Niewidzialna

Tom 2 cyklu Nieznana

„Niewidzialna” to drugi tom bestsellerowej „Nieznanej”.

Abigail odzyskuje świadomość po dramatycznym pościgu. Bolące ramie daje o sobie znać i nie pozwala zapomnieć o nadmiarze ludzkiego zła i okrucieństwa. Czy dziewczynie uda się zapomnieć o rozpaczy i zwątpieniu? Czy może los ma dla niej przygotowany inny plan?

Autorka po raz kolejny buduje emocjonalną historię ukazując przerażające oblicza ludzi.

Informacje dodatkowe o Niewidzialna:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2022-07-06
Język oryginału: Polski

Tagi: Niewidzialna nieznana A. November thriller Dlaczemu Wydawnictwo Dlaczemu porwanie ratunek pomoc przemoc niewolnictwo handel ludźmi

Kup książkę Niewidzialna

🧡❤️"NIEWIDZIALNA"❤️🧡

AUTOR: A. NOVEMBER

A.November Agnieszka Dudek - Strona Autorska

WYDAWNICTWO: Dlaczemu

Książkę przeczytałam dzięki Booktour, który zorganizowała autorka.

Jak myślicie, ile człowiek jest w stanie znieść w życiu?

"Kiedy myślisz, że wszystko masz pod kontrolą, i nie dopuszczasz do siebie możliwości jej utraty, przytrafia się coś, co zaczyna chwiać całym twoim światem. Nagle wszystko wywraca się do góry nogami i nie wiesz, co się dzieje, jak pozbierać myśli, by przywrócić wszystko na dawny tor."

NIEWIDZIALNA to drugi tom serii "NIEZNANEJ".

Książka zawiera w sobie ogromną bombę emocjonalną. Do tej pory czuje w sobie rollercoaster przeróżnych emocji, które przeżyłam, czytając tę opowieść.

Książka wwierca się w głowę i pozostaje tam na długo.

Wyjątkowa historia z nieszablonową i wciągającą fabułą.

Historia, która skrywa w sobie dużą dawkę mroku, tajemnic, adrenaliny, w której autorka umiejętnie pokazała świat brutalnej rzeczywistości, w której znalazła się główna bohaterka. W tej serii autorka ukazała przerażające oblicza ludzkiej natury.

Autorka umie niesamowicie budować napięcie, które rośnie ze strony na stronę.

Wszystko dynamicznie poprowadzone, dopieszczone i dopracowana w każdym szczególe.

Kurcze, ale jak można zakończyć w takim momencie książkę. Teraz będę siedzieć jak na szpilkach, aby dowiedzieć się, jak zakończy się historia Blue.

Radzę czytać wszystko po kolei, ponieważ emocje są tak duże, że czekać na kolejną część, będzie bardzo ciężkie.

Co znajdziesz tutaj:

-Brutalność

-Zwroty akcji

-Tajemnice

-Świetnie wykreowane postacie.

Opowiedziana z perspektywy głównych bohaterów Kellana i Abigail, dzięki temu cały czas wiemy co się u nich dzieje, co w danym momencie przeżywają, jakie emocje w nich siedzą.

Bohaterowie genialnie wykreowani, charakterni, barwni. Postacie, które wzbudzają ogromne emocje, zarówno te pozytywne jak negatywne. Negatywne dotyczą oczywiście złych charakterów.

Abigail to postać, którą podziwiam za niezłomny charakter, miała taką silną wolę i chęć przeżycia, że wykorzystała każdą okazję, aby uciec, i nie myślała tylko o sobie, a również słabszych.

"– Znalazłem ją przez przypadek… – Zamyślił się, spoglądając gdzieś w przestrzeń za mną. – Tyle czasu była dla nas niewidzialna, a teraz należy do nas i jest tam, gdzie powinna."

Abigail raz kolejny trafia w łapska psychopatów. Tyle starań i wysiłku, aby odzyskać, wolność poszło na marne. Była pewna, że najgorsze już za nią, niestety trafia w sam środek piekła. Będzie odgrywać główną rolę, a autorka zdecydowanie nie będzie oszczędzała, Blue gotując jej tak okrutny los.

Kellan wszystko zrobi, aby odzyskać Abigail. Kobieta stała się jego sensem życia.

Po drodze przyjdzie im zmierzyć się z wieloma wyzwaniami.

