Niejasne spektakle

Sekret udanej iluzji tkwi w umiejętnym odwracaniu uwagi publiczności. Najważniejsze jest zawsze to, czego nie widzimy. Nim zwykła sztuczka stanie się prawdziwą magią, należy zakulisowo doprowadzić ją do perfekcji.
Od czego jednak próbuje odwracać naszą uwagę tak zwane życie?
Jakie metafizyczne manipulacje rozgrywają się tuż obok, za kurtyną rzeczywistości?
Oto twój bilet wstępu na cykl przedziwnych widowisk, o których wiedzą nieliczni.
Głos płynący z ciemności zaprasza na „Niejasne Spektakle”.

Informacje dodatkowe o Niejasne spektakle:

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: 2023-07-30
Kategoria: Horror

Tagi: weird fiction

Kup książkę Niejasne spektakle

Niejasne spektakle - opinie o książce

"Każdy jest od poczęcia uosobieniem tragikomedii, większość jednak stara się o tym zapomnieć, odcina pępowinę cyrku, wyrywa się w objęcia urojonej powagi, wolności, niezależności, w końcu śmierci. Nie zmienia to faktu, że każdy jest tylko klaunem na tym świecie. Niczym więcej."

Kain znów to zrobił! Pozamiatał! Zakręcił mną wokół własnej osi. Wstrząsnął posadami mego świata i gwarantuję, że Wam także to zrobi!

To dość niepozorna książka, z gatunku tych "cienkich i jednocześnie grubych". Tylko cztery opowiadania, które okazują się ogromnym ładunkiem niepokoju. Bohaterowie są świadkami zagadkowych spektakli, po których rzeczywistość nie jest już tym samym, co wcześniej.

Cyrk, arena, klauny przewijają się tu w niemym tańcu, łącząc owe opowiadania. Trzymając się mocno za ręce, odchylają przed nami płaszcz pozornej rzeczywistości, która nijak ma się do wykreowanego przez nas świata.

Opowiadania są niezwykle niepokojące, pokręcone i absurdalne. Sięgając po opowiadania Kaina, odczujecie otwieranie nowych szufladek w głowie, wkraczania w nieznane rejony i intensywne popadanie w szaleństwo.

Świat wykreowany przez Kaina to bohaterowie zamknięci w bańce koszmaru. Okrucieństwo, które zalewa ich życie beznadzieją, totalną pustką. Czerń wlewająca się w dusze i przenikająca kości.

Narratorzy to postacie osamotnione, z poczuciem kompletnej derealizacji rzeczywistości i niezrozumiani przez otoczenie, szukające wyjaśnienia tego, co ich spotkało. Znaleźli się w rzeczywistości, która tylko pozornie jest ich domem. Czy to iluzja? Zetknięcie z innym wymiarem? Zjawisko paranormalne? Obłęd? Sen?

Czym jest rzeczywistość? Jak ją odróżnić od sztuczki?

Dawid jak nikt inny potrafi przenieść nas poza granice wyobraźni, zatrzeć poczucie czasu i przestrzeni. I to wszystko w upiornym kalejdoskopowym wirze i migającym świetle stroboskopu. Hipnotyzuje na maksa, wodzi za nos. Wciąga w ten swój groteskowy świat w oparach absurdu.

Każde opowiadanie nie tylko rezonuje długo w głowie, ale także pozostawia ślad w duszy. Czy nasze życie nie jest niczym cyrk, w którym tańczymy jak nam błazen zagra?

Między snem a jawą, granica między prawdą a iluzją jest płynna. Genialne weird fiction, którego Dawid Kain jest wirtuozem.

Niesamowicie klimatyczna okładka od Joanny Widomskiej! Ilustracja na końcu książki od Maćka Klimka idealnie oddaje poczucie rozpadu na kawałeczki.
"Niejasne spektakle" miejsce w topce roku mają już zapewnione.

Gorąco polecam!
Katooola patronuje tylko sztosom!

Punkt wyjścia
Dawid Kain0
Okładka ksiązki - Punkt wyjścia

Zaskakujący horror psychologiczny! Punkt wyjścia to historia trzech mężczyzn, których losy zbiegły się w pewnej białej chacie - tajemniczym miejscu,...

Oczy pełne szumu
Dawid Kain0
Okładka ksiązki - Oczy pełne szumu

Mieszkańcy spowitego smogiem krakowskiego osiedla odkrywają, że nieświadomie stali się bohaterami filmu. Ktoś ze scen z ich życia i wycinków snów...