Niewolnicy z Socorro

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2014-05-31
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7686-249-1
Liczba stron: 438
Tytuł oryginału: Slaves of Socorro
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Zuzanna Byczek

Tom 4 cyklu Drużyna

Ocena: 5.42 (12 głosów)

Kiedy Czaple zostają wysłane do Araluenu, Hal, Stig i Thorni są podekscytowani perspektywą nowej przygody. Niebawem jednak okazuje się, że dawni wrogowie nie śpią i młodzi żeglarze mogą zapomnieć o spokojnej przeprawie... Czaple zostają wplątane w niebezpieczną intrygę i zmuszone do wzięcia udziału w wyprawie, której celem jest ocalenie porwanych Aralueńczyków, którzy mają zostać sprzedani na targu niewolników w Socorro. Tym razem Hal i spółka mają do pomocy jednego z królewskich Zwiadowców. Ale nawet takie wsparcie może okazać się niewystarczające...

Kup książkę Niewolnicy z Socorro

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Niewolnicy z Socorro

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Zaskoczenie. Marzyło mi się, by nasi bohaterowie spotkali kogoś ze zwiadowców, ale myślałam, że moje pragnienia pozostaną w sferze marzeń. Nic bardziej mylnego. Autor, jakby czytając mi w myślach, wprowadził mojego ulubionego zwiadowcę do drużyny. Na uwagę zasługuje też postać Kluf, którą z miejsca darzymy sympatią. W dalszym ciągu autor zręcznie manewruje akcją, nakreśla charakter postaci i ich rozwój. Dobrze, że pozostałe dwie części są już w drodze do mnie :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, przygoda,
Hal w raz z drużyną czapli ruszają do Araluenu zastąpić stacjonującą tam jednostkę skandian. Jak się okazuje Tursgud na swoim statku "Nocny Wilk" zaczyna atakować inne statki. Ostatni ich skok nastąpił na terenie Araluenu i zdobytych tam niewolni9ków będa chcieli sprzedać na targu niewolników w Socorro. hal wraz z drużyną i zwiadowca Willem ruszją im na ratunek.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Hitomi
Hitomi
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Jestem absolutnie zakochana w obu seriach pana Flanagana. Nie potrafiłabym powiedzieć, która lepsza, jedynie to, że na każdą część reaguję z takim samym entuzjazmem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Czaple na rok zostają przeniesione na służbę w Araluenie. Dowiadują się, że ich "koledzy" porwali ludzi z Aralueńskiej wsi i wypłynęli z nimi podróż do Arydii, na targ niewolników.Dzielne Czaple wraz z zwiadowcą Gilanem wyruszają za nimi. Po wielu przeszkodach wreszcie docierają do Arydii. Hal obmyślił "świetny" plan. Czy uda im się uratować niewolników??? Czy plan Hala się powiedzie???
Link do opinii
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
Po raz kolejny Hal i jego drużyna muszą zmierzyć się z Tursgundem z którym już kiedyś wygrali rywalizację drużyn. Tym razem kolega Skandian wkroczył na złą drogę piractwa i handlu niewolnikami. Pech chciał, że uprowadził do niewoli mieszkańców Araluenu, dla którego to właśnie nasza drużyna rozpoczęła 8-miesięczną służbę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
Uwielbiam przygody Hala oraz Drużyny Czapli, zwłaszcza, od kiedy dołączyła do nich Lydia. Teraz dodatkowo mogą liczyć na wsparcie Gilana, znanego już z serii Zwiadowcy. Socorro to miejsce bardzo nieprzyjemne, które z pewnością zapamięta Ingvar. Oczywiście genialne pomysły Hala, złodziejska smykałka Jaspera i walczne umiejętności Thorna i Stiga znów pozwolą ujść wszystkim z życiem!
Link do opinii
Avatar użytkownika - radex
radex
Przeczytane:2014-07-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
To czwarta część opowieści o przygodach Hala Mikkelsona. Czytając tą książkę niemal oszalałem widząc, że John Flanaghan połączył ze sobą świat ,,Drużyny" ze światem ,,Zwiadowców". Podczas tej przygody skirl ,,Czapli" po raz kolejny wykazuje się zmysłem technicznym, sprytem i pomysłowością. Czytając tą książkę na pewno docenicie odwagę i sprawność tak młodej drużyny. Na pewno nie zapomnę wspomnieć, że w tej super książce autor pamiętał o wątku humorystycznym. Gorrąco polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2018-08-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 2018, Fantasy,
Avatar użytkownika - kasiarej123
kasiarej123
Przeczytane:2016-04-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2014-10-15, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum,
Inne książki autora
Najeźdźcy
John Flanagan; 0
Okładka ksiązki - Najeźdźcy

Drugi tom skandyjskiej trylogii autora bestsellerowych „Zwiadowców” rozgrywający się bezpośrednio po wydarzeniach opisanych w „Wyrzutkach”...

Pościg
John Flanagan; 0
Okładka ksiązki - Pościg

Trzeci tom nowej serii autora znakomitego cyklu „Zwiadowcy”. Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają...

Zobacz wszystkie książki tego autora