Niebo nad Paryżem

MATNIA UCZUĆ, KŁAMSTW I AMBICJI, GDZIE KAŻDY JEST ZMUSZONY WALCZYĆ O SWOJĄ WIZJĘ SZCZĘŚCIA I ZDECYDOWAĆ, CZY TO, CZEGO PRAGNIE, JEST WARTE SWOJEJ CENY.

Francja, 1793 rok. Claire de Chauvel, rozpieszczona jedynaczka i idealistka, pod wpływem tajemniczych wieści opuszcza rodzinny dom w przeddzień ślubu. W ślad za nią do pogrążonego w rewolucyjnej gorączce Paryża rusza Lisette Pelletier, jej dotychczasowa guwernantka, która już miała nadzieję, że pozbyła się obowiązku opieki nad kłopotliwą podopieczną. W stolicy ich losy splatają się z losami Ettore Bilottiego - skrytego syna włoskich imigrantów, którego rodzina boleśnie odczuwa skutki politycznych zmian - i Xaviera Viteta, kryjącego pod gładką powłoką kilka tajemnic.

Informacje dodatkowe o Niebo nad Paryżem:

Niebo nad Paryżem - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-03-29, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Niebo nad Paryżem" to historia, w której akcja rozgrywa się w 1793 roku w czasie Rewolucji Francuskiej. To nie był łatwy czas dla kobiet, bo musiały podporządkować się mężczyznom i walczyć o swoje prawa. Autorka zabiera nas do XIII - wiecznej Francji. Poznajemy Claire de Chauvel, która tuż przed ślubem weszła w posiadanie informacji o przyszłym małżonku i ucieka do Paryża, by wesprzeć Republikę. Lisete Pelletier, która była guwernantką Claire poproszona przez rodziców dziewczyny rusza za nią do Paryża, aby ją odnaleźć.
Czy Lisette odnajdzie dziewczynę?
Co czeka obie kobiety w dużym mieście?
Jakie tajemnice wyjdą na wierzch?

Przeczytajcie!

Autorce udało się oddać klimat tamtych czasów. Można odbyć prawdziwą podróż w czasie. Autorka opisuje problemy z jakimi mierzyli się bohaterowie. Polityka Francji, skomplikowane relacje społeczne, kłamstwa, intrygi, walka o wolność i równość, tajemnice rodzinne, miłość, wybory życiowe. Kreacja bohaterów jest bardzo ciekawa. Fabuła wciąga już od samego początku i czuć, że jest dopracowana szczegółowo.
Fani powieści obyczajowych z historią w tle będą zadowoleni z lektury. Autorka zapewniła mi mnóstwo wrażeń i emocji. Lekkie pióro autorki sprawiło, że książkę przeczytałam szybko i z przyjemnością.
Jeśli lubicie emocjonalne historie to ta książka zapewni Wam niezapomniane chwile.

Serdecznie polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Małgorzata Niemtur osadziła tę historię w czasach burzliwej i krwawej Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Kobiety w tym okresie z niezwykłym zaangażowaniem walczyły o swoje prawa. To kobiety, które miały odwagę, by głośno wyrażać swój sprzeciw. Czy wolność i równość to tylko mężczyźni? Nie i jeszcze raz nie! Czytelnik obserwuje działania kobiecych klubów, pamflety czy bójkę o trójkolorową kokardę.

"Nie szukała podziwu ani uznania. Nie oczekiwała nawet, że ktokolwiek przyjmie jej pomysły w całości i bez zastrzeżeń. Pragnęła tylko, żeby jej głos był słyszalny, żeby miał prawo wybrzmieć. Tymczasem kraj, któremu chciała oddać wszystkie swoje talenty, który chciała budować razem z innymi, mówił wyraźnie: nie potrzebujemy takich jak ty."

W książce odnajdziemy siłę kobiecej przyjaźni, walkę o ideały, prawa kobiet, rodzinne tajemnice i romans. A jeśli już mowa o walce, to bohaterowie będą zmuszeni stanąć do konfrontacji ze swoją wizją szczęścia i zdecydować, czy to, czego pragną, jest warte swojej ceny, czy może lepiej odpuścić... Marzena i ideały nie zawsze idą w parze z rzeczywistością. Widzimy, że historia nie pozostaje bez wpływu na nikogo. Każdy w jakiś sposób jej doświadcza. Nawet ten, który jest niemym obserwatorem. Świetnie oddane emocje i relacje bohaterów.

