Niemożliwe

,,Nie wiemy, jak wszechświat się pojawił, ale wiemy, że wszystko zaczęło się w bardzo małej przestrzeni. Mniejszej niż ziarenko piasku czy końcówka najlepiej na świecie zaostrzonego ołówka. To wydaje się NIEMOŻLIWE, ale taka jest prawda: wszystko zaczęło się, kiedy wielkie rzeczy były małe".

,,Niemożliwe" opowiada historię wszechświata od wielkiego wybuchu do narodzin roślin, zwierząt i ludzi.

Pierwsza popularnonaukowa książka Catariny Sobral to kolorowa podróż przez czasoprzestrzeń, odkrywająca tajemnice powstania wszechświata, gwiazd i planet oraz życia na Ziemi.

Catarina Sobral - portugalska ilustratorka i reżyserka animacji filmowych. Autorka kilkunastu książek. Zdobywczyni wielu nagród, między innymi w Bolonii i za najlepszą książkę obrazkową na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Amadorze. Uwielbia eksperymentować z różnymi technikami.

Informacje dodatkowe o Niemożliwe:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2021-02-24
Tytuł oryginału: Impossível

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat bóg

Kup książkę Niemożliwe

Niemożliwe - opinie o książce

Jest sporo teorii o tym, jak powstał nasz świat, ale wiele z nich jest niezrozumiałych dla małych dzieci, a na pewno też dość nudnych dlatego ten temat trzeba im zobrazować tak, żeby był dla nich ciekawy i najlepiej wytłumaczony ich dziecięcym językiem.
Niemożliwe to książka o tym, jak mógł powstać świat, a według tej historii był on małą czarną kropką, która pewnego dnia wybuchła, bo już nic się w niej nie mieściło i wtedy cząsteczki zaczęły się ze sobą łączyć, tworząc większe obiekty, takie jak gwiazdy czy planety. Szczerze mówiąc, taka teoria bardzo mi się spodobała, a może akurat tak właśnie było i wszyscy powstaliśmy z malutkiego punkciku, który mieścił w sobie cały wszechświat.
Niesamowicie urzekła mnie ta książka, jest taka nieoczywista, jest w niej spory chaos, grafika do góry nogami, tekst raz w chmurach, a raz normalnie linijka pod linijką, ale ona jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników, więc musi czymś przyciągnąć i zaciekawić od początku aż do samego końca. W książce jest bardzo dużo ciekawej i śmieszne grafiki więc przy czytaniu nie raz padają pytania o tym, co to takiego jest, do tego jest tam mnóstwo intensywnych barw, co widać już po samej okładce, która przyciąga wzrok. Co do samego tekstu to jest dość zrozumiały, nie ma słów, których sami nie umielibyśmy maluszkowi wytłumaczyć, także napisana jest bardzo przystępnie i muszę podkreślić, że samego tekstu jest dość mało, tutaj najważniejsza jest grafika.
Warto zaopatrzyć się w pozycje, które pozwolą lepiej poznać naszym pociechom świat a nam ułatwić sobie to trudne zadanie, bo nie ukrywajmy, ciężko jest przekazać wiele zagadnień w jasny i zrozumiały sposób, a przy tym nie wykończyć się psychicznie milionem pytań małego, ciekawskiego człowieka. Ta książka pozwala nam pokazać dziecku, że kiedyś nie było niczego, dopiero to wszystko się tworzyło, wiadomo, że naukowcy mają swoją teorię, tak jak i biblia, ale większą zabawę da nam przeczytanie o tym, że świat to mała, czarna kropka, a na prawdziwą wiedzę przyjdzie jeszcze kiedyś czas.

Mój dziadek
Catarina Sobral0
Okładka ksiązki - Mój dziadek

"Mój dziadek" jest opowieścią, która zachwyca, oczarowuje i skłania do refleksji. To niezwykły portret dziadka widziany oczami małego chłopca. Codzienność...

Aciumpa
Catarina Sobral0
Okładka ksiązki - Aciumpa

Aciumpastyczna książka dla wszystkich aciumpnych czytelników. Pewnego dnia świat obiega wiadomość o niesamowitym odkryciu. W bardzo starym słowniku...