Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekord świata

Lilka i Pestka wracają z nową przygodą!

Pestka się nudzi, nudzi, NUDZI... dopóki wychowawczyni nie pokaże jej Niezwykłej księgi rekordów. Pestka dowiaduje się o wszystkich największych, najmniejszych i najdziwniejszych rzeczach, jakie istnieją. Wkrótce drugoklasistów opanowuje gorączka bicia rekordów. Kto najwięcej razy zrobi gwiazdę? Kto powiesi sobie na twarzy szesnaście łyżeczek? Czy naprawdę można krzykiem sprawić, że szkło pęknie? Lilka i Pestka mają własny pomysł na pobicie rekordu, pomysł, na który składają się: ziemia, skamieliny, taśma klejąca i - jak zawsze - mnóstwo dobrej zabawy!

Informacje dodatkowe o Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekord świata:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-09-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRZYJACIÓŁKI NA ZAWSZE

Jak literatura młodzieżowa, to musi traktować o przyjaźni. Nie ma innej opcji. Niezależnie jaki gatunek dzieł skierowanych do tej grupy wiekowej weźmiecie, czy to będzie fantastyka, czy przygodowa historia wakacyjna, czy szkolne dzieje, czy wreszcie romans, zawsze przyjaźń gra tu jeśli nie pierwsze, to na pewno bardzo wyraźnie słyszalne skrzypce. W przypadku serii „Nierozłączki” mamy do czynienia z opowieścią stricte o przyjaźni. Bardzo przy tym sympatyczną, pouczającą i wartą polecenia młodym czytelnikom.

Jeśli nie czytaliście dwóch poprzednich tomów, w skrócie rzecz traktuje o Lilce i Pestce, dwóch dziewczynkach, które wcale nie chciały się polubić. Jak to jednak w życiu bywa, los miał wobec nich swoje plany. Zaprzyjaźniły się i teraz śmiało można nazwać je nierozłącznymi.
W tym tomie natomiast czeka na nie prawdziwie szalone wyzwanie. A wszystko zaczyna się niepozornie, bo od koszmarnie nudnej lekcji „Rzuć wszystko i czytaj”. Inne dzieci bawią się nieźle, ale nie Pestka. Dla niej książka o kotach, choć lubi te zwierzęta, to mały koszmarek. Jak więc ma przetrwać najbliższą godzinę? I tu z pomocą przychodzi jej wychowawczyni, która wręcza jej lekturę o rekordach. Książka okazuje się tak interesująca, że wzbudza fascynację w całej klasie, a stąd już blisko do działania. Każdy chce pokazać, że w czymś jest najlepszy i będzie w stanie pobić własny rekord. Ale gdy wszyscy próbują typowych wyzwań, Pestka i Lilka decydują się na rzecz bardziej niezwykłą i szaloną. Co z tego wszystkiego wyniknie?

Po całość recenzji oraz 40% rabat na zakupienie książek z tej serii zapraszam na mojego bloga: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/09/nierozaczki-3-lilka-i-pestka-bija.html

Opowiem ci pewną historię
Annie Barrows0
Okładka ksiązki - Opowiem ci pewną historię

Uznana za jedną z najlepszych książek roku przez „BookPage” nowa powieść autorki „Stowarzyszenia Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych...

Nierozłączki. Duch, który musiał odejść
Annie Barrows0
Okładka ksiązki - Nierozłączki. Duch, który musiał odejść

Lilka i Pestka powracają z nową przygodą! W szkolnej toalecie pojawił się duch! Lilka i Pestka dostrzegają jego mglisty kształt i jarzące się oczy. Słyszą...