Nieuchronny zmierzch. Saga rodziny Polakowskich. Tom 3

Ostatni tom Sagi Rodziny Polakowskich rozgrywa się na tle przemian zachodzących w powojennej, komunistycznej Polsce aż po początek dwudziestego pierwszego wieku.

Zofia wciąż mieszka w Anglii. Po stratach, których doświadczyła, przy życiu trzyma ją wyłącznie nadzieja. Może kiedyś znowu pojedzie do Saren i postawi stopę w miejscu, w którym pozostawiła serce. Teraz jednak są to tereny radzieckie; Sowieci wciąż decydują o losach Polski. Zofia marzy o przestawieniu zwrotnicy historii. Prywatnego szczęścia powoli przestaje już wypatrywać - los jest jednak uparty i podsuwa jej nieoczywiste szanse.

Dorosły Krzysztof podczas odwiedzin u siostry myje naczynia w pubie, włóczy się po Liverpoolu i słucha koncertu nieznanego młodego muzyka Johna Lennona. Po raz pierwszy w życiu czuje, czym naprawdę mogłaby być wolność. Waha się, czy wybrać nęcącą Anglię, gdzie zawsze pozostanie obcy, czy ojczyznę, z którą łączą go szorstkie uczucia. W życiu osobistym przekonuje się, że miłość może się zjawić nieoczekiwanie i zażądać postawienia wszystkiego na jedną kartę.

Ela próbuje żyć pogodnie i zgodnie, choć każda z par, które tworzy, jest niedobrana: od Zosi różni się światopoglądem, od Mariana pochodzeniem, od Krzyśka - ambicjami. Kocha ich wszystkich; z rodzeństwem wiąże ją wspólnota krwi i przeżyć, męża wybrała na dobre i na złe. Które więzi okażą się najsilniejsze?

Rok 1989 przyniesie Polsce wolność. Wiatr zmian dmuchnie także w życia Polakowskich - co zostawią za sobą, a z czym pójdą w przyszłość?

,,Nieuchronny zmierzch" wciąga od pierwszej strony. Zauroczy zarówno miłośników powieści historycznych, jak i tych, którzy lubią chwytające za serce opowieści rodzinne.

Informacje dodatkowe o Nieuchronny zmierzch. Saga rodziny Polakowskich. Tom 3:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-05-29

Tagi: Sagi rodzinne Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Nieuchronny zmierzch. Saga rodziny Polakowskich. Tom 3

Serce z szuflady
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Serce z szuflady

Pierwszy tom serii "Dom Pod Trzema Lipami”. Na palcu błyszczał diament, w szafie wisiała piękna sukienka, a serce Klary przepełniała radość. Jeszcze...

Taka miłość się zdarza
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Taka miłość się zdarza

Nowy związek powinien być piękną przyszłością - bez problemów, bez niespodzianek i tylko we dwoje. Klara przebyła długą drogę, znacznie dłuższą niż...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz