reklama

Niesłychane Losy Ivana Kotowicza. Honor zdrajcy

Wydawnictwo: Kultura gniewu
Data wydania: 2021-06-21
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788366128712
Liczba stron: 140
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (2 głosów)

Kotowicz ma już dość kłamstw. Całe swoje życie wierzył w ideały braterstwa i przyjaźni, które okazały się bajką dla naiwnych. Oszukany nawet przez swojego najbliższego kompana, sam musi dopuścić się zdrady i stanąć w samym środku rozgrywki pomiędzy profesorem Bremerem, a sierżantem Ejsymontem. Nadchodzi wielka bitwa, która dla kociego wojaka może się okazać szansą na zyskanie wolności i życie z dala od obsesji żądnych władzy maniaków. Musi ją tylko przetrwać.

,,Honor zdrajcy" Michała Ambrzykowskiego i Kajetana Kusiny to przedostatni tom sagi pt. ,,Niesłychane losy Ivana Kotowicza". Autorzy nie wyjaśniają jeszcze wszystkich tajemnic, ale przygotowują scenę na wielki finał!

Komiks ,,Niesłychane Losy Ivana Kotowicza" powstał w celu zapełnienia pewnej luki na rodzimym rynku. Chcieliśmy stworzyć tytuł przygodowy mający na celu dostarczenie rozrywki zarówno znawcom komiksu, jak i tym początkującym. Chcemy, żeby czytelnik dobrze się bawił dzięki dopieszczonym rysunkom i wciągającej fabule, która nie obraża jego inteligencji.

Tagi:

Kup książkę Niesłychane Losy Ivana Kotowicza. Honor zdrajcy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Niesłychane Losy Ivana Kotowicza. Honor zdrajcy

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2021-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

   Blisko trzy lata przyszło nam czekać na premierę kolejnej odsłony znakomitego, komiksowego cyklu "Niesłychane losy Ivana Kotowicza", autorstwa Michała Ambrzykowskiego i Kajetana Kusiny. Oto dziś jednak nadszedł kres naszego poświęcenia, gdyż wreszcie mamy przyjemność poznać najnowszą, czwartą już część tej serii - komiks pt. "Honor zdrajcy". Pozycja ta ukazała się oczywiście nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu.

 

  Ivan, po zdradzie najbliższych kompanów, kolejny raz uchodzi cudem z życiem, aczkolwiek poznane podczas niewoli fakty zmieniają jego podejście do coraz bardziej zaawansowanego konfliktu pomiędzy szalonym profesorem Bremerem i sierżantem Ejsymontem, czyli de facto między wielkim, i nieco mniejszym złem. Tymczasem pierwszy z tej dwójki dokonuje przełomowego odkrycia, szykując się do odbycia wielkiej ekspedycji, która ma pomóc osiągnąć mu władzę nad światem. Ivan wraz ze wsparciem Antona robią wszystko, by do tego nie doszło. Tymczasem jednak wydarza się coś, co sprowadza na nich wielkie niebezpieczeństwo...

 

  Najnowsza odsłona tego cyklu odsłania przed nami kolejne losy tytułowego bohatera, w pewnym sensie posuwa znacznie rozwój fabularnej ścieżki całej serii, jak i przede wszystkim ukazuje wielkie zmęczenie - tak fizyczne, jak i nade wszystko psychiczne Ivana, który ma już dość kłamstw, intryg i niekończącej się zależności od szalonego naukowca. A wszystko to oczywiście jest nam podane w anturażu przygodowej, wojennej i na wskroś fantastycznej scenerii, gdzie to mamy nie tylko nad wyraz rozwiniętą technologię, ale też i chociażby najprawdziwsze potwory. 

 

  Fabularnie rzecz ta przedstawia się bardzo udanie, gdzie to mamy najpierw okazję poznać klimatyczny prolog, następnie okoliczności uwolnienia Ivana, jak i wreszcie przełomowe odkrycie profesora Bremera, a w jego następstwie  przygotowania do odbycia wielkiej ekspedycji. Oczywiście, to swoiste preludium do finałowych i zarazem niezwykle spektakularnych scen, które to wypełnia przede wszystkim mocny obraz, a dopiera potem tekst. I z pewnością jest to intrygująca, pędząca z zawrotną prędkością i zarazem klimatyczna relacja, którą wieńczy zapowiedź dalszego ciągu. 