-Czy Abigail stanie się niewidzialna?

-Do czego posunie się zakochany mężczyzna?

-Co odkryje grupa Mastersa i czy uda im się powstrzymać handlarzy żywym towarem?

-Czy Abigail uda się uciec?

-Ile zniesie, człowiek upodlenia za nim nic z niego nie zostanie?

-Czy Masters odnajdzie Blue?

-Kim jest Abigail i dlaczego jest taka ważna?

-Jaką rolę przyjdzie jej odegrać?

-Ile zniesie Blue?

Polecam? Jedna lepszych serii które czytałam. ❤️🧡🩷

Los ciągle stawia Abigail wyzwania. Kolejne przeszkody, które wyczerpują i naznaczają. W chwilach okrucieństwa i bestialstwa aż chciałoby się być niewidzialną. Jednak ona nie ma takiego szczęścia. Najgorsze, że to jeszcze nie koniec.
   Co tym razem spotka Abigail? Czego doświadczy? Kto stanie na jej drodze? Czy da sobie radę? A może nie będzie dla niej ratunku?

"Nieznana", czyli pierwszy tom serii okazał się być lekturą dogłębnie bolesną i wstrząsającą. Aż drżałam w obawie na to, co zaserwuje autorka w konstytucji. Niestety moje obawy się potwierdziły. To, co tu znalazłam dosłownie wstrzymało bicie mego serca.
    Dlaczego? Bowiem takiego okrucieństwa i takiego bestialstwa, jakiego dopuścili się diabły w ludzkiej, nie spotkałam jeszcze na kartach powieści. To było wstrząsające. Paraliżujące i niewyobrażalne. Włos na skórze się jeżył na te jakże realne i nasączone odpowiednimi emocjami opisy. Opisy czegoś, co nigdy nie powinno mieć miejsca.
  Autorka koncertowo dała sobie radę z pokazaniem różnych obliczy ludzi. To nie tylko empatia, ciepło i życzliwość. To także chore umysły przeświadczone o swojej prawdzie. Istny horror! Piekło za życia. Doskonale przedstawione. Niezwykle realnie i mocno osadzone w rzeczywistości.
   Fabuła okazała się być złożona. Pełna zwrotów akcji. Tej gorszej strony człowieczeństwa. Elektryzująca, przerażająca, z ogromną dawką nadziei. Czytelnik razem z głównym bohaterem bierze czynny udział z poszukiwaniu poszlak. Zasysa i wciąga dostarczając wielu, jakże skrajnych emocji. Adrenalina aż buzowała w żyłach. Stopniowo wypływające na powierzchnię sekrety i tajemnice jeszcze bardziej napędzały dynamiczną akcję.
   Cóż to była za lektura! Przeczytana na raz. Zostałam przemielona i wypluta. Aż nie wierzyłam, gdy dotarłam do końca. Tak mnie pochłonęła historia Abigail, że nie skupiałam się na przekręcaniu kartek. Moja wyobraźnia szalała. Serce biło jak oszalałe. Całe szczęście, że mam pod ręką trzeci tom - aż mnie nosi by poznać to, co jeszcze czeka na bohaterów.
    Mocna, wyrazista powieść. Elektryzująca. Zachęcam do czytania ale koniecznie z zachowaniem chronologii.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo Dlaczemu

Bestia może być wśród nas, gdyż najczęściej taki człowiek potrafi się nieźle maskować udając praworządnego i miłego obywatela danego państwa. Natomiast, gdy zapadnie zmrok lub okoliczności np. wojenne pozwalają na większą swobodę poczynań, to wtedy taki człowiek „zdejmuje z siebie maskę” i zaczyna zachowywać się tak, jak lubi, a jego czyny przechodzą najśmielsze oczekiwania i napawają lękiem.

Zarys fabuły

W książce ponownie spotykamy się z bohaterami poprzedniego domu i otrzymujemy dalszy ciąg akcji ratunkowej uprowadzonej Abigail. Kellan natrafia na trop oprawców, a w celu skuteczniejszego działania odbudowuje kontakty w mafii, dzięki którym łatwiej jest namierzyć określonych przestępców. Sporym zaskoczeniem będzie dla niego i jego współtowarzyszy kim jest ich główny przeciwnik. Abigal ponownie jest więziona w Belgii przez Woutera i jego krewnych i aż dziw bierze ile trzeba mieć siły, by udźwignąć ciężar tego, co tam zobaczyła, a tym bardziej doświadczyła. Kim okaże się główny przeciwnik? Czego dowie się Abigail o swoim pochodzeniu? Jaki cel mają porywacze? Czego dokona Kellan podczas ratowania ukochanej? O tym w książce „Niewidzialna” autorstwa A. November.