"Patrzyła na niego z rozpaczą wymieszaną z czułością. Uderzyła ją świadomość, że nie będzie jej dane już nigdy poznać go tak dobrze, jakby pragnęła. Stał przed nią i nie wstydził się swoich czynów, a ona nie potrafiła przestać go kochać. Czy to czyniło także z niej złego człowieka?"

Autorka posiada lekkie pióro, tworzy wyrazistych i intrygujących bohaterów i dopracowaną fabułę. Wątki romantyczne idealnie przeplatają się z politycznymi i brutalnymi. Widmo gilotyny tylko czyhało...

"Niebo nad Paryżem" to piękna klimatyczna, pasjonująca i porywająca powieść o trudnych wyborach, marzeniach, ambicji, tajemnicach, kłamstwach, spiskach, miłości i walce o to, co ważne. W tle rewolucja francuska, która przynosi wielkie nadzieje, szanse, zmiany, ale i rozczarowania. Polecam bardzo odwiedzić osiemnastowieczny Paryż!

Uwielbiam książki, które zabierają mnie do świata, który już nie istnieje i nie ma możliwości powrotu do niego. Jest to świat guwernantek i ich podopiecznych oraz świat pierwszej miłości młodych dam. Świat rewolucji francuskiej, która odmieniło życie każdego.

Autorka zabiera nas do roku 1793. Poznajemy Claire de Chauvel. Dziewczyna jest rozpieszczoną jedynaczką, która ma wyjść za mąż. Jej małżeństwo ma uratować jej rodzinę. Dzień przed ślubem Claire ucieka. Nikt nie wie gdzie jest. Zostawia jedynie swojej guwernantce list wyjaśniający, że wyjeżdża. Uważała ją nie tylko za dobrą nauczycielkę, ale również za swoją przyjaciółkę. Lissette myślała, że uwolni się w końcu od swojej podopiecznej, która sprawiała jej wiele kłopotów. Niestety, ale rodzice Claire proszą ją by będąc w Paryżu, kobieta odnalazła ich córkę.

W Paryżu Lissette zatrzymuje się u swojej krewnej. W stolicy poznaje Ettore Bilottiego, skrytego syna włoskich imigrantów i Xaviera Viteta, który posiada wiele tajemnic. Jakich?

Książka zainteresowała mnie swoją akcją i postaciami od pierwszych stron. Bohaterowie są tutaj bardzo wyraziści i świetnie oddają minioną epokę. Czasy kiedy kobiety walczyły o równouprawnienie i nie bały się o równości mówić głośno. Tłem wydarzeń jest rewolucja francuska, która wpłynęła na wszystkich. Jest to książka o poszukiwaniu swojego szczęścia i miłości. Dostarcza ona wielu emocji, które wywołują liczne kłamstwa i tajemnice oraz sama rewolucja.

Lekkie pióro autorki, doskonała perfekcyjnie dopracowana fabuła, intrygujący bohaterowie sprawiają, że książkę czyta się właściwie sama i nie pozwala się odłożyć na chwilkę. Książka na pewno jest z gatunku tych o których ciężko zapomnieć.

Książka jest idealną lekturą dla tych, którzy uwielbiają powieści historyczne, w których oprócz doskonale opisanych wydarzeń historycznych, znajdą również piękną miłość i liczne sekrety.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Filia

Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2024-04-21, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 104 książki 2024, 52 książki 2024,
Szkic zbrodni
Małgorzata Niemtur0
Okładka ksiązki - Szkic zbrodni

Miłość i strach. Te dwa uczucia szły ze sobą w parze, odkąd pamiętała. Jedno zdawało się podsycać drugie, jakby były adwersarzami, którzy atakują się wzajemnie...

Labirynt sekretów
Małgorzata Niemtur0
Okładka ksiązki - Labirynt sekretów

OPOWIEŚĆ O SILE RODZINNYCH WIĘZÓW, ROZLICZANIU SIĘ Z PRZESZŁOŚCIĄ I ODNAJDYWANIU WŁASNEJ DROGI. Mathilde Cormier po śmierci ojca opuszcza wraz z matką...