Nieplanowane

Abby Johnson robiła zawrotną karierę. Miała wysokie stanowisko i bardzo dobrą pensję. I pracę inną niż wszystkie. Na co dzień zajmowała się aborcją.

Co takiego wydarzyło się w życiu Abby, że po pięciu latach pracy na stanowisku dyrektora w klinice Planned Parenthood opuściła swoje stanowisko? Co tak bardzo przeraziło ją, że przeszła na drugą stronę i dzisiaj walczy o życie nienarodzonych? Z jakimi praktykami miała do czynienia?

Poznaj autentyczną historię kobiety, która wyszła z samego jądra ciemności. Myślisz, że wiesz wszystko na temat przemysłu aborcyjnego? Oto przerażająca prawda, której nie dowiesz się z innych książek, prasy czy portali internetowych.

Na podstawie prawdziwej historii Abby Johnson powstał film ,,Nieplanowane"

Już od pierwszych stron lektury tej książki włosy na głowie stają dęba, a na skórze pojawia się gęsia skórka. To uczucie nie mija do ostatniego słowa.

Dorota Łosiewicz, dziennikarka ,,Sieci" i TVP

Tytuł oryginału: Unplanned

Tagi: bóg Chrześcijaństwo

Kup książkę Nieplanowane

Nieplanowane - opinie o książce

Do przeczytania namówiła mnie pani z biblioteki. Jest to trudna ale wspaniała, poruszająca i dająca wiele do myślenia książka. Przedstawia kontrowersyjny od wielu lat temat aborcji i traktowanie kobiet w klinikach podczas zabiegu. Treść opisuje autentyczne wspomnienia autorki, jej odczucia i przeżycia. Przybliża nam te trudne zagadnienia czyli miliony morderstw, codzienną walkę „dobra ze złem” .
Abby Johnson, zagorzała feministka przez osiem lat pracowała w klinice Planned Parenthood. Ze swojej pracy była zadowolona i pięła się po szczeblach kariery aż do chwili, gdy została poproszona, aby asystować podczas zabiegu aborcji przy pomocy ultrasonografu. Od tego momentu wszystko się zmienia. Kobieta przeżywa ogromny szok widząc jak trzynastotygodniowy płód dziecka ma wygląd ludzki i stara się bronić przed kaniulą. Wspomina własne dwa zabiegi, którym się poddała, bo zaszła w ciążę w nieodpowiednim momencie. To wydarzenie dokonało przemiany w poglądach młodej Abby, która z dnia na dzień staje się obrończynią życia dzieci w łonie matki. W swoich działaniach ma wsparcie męża i rodziny. Podejmuje walkę z klinikami dla kobiet i stara się wspierać ciężarne. Przybliża się do Boga i wierzy, że to on dokonał przemiany w jej sercu i duszy oraz pokazał jej właściwą drogę, którą powinna kroczyć.
Książkę czytało mi się dobrze i szybko. Napisana jest w pierwszoosobowej narracji. Autorce chodziło o pokazanie czytelnikowi, że aborcja jest zła a korporacje pro-choice dążą tylko rozbudowy swoich klinik i stworzeniu gigantycznej sieci aborcyjnej. Ja sama jestem za obroną życia w łonie matki i przeciwna aborcji. Jednak wiem, że w niektórych sytuacjach jest ona potrzebna i wskazana. Więc czasami przymykam oko na zagrożone ciążą życie matki czy osoby po gwałtach. Nie popieram tego ale i nie neguję. Każdy ma swoje sumienie i decyduje o swoim losie. Zawsze aborcja będzie tematem kontrowersyjnym i raczej tego nie zmienimy.
Polecam przeczytać tę książkę ale zaznaczam, że nie jest to lektura dla każdego.

74/2020 Książka, która porusza bardzo trudny temat... Nigdy nie cichą głosy o prawach kobiet. O decydowaniu o swoim "ja". O decydowaniu być albo nie być nienarodzonych dzieci. Zanim opowiesz się za którąś ze stron polecam lekturę tej książki. Na szczęście nie ma w niej drastycznych opisów zabiegów, ale główne odczucia byłej dyrektorki kliniki, w której te zabiegi się odbywały. Czym kierują się organizacje pro-life i pro-choice? Trochę więcej można dowiedzieć się w tej książce... A co w momencie, gdy nasz punkt widzenia się zmieni? Czy możemy przejść na drugą stronę muru? W życiu nic nie jest tylko czarne albo tylko białe... Film jeszcze przede mną. Natomiast sama książka bardziej przyciąga wydarzeniami, relacją niż oceną jej napisania. Autorka skupia się na swoich odczuciach, ideologii i wyborach. Uważam, że warto poznać każdy punkt widzenia. A literatura faktu zdecydowanie w tym pomaga.

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Święty Paweł za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Jest to wstrząsająca, a zarazem ogromnie wzruszająca historia ludzkiej przemiany... Abby Johnson otwierając się przed czytelnikami ukazuje nam swoją niezwykle trudną i pełną różnorakich meandrów drogę życiową... Dziewczyna z dobrego domu, przykładna uczennica... Z małego miasteczka wyjeżdża na studia, gdzie mieszając na uniwersyteckim kampusie coraz bardziej odchodzi od wyznawanych dotąd zasad, w głębi duszy tęskniąc wciąż za uznawanymi dotąd priorytetami... Jej koleje losu, czego dowiadujemy się z książki wiodą poprzez nieudane małżeństwo i dwie aborcje do dnia, w którym jako młoda studentka pragnąca nieść pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej zostaje zwerbowana jako wolontariuszka do organizacji Planned Parenthood (organizacja działająca na rzecz praw reprodukcyjnych)... Abby w dobrej wierze, iż służy pomocą między innymi w edukacji seksualnej kobiet coraz bardziej wnika w szeregi kliniki, a pnąc się po szczeblach kariery zostaje w końcu jej dyrektorem... Jednak, gdy pewnego dnia staje się naocznym świadkiem aborcji monitorowanej za pomocą ultrasonografu coś, co od bardzo dawna spychała w swoim wnętrzu, nawet przed samą sobą, na głęboki margines życia zaczyna w niej pękać i z każdą kolejną linijką tekstu stajemy się obserwatorami procesu nawrócenia kobiety... Dziś jest ona orędowniczką życia, współpracuje z Koalicją Dla Życia, którą początkowo ciągle traktowała jak opozycję co bardzo dokładnie opisała w swojej książce... Opowieść ta stanowi niesamowite świadectwo... Pokazuje, iż mimo, że Bóg prowadzi nas w życiu niekiedy bardzo krętymi ścieżkami i bez względu na to ile zła w życiu się dopuściliśmy, jeśli ostatecznie otworzymy się na Niego i damy Mu poprowadzić to zawsze wyjdziemy na prostą... Gorąco polecam tę niezwykłą choć trudną opowieść!
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2023-10-02, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2023,

Abby pracowała w klinice aborcyjnej, w której myślała, że spełnia ważna misję. Uważała, że ratuje życie kobietom, które nie chciały  dzieci. Robiła zawrotną karierę. Co się jednak nagle zmieniło ?

Gdy została poproszona o asystę w aborcji wysokiej ciąży jej życie się odmieniło. To co zobaczyła zmieniło jej poglądy. Wiedziała, że nie może robić tego dłużej. Teraz chciała pomagać kobietom swoim wsparciem, radami i zapewnieniem dobrej opieki.

Avatar użytkownika - Fruzia
Fruzia