Niewygodny prorok. Biografia ks. Jana Ziei

Gdy chodzi o dobro bliźniego, nie ma miejsca na kompromisy

Ksiądz Jan Zieja - świadek XX wieku, który całym życiem służył Bogu i człowiekowi. Podczas doświadczeń kampanii w 1920 roku z przykazania ,,Nie zabijaj!" uczynił swoje credo. W ciężkich czasach był zawsze blisko tych, którzy go potrzebowali - w trakcie drugiej wojny światowej pełnił funkcję naczelnego kapelana Szarych Szeregów, Batalionów Chłopskich oraz Batalionu ,,Baszta" w Powstaniu Warszawskim.

Natchniony prorok i charyzmatyczny kaznodzieja - asystował przy pierwszych zakonnych ślubach świętej Faustyny Kowalskiej i przyjął konspiracyjną przysięgę Witolda Pileckiego, a także prowadził rekolekcje, w których uczestniczył biskup Karol Wojtyła. Choć przyjaźnił się ze Stefanem Wyszyńskim, w zasadniczych sprawach potrafił przeciwstawić się nawet jemu. Zawsze w wirze zmian, został jednym z pierwszych członków Komitetu Obrony Robotników.

Duszpasterz napędzany ewangelicznym przykazaniem miłości. Apostoł Kościoła ubogiego, sam nigdy nie przyjmował pieniędzy za posługi religijne.

Książka Niewygodny prorok powstała na podstawie szerokich badań archiwalnych, świadectw współczesnych, a także rozmów z samym bohaterem. To lektura krzepiąca, po raz pierwszy w sposób pełny prezentująca życie księdza Jana Ziei.

Jacek Moskwa - dziennikarz, pisarz, wieloletni korespondent polskich mediów w Watykanie. Autor m.in. wielokrotnie wznawianego wywiadu rzeki z księdzem Janem Zieją Życie Ewangelią, Tajemnic konklawe 1978 oraz czterotomowej biografii Droga Karola Wojtyły.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Niewygodny prorok. Biografia ks. Jana Ziei:

Niewygodny prorok. Biografia ks. Jana Ziei - opinie o książce

Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II
Jacek Moskwa0
Okładka ksiązki - Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II

27 lat życia. 27 lat wypełnionych pielgrzymkami, spotkaniami, podróżami, wizytami głów państw. 27 lat, w czasie których ukazywały się encykliki, listy...

Ja, Żyd z `Pasji`
Jacek Moskwa0
Okładka ksiązki - Ja, Żyd z `Pasji`

Książka jest zapisem rozmów z Olkiem Mincerem, polskim Żydem, który zagrał Nikodema, jedynego przyjaznego Chrystusowi członka Sanhedrynu. Dotyczą one wspomnień...