Bestialstwo

Autorka tworząc ten tom zdecydowała się ukazać tą złą stronę ludzkiej natury, jaką są bestialskie czyny, zwyrodniałe perwersje seksualne i inne wynaturzenia opisane w pozycji. Takie zachowania występują u niektórych ludzi, gdy mają do tego odpowiednie warunki i czują się bezkarni. Niestety często osoby czytające o takich czynach nie rozumieją dlaczego ktoś o tym pisze i plują na dane pozycje książkowe. Jednym z powodów, dla których autorzy biorą się za opisywanie takich scen jest to, że trzeba te problemy nagłaśniać, by chociaż część społeczeństwa miała świadomość, że wiele ludzi cierpi okropne katusze wyrządzane przez obcych i zorganizowanych przestępców, ale także i przez osoby im bliskie. Natomiast czytelnicy, którzy nie chcą sięgać po literaturę ukazującą przykłady prawdziwego życia ofiar handlu ludźmi oraz innych przestępstw, tylko wolą cukierkowe historie o niestworzonych rzeczach i naciąganej prawdzie do granic możliwości niech omijają takie książki (jeśli nie są na nie gotowi), które mogą wywołać w nich współczucie, czy smutek, a może odrazę, chociaż jest to fikcja literacka, która ma swe odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie ma nic na siłę, gdyż niektórzy doświadczają różnych problemów życiowych i książka może być dla nich odskocznią przenoszącą w lepszy świat. Natomiast autorka przedstawiając te różne czyny zrobiła to w sposób perfekcyjny, gdyż są one ukazane w mocnych scenach, które zarazem przynajmniej u mnie nie wywołały obrzydzenia, które występowało przy czasem lżejszych książkach innych autorów.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się płynnie z dużym dreszczykiem emocji wywołanym niespodziewanymi akcjami i zachowaniami bohaterów. Pozycja nie jest dla każdego i osoby mniej odporne na drastyczne sceny mogą być nieprzygotowane na tę lekturę. Osobiście uznaję książkę za doskonały thriller, który przyciągnie niejednego fana gatunku, którym również jestem. Przy recenzji poprzedniego tomu zapomniałem wspomnieć o tym, że na początku każdego rozdziału otrzymujemy cytat znanych i mądrych ludzi odnoszący się w jakiś sposób do następującego po nim tekstu. Zakończenie pozostawia odbiorcę w niepewności i sprawia, iż z wielką chęcią sięgnie się po kolejnym tom. Książkę należy czytać po zapoznaniu się z pierwszym tomem. Okładka idealnie pasuje do tej z poprzedniego tomu, a kobieta spętana łańcuchem zaprezentowana na niej jest idealnym odzwierciedleniem Abigail. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom pragnącym zagłębić się w mocną historię trzymającą w ciągłym napięciu, której elementy zapewne występują w rzeczywistości.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-07-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Niewidzialna" to drugi tom bestsellerowej ,,Nieznanej" wychodzącej spod pióra A.November. Zdradzę Wam że aby sięgnąć po drugi tom trzeba koniecznie przeczytać pierwszy.?

Abigail odzyskuje świadomość po pościgu.

Niestety okazuje się że ma nie tylko przestrzelone ramię, ale również nadal jest w rękach samego Diabła i jego brata.

,,Podniósł rękę, naprężając łańcuch, i pociągnął z całej siły. Ogniwa się zacisnęły, wbijając się w moją szyję, i miałam uczucie, że zaraz pęknie mi kark."

Kellan wiedząc że nie poradzi sobie sam, nawiązuje kontakt z szefem włoskiej mafii z którym wiązała go kiedyś jedna kobieta. Chodź wie że mafioso nie pała do niego przyjaznym nastawieniem, wie też że ma coś w zamian za co mężczyzna może dać się namówić na pomoc.

