Nietoperz Leon

Leon to przesympatyczny nietoperz, który wyrusza w drogę, aby znaleźć swój dom. Po drodze poznaje wielu przyjaciół, którym pomaga w wielu kłopotach. Ta wspaniała interaktywna książeczka dla dzieci zawiera liczne ilustracje kolorowe, a także czarno białe, które dziecko może samo pokolorować.

Informacje dodatkowe o Nietoperz Leon:

Ilustracje:Agnieszka Kazała

Kup książkę Nietoperz Leon

Nietoperz Leon - opinie o książce

NA SPOTKANIE Z PRZYGODĄ

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda świat widziany oczami małego nietoperza, wróć, raczej świat słyszany ? Czy nietoperze wplątują się we włosy? I czy rzeczywiście istnieją zamki, w których straszy? Na te pytania i wiele innych odpowiedzi znajdziecie w pięknie wydanej książce autorstwa Agnieszki Kazały „Nietoperz Leon”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro w 2015 roku.

Leon to rezolutny, wesoły i ogromnie ciekawy świata młody nietoperz. W jego życiu szykują się wielkie zmiany. Musi poszukać własnego miejsca do życia. Świat jest przecież taki duży i taki interesujący. Leon podejmuje decyzję, że obleci kawałek świata nim zdecyduje czy zechce zamieszkać gdzieś daleko czy też po prostu na innej półce w rodzinnej jaskini. Po długiej rozmowie z przyjaciółką, sową Teresą, Leon wyrusza w przygodę swego życia. Lecąc przed siebie spotyka mnóstwo ciekawych zwierząt i zawiera wiele nowych przyjaźni .

Przesympatyczny Leon obdarzony jest otwartością i chęcią pomagania innym dzięki temu z łatwością nawiązuje nowe znajomości. Tu zamieni kilka słów z myszką, tam łosia po głowie podrapie. Jako amator słodkich malin da się zaprosić na poczęstunek. W swej podróży pozna wiele zwierząt, ich tryb życia, troski i radości. A my bardzo interesujących rzeczy dowiemy się o nietoperzach. Wszelkie mity , które narosły wokół tych sprytnych ssaków postać Leona skutecznie rozwiewa. W poszukiwaniu swego miejsca na świecie Leon dociera do miasta. Tam poznaje urokliwą przedstawicielkę swego gatunku, Beatę. Pełen empatii, radosny i dobry Leon także w niej znajdzie przyjaciółkę, a może nie tylko? Koniecznie przekonajcie się jak potoczą się losy ciekawskiego Leona i czy oprócz domu uda mu się odnaleźć coś więcej.

Nie sposób jest nie wspomnieć o tym jak pięknie wydana jest ta książka. Twarda oprawa, a wewnątrz mnóstwo pięknych rysunków wykonanych przez samą autorkę. Świetnym rozwiązaniem jest to, że część ilustracji młodzi czytelnicy pokolorować mogą sami, co zapewne dostarczy im wspaniałej zabawy. Duże, wyraźne litery zachęcają, by najmłodsi spróbowali przeczytać książeczkę sami, choć niewątpliwie największą frajdą będzie poznawanie przygód Leona wraz z rodzicami.

„Nietoperz Leon” to piękna opowieść o przyjaźni, miłości, empatii. Młody Leon posiada wszystkie cechy, których my dorośli tak dzieciom zazdrościmy. Jest szczery, otwarty, nie ocenia nikogo po wyglądzie lub po tym jak mieszka. Dla każdego gotów jest otworzyć swoje serce. To bardzo mądra historia, która uczy nas tolerancji, a także pomaga zrozumieć zwierzęta . W świecie Leona nie ma miejsca na zawiść czy zazdrość. Tu wszyscy są równi. A odpowiedzią na dobro jest dobro, które dają inni. Bardzo ładnie opowiedziana historia, która dostarczyć może i uśmiechu i wzruszeń. Myślę, że rodzic, który zdecyduje się poczytać tę książkę wraz ze swoją pociechą znajdzie w niej kilka, niby prostych, a jednak wartych przemyślenia prawd. To idealna pozycja i dla młodszych i dla starszych.

Literatura dziecięca zajmuje bardzo wysokie miejsce w moim sercu. Myślę, że chyba najwyższe. Nigdy nie przestanie mnie zachwycać i dostarczać mnóstwa radości. Lubię wracać do klasyki literatury dziecięcej , a także odkrywać nowe książki. Cieszę się, że w swoich czytelniczych poszukiwaniach natrafiłam na „Nietoperza Leona” Agnieszki Kazały. To pełna ciepła, inteligentna i świetnie napisana książka, która dla wielu młodych czytelników stać się może ulubioną. Na pewno powrócę do przygód Leona i myślę, że znajdzie się wielu ludzi, którzy tę historię pokochają. I czasem , gdy zmrok dopiero zapada, na niebie przemyka maleńki cień, a uszy wychwytują cichutki pisk podnieśmy głowę i dostrzeżmy w tych inteligentnych stworzeniach przyjaciół, gdyż to dzięki nim trochę mniej gryzą nas komary. Dajmy swoim dzieciom szansę poznawania pięknych opowieści o zwierzętach, które pozwolą im otworzyć się na nie i próbować je zrozumieć. Dziecko, które kocha książki i kocha zwierzęta wyrośnie na dobrego człowieka. Lektura „Nietoperza Leona” to radość poznawania przyjemności czytania i mądra nauka o zwierzętach. Bardzo urzekła mnie ta książka i gorąco polecam ją nie tylko dzieciom, ale także wszystkim tym, którzy podobnie jak jak w książkach dla najmłodszych dosięgają wspomnień swojego dzieciństwa i mają szansę przypomnieć sobie co, tak naprawdę, jest w naszym życiu najważniejsze. Diabelska ocena to 5. Pięknie wydana, napisana przyjemnym językiem i zawierająca mądre przesłanie książka. Diabeł poleca.

Pieszki Agnieszki
Agnieszka Kazała0
Okładka ksiązki - Pieszki Agnieszki

Jakie troski mają małe pieski? Kto musi o nie dbać? Czy mają problemy podobne do naszych? Oj chyba tak, zwłaszcza ten dotyczący możliwości zgubienia się...

Tofik i przyjaciele
Agnieszka Kazała0
Okładka ksiązki - Tofik i przyjaciele

Jeśli myślicie, że smoki nie istnieją, to jesteście w dużym błędzie. Tofik, to sympatyczny i niezwykły mały smoczek, który pojawił się w życiu pewnej rodziny...