Niewidzialny most

Szmaragdowa Seria to dzieje rodzin w trudnych czasach. Perypetie miłosne i dramaty historii splatają się, tworząc fascynujące wielowątkowe opowieści.

Zimnym porankiem 1937 roku młody i utalentowany Andras Lévi wyrusza do Paryża. Mimo obaw i oporów przed rozstaniem z rodziną wie, że musi opuścić Budapeszt, aby zrealizować swoje ambicje i marzenia w wielkim świecie. Do Francji zawozi potajemnie list, który ma doręczyć w Paryżu.

Tajemniczym adresatem okazuje się nauczycielka baletu Klara. Andras i Klara, mimo dzielących ich różnic, szaleńczo się w sobie zakochują. Ich namiętny związek pełen jest jednak komplikacji. Gdy poznają się bliżej, Klara wyjawia kochankowi swój mroczny sekret. Życie młodego mężczyzny wkracza w zupełnie nowy etap.

Tuż przed wybuchem wojny para wraca na Węgry. Andras trafia do obozu pracy przymusowej. Paryskie życie jawi mu się jako odległy sen. Jednak związek z Klarą daje mu siłę konieczną, by przetrwać w nieludzkich warunkach na Ukrainie. Przy życiu trzyma go nadzieja na powrót do domu.

Niewidzialny most to powieść o miłości wystawionej na ciężką próbę, o żydowskiej rodzinie walczącej o przetrwanie i trzech braciach, których łączy szczególnie silna więź.

Julie Orringer - amerykańska pisarka i wykładowczyni.

Informacje dodatkowe o Niewidzialny most:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2019-07-03
ISBN: 9788381432023
Tytuł oryginału: THE INVISIBLE BRIDGE

Kup książkę Niewidzialny most

Niewidzialny most - opinie o książce

Książka która wciąga, w której fikcja wplata się z historię XX wieku. Przyjemnie się czyta i ciężko skończyć, gdyż cały czas coś się dzieje.

Portfolio ocalonych artystów
Julie Orringer0
Okładka ksiązki - Portfolio ocalonych artystów

Wyczekiwana powieść bestsellerowej autorki! Julie Orringer zabiera nas do okupowanej Europy w porywającej opowieści opartej na prawdziwej historii. ...