Niewidzialna

Tom 2 cyklu Nieznana

Los ciągle stawia Abigail wyzwania. Kolejne przeszkody, które wyczerpują i naznaczają. W chwilach okrucieństwa i bestialstwa aż chciałoby się być niewidzialną. Jednak ona nie ma takiego szczęścia. Najgorsze, że to jeszcze nie koniec.
   Co tym razem spotka Abigail? Czego doświadczy? Kto stanie na jej drodze? Czy da sobie radę? A może nie będzie dla niej ratunku?

"Nieznana", czyli pierwszy tom serii okazał się być lekturą dogłębnie bolesną i wstrząsającą. Aż drżałam w obawie na to, co zaserwuje autorka w konstytucji. Niestety moje obawy się potwierdziły. To, co tu znalazłam dosłownie wstrzymało bicie mego serca.
    Dlaczego? Bowiem takiego okrucieństwa i takiego bestialstwa, jakiego dopuścili się diabły w ludzkiej, nie spotkałam jeszcze na kartach powieści. To było wstrząsające. Paraliżujące i niewyobrażalne. Włos na skórze się jeżył na te jakże realne i nasączone odpowiednimi emocjami opisy. Opisy czegoś, co nigdy nie powinno mieć miejsca.
  Autorka koncertowo dała sobie radę z pokazaniem różnych obliczy ludzi. To nie tylko empatia, ciepło i życzliwość. To także chore umysły przeświadczone o swojej prawdzie. Istny horror! Piekło za życia. Doskonale przedstawione. Niezwykle realnie i mocno osadzone w rzeczywistości.
   Fabuła okazała się być złożona. Pełna zwrotów akcji. Tej gorszej strony człowieczeństwa. Elektryzująca, przerażająca, z ogromną dawką nadziei. Czytelnik razem z głównym bohaterem bierze czynny udział z poszukiwaniu poszlak. Zasysa i wciąga dostarczając wielu, jakże skrajnych emocji. Adrenalina aż buzowała w żyłach. Stopniowo wypływające na powierzchnię sekrety i tajemnice jeszcze bardziej napędzały dynamiczną akcję.
   Cóż to była za lektura! Przeczytana na raz. Zostałam przemielona i wypluta. Aż nie wierzyłam, gdy dotarłam do końca. Tak mnie pochłonęła historia Abigail, że nie skupiałam się na przekręcaniu kartek. Moja wyobraźnia szalała. Serce biło jak oszalałe. Całe szczęście, że mam pod ręką trzeci tom - aż mnie nosi by poznać to, co jeszcze czeka na bohaterów.
    Mocna, wyrazista powieść. Elektryzująca. Zachęcam do czytania ale koniecznie z zachowaniem chronologii.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo Dlaczemu

Informacje dodatkowe o Niewidzialna:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2022-07-06
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Tagi: Niewidzialna nieznana A. November thriller Dlaczemu Wydawnictwo Dlaczemu porwanie ratunek pomoc przemoc niewolnictwo handel ludźmi

Zobacz opinie o książce Niewidzialna

Kup książkę Niewidzialna

Ucieczka
A. November0
Okładka ksiązki - Ucieczka

W dniu, w którym Skylar dowiaduje się, że ojciec postanawia wydać ją za znienawidzonego mężczyznę, nie siedzi z założonymi rękoma, zaczyna działać. Jedynym...

Nieznana
A. November0
Okładka ksiązki - Nieznana

Abigail ma za sobą trudne dzieciństwo. Tylko dzięki własnej determinacji płynnie przechodzi przez proces edukacji i dostaje się na upragnione studia kryminologiczne...