Nietypowa Matka Polka 2

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

W świecie pełnym kłamstwa i wirtualnej fikcji postawiła na naturalność, brak nadęcia i humor doprawiony szczyptą zdrowego rozsądku, który wraz ciętym językiem, zmysłem obserwacji i charyzmatyczną osobowością zgromadził tysiące fanów w sieci.

Jej teksty bywają lekkie, łatwe i przyjemnie, ale nie brakuje też felietonów poruszających tematy ważne czy kontrowersyjne.

Przeczytajcie więc między innymi o tym, że autorka prowadzi samochód niczym kierowca wyścigowy i jest do tego wspaniałym pilotem i doradcą swego męża za kierownicą. O eksperymentalnym makijażu, który wzbudził sensację na ulicy. Ale też o kosztach sławy i rozpoznawalności. O tym, dlaczego zwierzęta zasługują na szacunek. Czego nie należy robić dziecku. I na czym polegał patriarchat kiedyś i teraz.

Oto drugi tom felietonów Nietypowej Matki Polki.

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Nietypowa Matka Polka 2

Opinie o książce - Nietypowa Matka Polka 2

Potrzebowałam lekkiej, wesołej książki, musiałam zrobić sobie detoks od thrillerów. Przeglądając Legimi trafiłam na Nietypową Matkę Polkę, tym razem w drugiej odsłonie. Pamiętam część pierwszą, przy której świetnie się bawiłam i tego rodzaju humoru potrzebowałam na teraz.

Anna Szczepanek z charakterystycznym dla siebie ciętym językiem opisuje sytuację ze swojego życia, swoje przemyślenia, nie tylko te pełne humoru, ale też ważne i kontrowersyjne tematy. Podoba mi się własne zdanie autorki i to że nie daje sobie w kaszę dmuchać, jednocześnie ma dystans do siebie i nie przeszkadza jej wyjście na ulicę w eksperymentalnym makijażu. Są słowa dosadne, wulgaryzmy, pojawia się też ironia i sarkazm, wszystko w tej książce idealnie się komponuje. Książka spełniła moje oczekiwania i świetnie się przy niej bawiłam.

Jeśli ktoś nie zna Nietypowej Matki Polki to polecam ją poznać. Jej książki są dobre na chandrę, smutek a dla mnie był to potrzebny przerywnik między thrillerami.

Nietypowej Matki Polki, czyli Anny Szczepanek nie trzeba chyba nikomu przedstawić. Zasłynęła w social mediach dzięki swoim opowieścią z życia wziętym, które bawią, są kontrowersyjne, ale i uczą.

Podobnie jak i w przypadku pierwszej części nie dało się tutaj nie uśmiać. Jest to zbiór życiowych mądrości, w których każdy, a raczej każda z nas odnajdzie siebie. Humor autorki jest powalający chociaż nie stroni ona od ironii, czy sarkazmu. Momentami pojawiają się także wulgaryzmy, ale takie „słabsze” i nie budziły we mnie zniesmaczenia czy jakiś większych emocji. Autorka ma taki styl, a nie inny, potrzebuje użyć ostrzejszego słowa więc go używa.

Samo podejście Nietypowej Matki Polki do życia bardzo mnie urzekło i jest tak spójne z moim, że nie mogłam nie polubić tej książki. Autorka ukazuje, że każdy z nas może mieć lepsze oraz gorsze dni, nikt nie jest idealny dlatego warto czasami odpuścić. Jednak co najważniejsze my kobiety jesteśmy zajebiste i nasze rodziny także takie są pomimo niektórych wad, ale kto ich nie ma! Za sprawą felietonów możemy spojrzeć na rodzicielstwo oraz małżeństwo z przymrużeniem oka.

Jeżeli szukacie lektury, która spowoduje że nabierzecie lekkiego dystansu do siebie i życia oraz będziecie śmiać się do łez to koniecznie sięgnijcie po „Nietypową Matkę Polkę 2”.

Nietypowa Matka Polka0
Okładka ksiązki - Nietypowa Matka Polka, czyli życie nie pieści. Jej absurdalny humor doceniają tysiące fanów w sieci

W świecie, w którym większość cytuje Paulo Coelho, ona zapytana o ulubioną sentencję o życiu odpowiada: ,,Urrrr Arrr Aghrrrr Uhrrrr", cytując.....

Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler