunkiem, że zamieszkają ze sobą na rok. Tylko czy jest to możliwe, by pod jednym dachem współżyły ze sobą trzy całkiem różnie charaktery?

Nora Roberts potrafi zaskoczyć. Tym razem piękna obyczajówka przeplatana jest elementami romansu i kryminału. W tej powieści zabiera czytelnika na przepiękne ranczo Mercy'ego. Przedstawia trudy pracy na tego typu posiadłości, ale także jej uroku i piękne tereny. A w centrum tych widoków znajdują się Willa, Tess i Lily. Zmuszone by ze sobą zamieszkać i poznać się nawzajem. Dzięki nim czytelnik odkrywa trudy bycia rodziną. Każda ma inny bagaż doświadczeń, inne priorytety i inny charakter. A jednak muszą się akceptować, a może uda im się zaprzyjaźnić...

Autorka pięknie przedstawia trudne relacje rodzinne, które pomagają odnaleźć samych siebie. Opowiada o miłości, która w niespodziewanych okolicznościach odnajduje człowieka i potrafi przewartościować jego życie. Pokazuje także, że odrzucenie może być brzemienne w skutkach.

Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2019-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - aishatsw
aishatsw
Przeczytane:2014-10-29, Przeczytałam,
Smak chwili
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Smak chwili

Laurel McBane od dzieciństwa lubiła piec i gotować. Dzięki wielu wyrzeczeniom skończyła renomowaną szkołę gastronomiczną w Nowym Jorku i było oczywiste...

Siły ciemności
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Siły ciemności

Iona Sheehan dorastała w obojętnej rodzinie i od zawsze pragnęło bliskości i akceptacji. Dopiero od babci ze strony matki dowiaduje się, gdzie znaleźć...