Chociaż Abigail stara się jak może stawiać czoła psychopatą to już sama nie wie ile wytrzyma. A gdy dowiaduje się jakie plany co do jej osoby mają bracia Wouter dziewczyna ze wszystkich sił stara się do tego nie dopuścić.

Czy Abigail da się złamać?

Czy Kellanowi uda się zdążyć na czas i uratować żonę?

Kochani druga część jak i pierwsza napisana jest wspaniałe. Emocje które się znajdują w książce są nie do opisania, to trzeba przeczytać.

Chodź mamy tu mniej opisów porwań i gwałtów na dzieciach nie zabraknie Wam dreszczyku. Uwielbiam pióro A.November potrafi przenieść nas w świat jakiego dotąd nie znaliśmy.

Tylko pamiętajcie

,,Fikcja literacka niekoniecznie musi być daleka od rzeczywistości."

Polecam wszystkim, którzy nie boją się otworzyć bram piekieł. Oraz tym którym nie są straszne opisy gwałtu i przemocy.

Ale nie omieszkam dodać że autorka znowu zaskoczyła mnie zakończeniem i trochę jej nie lubię za to że muszę znowu czekać ?. Oczywiście żarcik ale zakończenie jest dość zaskakujące ?

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-07-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Czy przeraża Was brutalność w literaturze?
Mnie zdecydowanie nie. Chętnie sięgam po książki, które pozbawione są tematów tabu i ukazują fabułę, bez uprzedniego koloryzowania, aby zamaskować bestię, czyhającą w złym człowieku.
A.November przychodzi do nas z drugim tomem powieści, która nie pozostawia nas obojętnych na krzywdy, jakich doświadcza główna bohaterka. Jest to jednak kontunuacja, a pierwsza część jest niezbędna, aby móc zrozumieć fabułę tego tomu.
Abigail wciąż pozostaje w rękach okrutnych przestępców, co zmusza Kellana do odbudowania relacji z mafią, która ułatwi mu dotarcie do oprawców dziewczyny. Nie podejrzewa, kto może kryć się za uprowadzeniem Blue, jednak odpowiedź na to pytanie przyniesie ze sobą wielkie zaskoczenie.
Sama kobieta przebywa w Belgi w rękach Woutera i jest świadkiem wydarzeń, których ciężar mógłby przytłoczyć najsilniejszych.
Kim jest główny porywacz? W co wplącze się Kellan, aby uratować Abigail?

Autorka na przełomie dzieła nie oszczędziła czytelnikom scen przyprawiających o ciarki, czym znacznie zwężyłą grupę docelową czytelników. Czy jest to wada? Zdecydowanie nie. Coraz częściej zabiegamy o mocne książki, a tylko nieliczni autorzy potrafią zrobić to w odpowiedni sposób, czego przykładem jest właśnie ,,Niewidzialna". Pokazują nam nie tylko dobro, które błądzi między ludźmi, ale także mrok, który istnieje, lecz większość z nas stara się do nie dostrzegać. Handel ludźmi nie pojawił się dziś i nie przebiega jak transakcja zakupu ziemniaków na targu. Przemoc, jaką wyobraża sobie zwykły człowiek jest jedynie preludium do okrucieństwa, jakie spotyka setkę kobiet i dzieci każdego dnia.

Blue jest bohaterką o stalowych nerwach i sile walki, której pozazdrościłby nie jeden człowiek. Ciężar, jaki niesie na swoich barkach po przejściach, jakie zafundowało jej życie sprawia, że jest coraz silniejsza. Jednak czy wiadomość o swoim pochodzeniu nie zniszczy jej woli walki?

Zakończenie po raz kolejny sprawiło, że będę czekać na kolejną część z ogromnym napięciem.
Dziękuję wydawnictwu Dlaczemu oraz autorce A.November za egzemplarz recenzencki i nie mogę się już doczekać kolejnego tomu.

Grzech
A. November0
Okładka ksiązki - Grzech

Przyjaźń Majki i Igora zostaje brutalnie przerwana przez fatalną w skutkach decyzję rodziców. Dzieci tracą ze sobą kontakt i stają się ofiarami handlu...

Wszystkie nasze lęki
A. November0
Okładka ksiązki - Wszystkie nasze lęki

Jak bardzo ważny jest kodeks honorowy w mafii, Luka Ferro wie już od wczesnej nastoletniości, dorasta bowiem w świecie, którym jego ojciec tyran rządzi...