Nieuchronny podbój świata po chińsku

Juan Pablo Cardenal i Heriberto Araújo, hiszpańscy dziennikarze, korespondenci prasowi w Azji i autorzy książki Podbój świata po chińsku, powracają z drugą publikacją odsłaniającą kulisy rozprzestrzeniania się wpływów Chin na świecie.

W książce Nieuchronny podbój świata po chińsku autorzy prowadzą czytelnika fascynującą trasą, którą rozpoczynają śladami trzech tysięcy chińskich robotników, wędrujących na Grenlandię w poszukiwaniu cennych zasobów naturalnych Arktyki. Finał tej podróży stanowi zaś gigantyczne oszustwo na Wall Street.

Hiszpańscy reporterzy w swojej książce podjęli różnorodne tematy: od strategii obronnych chińskich milionerów i zawiłych działań dyplomacji Wielkiej Brytanii, przez budowę gigantycznej infrastruktury w Kanadzie i trudne stosunki z Watykanem, aż po opór społeczny wewnątrz kraju i poza nim i zwycięstwo cyberszpiegostwa przemysłowego. Dzięki temu udało im się stworzyć publikację o szczególnej wartości - przekazującą ogromną wiedzę zdobytą przez autorów podczas podróży po całym świecie.

Informacje dodatkowe o Nieuchronny podbój świata po chińsku:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2016-09-21
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Nieuchronny podbój świata po chińsku

Nieuchronny podbój świata po chińsku - opinie o książce

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz