Nieznajoma w domu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-10-30
Tytuł oryginału: Stranger in The House

Teraźniejszość, której nie pamiętasz. Przeszłość, która nie da ci spokoju.

Karen i Tom są szczęśliwi. Mają uroczy dom w północnej części stanu Nowy Jork, wciąż są praktycznie nowożeńcami i nie mają dzieci, które zakłócałyby im komfort wspólnego życia. Ale pewnego dnia po powrocie do domu Tom stwierdza, że Karen zniknęła - na podjeździe nie ma jej samochodu i wszystko wskazuje na to, że wyjechała w wielkim pośpiechu. Zostawiła nawet torebkę z dokumentami i telefonem komórkowym...

Nagle ktoś puka do drzwi - to policjanci, którzy chcą zabrać Toma do szpitala, do którego została przyjęta jego żona. Miała wypadek samochodowy - straciła panowanie nad pojazdem, kiedy pędziła z nieprzepisową prędkością przez najpodlejszą dzielnicę w mieście. Z wypadku Karen wyszła ze wstrząśnieniem mózgu i kilkoma zadrapaniami. W zasadzie szybko wydobrzała, jednak nie pamięta, co robiła i gdzie przebywała w momencie, kiedy rozbiła samochód. Gliniarze uważają, że rzekoma utrata pamięci jest z jej strony wygodnym posunięciem i podejrzewają ją, że kłamie.

Karen wraca do domu z Tomem. Pragnie wyzdrowieć i prowadzić dotychczasowe życie. Policja nie daje jej jednak spokoju. Okazuje się, że oboje z Tomem są sobie obcy. Każde z nich ma coś do ukrycia. Każde ma tajemnicę, dla której mogłoby nawet zabić, byleby tylko nie wydostała się na światło dzienne...

,,Inteligentna, pełna zwrotów akcji, wciągająca książka. Tajemnice i podejrzenie kumulują się tutaj bezustannie, autorka bawi się emocjami czytelnika aż do zaskakującego zakończenia. Nie przegap jej i nie spodziewaj się, że chociaż na chwilę ją odłożysz!"                        Gilly Macmillan, autorka thrillera Dziewięć dni

,,Książka inteligentna i pełna tajemnic. Rozwiązanie zagadki przychodzi absolutnie niespodziewanie...".

PureWow

,,Jest tu tak wiele nagłych zwrotów sytuacji, że po przeczytaniu tej książki lepiej nie prowadź samochodu!".

Linwood Barclay, autor thrillera Na własne oczy

Shari Lapena zanim poświęciła się pisaniu, pracowała jako prawnik i nauczyciel języka angielskiego, Debiutowała wielokrotnie nagradzaną powieścią Para zza ściany, która w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym bestsellerem. Nieznajoma w domu to jej druga powieść.

Kup książkę Nieznajoma w domu

Opinie o książce - Nieznajoma w domu

Avatar użytkownika - Ksiegozbior
Ksiegozbior
********http://ksiegozbiorczyta.blogspot.com/*********** Karen i Tom to małżeństwo wręcz idealne. Młodzi, piękni, dobrze sytuowani i bardzo szczęśliwi. Poznali się w pracy. Zaczęli się spotykać i choć Tom nie wiedział za wiele o swojej ukochanej postanowił się oświadczyć. Po ślubie Karen wprowadziła się do pięknego domu Toma usytuowanego w dobrej dzielnicy i przez dwa lata wiedli wręcz idylliczne życie, aż do czasu gdy pewnego wieczora Tom wrócił do domu i nie zastał w nim Karen. Niby nic strasznego, żona nie zawsze musi być w domu, ale kilka rzeczy nie daje Tomowi spokoju. Ewidentnie Karen bardzo się spieszyła gdyż zapomniała zamknąć drzwi, zostawiła w kuchni niedokończoną kolację, nie wzięła dokumentów ani komórki. Po obdzwonieniu wszystkich znajomych Tom postanawia zgłosić zaginięcie żony. W drzwiach domu Toma i Karen pojawia się policja, ale nie w związku ze zgłoszonym zaginięciem, ale by poinformować mężczyznę o wypadku samochodowym, któremu uległa jego żona. Przykładna pani domu, która nigdy nie dostała choćby mandatu za złe parkowanie, łamiąc wszelkie przepisy rozbija auto na słupie wysokiego napięcia. Karen wychodzi z wypadku bez większych obrażeń. Kilka zadrapań, wstrząśnienie mózgu i amnezja. Kobieta nie pamięta nic z feralnego wieczoru. Okazuje się jednak, że spowodowanie wypadku może być najmniejszym kłopotem naszej bohaterki, gdyż w pobliżu miejsca, w którym Karen miała wypadek, zostają znalezione zwłoki. A to dopiero początek tej zawiłej historii. Im dalej w las tym więcej drzew, jak to mówi stare przysłowie. Okazuje się, że fakt, iż Tom nie wie za wiele o przeszłości swojej małżonki nie jest bez znaczenia. Sam zresztą też nie jest do końca bez skazy. Oliwy do ognia dolewa Brigit – sąsiadka z naprzeciwka, która przyjaźni się z Karen, ale z Tomem łączą ją raczej chłodne stosunki. I choć w dwóch trzecich książki może Wam się wydawać, że już wszystko wiecie i znacie rozwiązanie tej kryminalnej zagadki (i najprawdopodobniej się nie mylicie, gdyż wydarzenia są tu dość przewidywalne) to nie zniechęcajcie się zbytnio tym faktem, bo autorka skrywa w rękawie kilka asów, których nie zawaha się użyć, aby jednak zostawić czytelnika na sam koniec z wielkim zdziwieniem na twarzy. „Nieznajoma w domu” może być fajnym przerywnikiem między cięższą lekturą. Czyta się ją dobrze i szybko, więc jeśli macie ochotę na niezbyt skomplikowaną fabułę z „miłą” niespodzianką to na pewno będziecie ukontentowani. Pozdrawiam K.
Avatar użytkownika - ikapolka
ikapolka
Przeczytane:2019-06-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki XXI wieku, 26 książek 2019,

„Nieznajoma w domu” to thriller, który trzyma w napięciu stopniując emocje, a ostatecznie zaskakuje nieprzewidywalnym finałem... W pewnym momencie już domyślałam się kto będzie zamieszany w całą sprawę, ale nie przypuszczałam, że mordercą okaże się... hmm... zapraszam do lektury.
"Jedzie przed siebie jak szalona. Zmusza innych kierowców, by jej ustępowali, zostawia za sobą chaos. Słyszy z tyłu pisk opon i gwałtowny ryk klaksonów. Jest niebezpiecznie bliska utraty panowania nad samochodem. I po chwili je traci. Przez krótki moment widzi jasno całą sytuację, ale temu nie dowierza. Gwałtownie wciska hamulec. Jej auto wpada w poślizg, wjeżdża z rozpędem na chodnik i w końcu uderza w słup trakcji elektrycznej."
Z pewnością sięgnę po jej kolejne książki Shari Lapena.

Avatar użytkownika - justiiii
justiiii
Przeczytane:2018-01-11, Ocena: 4, Przeczytałam,

Po czym rozpoznać dobrą książkę? Między innymi po tym, że czytając w środku nocy co chwilę powtarzamy sobie "jeszcze tylko jeden rozdział i idę spać" - aż do momentu aż czyta się ostatni rozdział i okazuje się, że zostało niewiele snu. Tak było w przypadku tej książki i nie żałuję, że zarwałam dla niej noc.

Historia jest wciągająca od samego początku, z każdą chwilą rosło napięcie i naprawdę ciężko przestać czytać kiedy już się zacznie. Mimo tego, że książka jest dość przewidywalna nie przeszkadzało mi to. Jedyne co mnie lekko drażniło to narracja w trzeciej osobie i chwilami postać Toma. Natomiast zakończenie mnie naprawdę zaskoczyło.

Polecam wszystkim tę pozycję. Ja na pewno sięgnę jeszcze po inne książki autorki.