 

  Ciekawie jawią się główni bohaterowie tej historii, a dokładniej rzecz biorąc osoby Ivana i Antona. Pierwszy z tej pary wydaje się być już wielce zmęczonym swoim losem, poszukiwaniem odpowiedzi na kluczowe pytania i murem kłamstw, z jakim musi się nieustannie mierzyć. To z pewnością najbardziej tragiczne spojrzenie na tę postać, która nieustannie intryguje nas swoim kocim i zarazem perfekcyjnie zantropomorfizowanym obrazem. Podobnie ma się rzecz z Antonem, który wreszcie wyjaśnia motywy swojej zdrady, ale też i okazuje się być wciąż tym samym, dobrym i oddanym przyjacielem Kotowicza. 

 

  O świecie tej komiksowej rzeczywistości możemy powiedzieć kolejny raz to, że jest piekielnie interesującym i odważanym w swej kreacji. To połączenie sowieckich realiów minionej epoki z fantastyczną scenerią rodem z horroru, gdzie to szaleni naukowcy otwierają ścieżki wprost do czeluści piekieł. I ten tom nie tylko oczarowuje nas tą scenerią, ale w dużej mierze odsłania przed nami jej wiele tajemnic i sekretów. I zapewniam was, że bardzo przyjemną jest kolejna nasza czytelnicza wyprawa do tego komiksowego świata, który ma w sobie coś niezwykle fascynującego...

 

  Tradycyjnie też bardzo udanie przedstawia się ilustracyjne oblicze tego komiksu, które stworzył oczywiście Michał Ambrzykowski. Otóż oddał on w nasze ręce niezwykle klimatyczne, ładne dla oka, pociągnięte płynną i lekką kreską rysunki, które cechuje również dbałość o szczegóły, dobre kadrowanie, jak i też świetnie dobrana paleta kolorów, gdzie to tym razem mamy do czynienia z bogactwem różnorodności barw. To udane i efektowne pod kątem technicznym ilustracje, które czynią lekturę tej opowieści jeszcze przyjemniejszą i bardziej pasjonującą.

 Najnowsza część cyklu "Niesłychane losy Ivana Kotowicza", nie zawodzi! Nie zawodzi na polu fabularnej intrygi, emocjonalności przekazu oraz ilustracyjnej oferty, gdzie to naprawdę tytuł ten jawi się bardzo widowiskowo. Tym samym też warto było czekać tak długi czas na premierę tego komiksu, jak i też z jeszcze większą niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnej, piątej już odsłony tej serii. Tymczasem zachęcam was gorąco do sięgnięcia po "Honor zdrajcy", który z pewnością przyniesie wam świetną rozrywkę i moc niezwykłych wrażeń.

Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-07-03, Ocena: 4, Przeczytałem,

MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM

„Niesłychane losy Ivana Kotowicza” to rodzimy odpowiednik szeroko pojmowanego gatunku weird fiction, który w świecie komiksu tak doskonale skondensowany został w serii „Hellboy”. Dzieło Kusiny i Ambrzykowskiego aż takiego poziomu nie prezentuje, ma jednak z opus magnum Mignoli sporo wspólnego. I oferuje miłośnikom tego typu dzieł nieco bardziej swojskie, niż „Piekielny Chłopiec” klimaty.

Gdy trwa sprzątanie po ostatnich wydarzeniach, znaleziony zostaje dziennik Jarosłąwa Ejsymonta. Czy jednak kryje on, pośród wielu typowych rzeczy, coś ciekawego i wartego uwagi? A jeśli tak, to co takiego?
Tymczasem zdradzony Kotowicz znalazł się w sytuacji zdawałoby się bez wyjścia. Z pomocą przychodzą mu jego towarzyszy, ale co z tego wyniknie? zbliża się bowiem bitwa, od której zależeć będzie wszystko. Problem w tym, że najpierw trzeba ją przetrwać…

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/07/niesychane-losy-ivana-kotowicza-4-honor.html

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy