Nietypowa baba jestem

Anna Seniuk w rozmowie z córką, Magdaleną Małecką Z miłości porzuciła rolę, która trafia się aktorce raz na sto lat. O mały włos – aż trzykrotnie – nie straciła życia. Zwymyślała komisję egzaminacyjną krakowskiej szkoły teatralnej, uwiodła swą grą rosyjskiego dramaturga i jako pierwsza polska aktorka pokazała na dużym ekranie biust. A wszystko to – jak sama mówi – zaczęło się w dniu, w którym biegnąc przez krakowski rynek, „przeskoczyła Sukiennice”. Odżegnuje się od wizerunku ciepłej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce. Dziś nie boi się opowiedzieć o swoich życiowych zmaganiach. Znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery. Anna Seniuk – aktorka w błyskotliwej i odważnej rozmowie z córką, Magdaleną Małecką.

Informacje dodatkowe o Nietypowa baba jestem:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-3708-7
Ilustracje:Magdalena Pankiewicz i inni

Kup książkę Nietypowa baba jestem

Nietypowa baba jestem - opinie o książce

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2019-06-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Wywiad rzeka córki z matką. Uwielbiam Panią Annę - dzięki tej pozycji możemy ją poznać jeszcze lepiej, zwłaszcza że niechętnie opowiada o sobie. Serdecznie polecam, nie będziecie żałować 😉

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2017-06-28, Ocena: 4, Przeczytałam, Książki ze sztuką w tle /2017,
Kto nie zna serialowej Madzi Karwowskiej? To paradoks, że o tak znanej aktorce tak niewiele wiadomo - bo nie jest ona celebrytką, nie opowiada o sobie w kolorowej prasie i na portalach plotkarskich. Kto się jednak nastawi na to, że z książki dowie się o pikantnych faktach z życia aktorki, to się rozczaruje. Wywiad z Anną Seniuk przeprowadza jej córka Magdalena i (wg mnie) jest zbyt mało dociekliwa, nie drąży niektórych tematów. Ogromna część książki to wspomnienia o pracy zawodowej, bardzo zresztą ciekawe. Aktorka wspomina też o swoich zmaganiach z chorobą nowotworową - piesze o tym bardzo szczerze, odważnie. A część końcowa, o tym, jak Anna Seniuk odnalazła swoje miejsce na ziemi, jak kupiła rozpadająca się chałupę i z pomocą życzliwych osób zdołała ja odnowić i stworzyć prawdziwy dom, jest bardzo optymistyczna. W pierwotnym zamyśle miała to być opowieść dla dzieci i wnuków aktorki. Ale książka ta będzie doskonałym prezentem dla wszystkich fanów i wielbicieli urody i talentu tej wspaniałej aktorki.
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Rozmowy z córką o sobie, o aktorstwie, o rodzinie, o życiu po prostu.Aktorka z wielką prostotą i ogromną skromnością opowiada o swoim dzieciństwie, własnym życiu o momentach radosnych, trudnych, bolesnych, o porażkach, chorobie, rozpadzie małżeństwa. O ludziach, którzy odegrali dużą rolę w jej życiu.
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-12-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ksiazka super.Uwielbiam Anne Seniuk jako aktorke a po przeczytaniu tej ksiazki docenilam ja takze jako kobiete.Ksiazka jest jej biografia.Poznajemy ja w roli matki,zony,aktorki a przede wszystkim zwyklej chociaz po przeczytaniu lektury niezwyklej kobiety.Nie bede zdradzala wiecej szczegolow ale powiem tylko tyle,ze naprawde warto siegnac po ta ksiazke.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789