Avatar użytkownika - patt1331
patt1331
Przeczytane:2018-01-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2018,
Avatar użytkownika - allison
allison
Przeczytane:2017-11-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Nieznajoma w domu” to trzymający w napięciu thriller, który stopniuje emocje, by ostatecznie zaskoczyć nieprzewidywalnym finałem. Wydarzenia i postacie na długo pozostają w pamięci – i to kolejny atut książki, którą pochłania się jednym tchem.

Shari Lapena dała się już poznać polskim czytelnikom bestsellerem „Para zza ściany”. Nowa powieść, której akcja rozgrywa się na północy stanu Nowy Jork, na pewno ugruntuje jej pozycję i powiększy grono fanów, gdyż autorka pisze świetnie – potrafi stworzyć intrygującą fabułę i klimat grozy, posługując się prostym, ale ujmującym stylem.

„Nieznajoma w domu” to opowieść o młodym małżeństwie, które wydaje się być szczęśliwą parą.
Piękne gniazdko i ogród w cieszącej się dobrą opinią dzielnicy, doskonała i popłatna praca, romantyczne wycieczki i kolacje… Sielanka, jakiej można pozazdrościć! A jednak wszystko się zmienia, gdy młoda i piękna Karen ulega wypadkowi samochodowemu. Kobieta nie pamięta nic z tego zdarzenia, nie wie też, jak znalazła się w podejrzanej okolicy, w której – jak się wkrótce okazuje – popełniono morderstwo.

Czy Karen faktycznie cierpi na amnezję, czy z jakiegoś powodu udaje? Te pytania nie dają spokoju badającym sprawę policjantom i coraz bardziej podenerwowanemu Tomowi, który zaczyna podejrzewać, że żona go okłamuje.
On sam jednak nie ma czystego sumienia, gdyż od kilku lat ukrywa tajemnicę, o której najchętniej by zapomniał. W jego życiu jest jednak ktoś, kto mu to uniemożliwia.

Więcej zdradzić nie mogę i nie zamierzam, by nie popsuć potencjalnym czytelnikom przyjemności z lektury. Dodam tylko, że następujące po sobie wydarzenia coraz bardziej się komplikują, wprowadzając napięcie, które nie pozwala oderwać się od książki. Kartki odwraca się z ogromną niecierpliwością, wyczekując na finał. A ten nie zawodzi!

Shari Lapena gra na emocjach odbiorców w wyrafinowany sposób. Nie posługuje się szczegółowymi opisami, nie tworzy barokowych charakterystyk bohaterów, nie każe im prowadzić długich, wydumanych dialogów.
Autorka pisze w sposób prosty, niemal zdystansowanyi beznamiętny, ale okazuje się, że ten zabieg robi większe wrażenie niż identyfikowanie się narratora z przeżyciami postaci.
Czytelnik musi sam wyrobić sobie opinię o każdym z bohaterów, którzy nie od razu dają się poznać, mają różne sekrety i intrygującą przeszłość, która odsłaniana jest powoli. Wszystko to sprawia, że z czasem na pewne wydarzenia zaczyna się patrzeć z innej perspektywy.

Ogromną zaletą jest misternie skonstruowana intryga. Początkowo wydawać się ona może prosta i oczywista, ale nic bardziej mylnego. W pewnym momencie w głowie czytelnika zaczynają się rodzić różne pomysły na rozwiązanie zagadki. Trudno jednak pójść tym tropem, który wymyśliła autorka. I pewnie dlatego zakończenie tak bardzo zaskakuje. W przypadku thrillera to jedna z najważniejszych cech gatunkowych.

Po „Nieznajomą w domu” na pewno warto sięgnąć, ale trzeba zarezerwować sobie czas na czytanie, bo ta powieść przyciąga jak magnes i wciąga jak wir!

BEATA IGIELSKA

Niechciany gość
Shari Lapena0
Okładka ksiązki -  Niechciany gość

Pełen niespodziewanych zwrotów akcji thriller, napisany przez autorkę bestsellerów Para zza ściany i Nieznajoma w domu. W Catskills panuje zima,...

Para zza ściany
Shari Lapena0
Okładka ksiązki - Para zza ściany

Shari Lapena - Para zza ściany Komu zaufasz, jeśli nie możesz zaufać najbliższym... MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER ,,Najgłośniejszy thriller 2016 roku"...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś