Nieznane Toskania i Romania. Gdzie Dante mówi dobranoc

Kiedy wróciliśmy wieczorem z innych niż zwykle wojaży i usiedliśmy w końcu w ogrodzie nad misą pasty, emocje, zachwyt, upojenie nieznaną Toskanią wypełniały mnie po końcówki włosów.

- Dlaczego wcześniej nie pokazałeś nam tych miejsc? - zapytałam.

- Myślałem, że jesteście, jak wszyscy turyści, zainteresowani Florencją, Pizą, San Gimignano, plażą w Viareggio, outletem w Barberino.

- Nie, nie jesteśmy, jeździliśmy znanymi szlakami, bo nie znaliśmy tej Toskanii, którą nam dziś pokazałeś. Dlaczego tak późno? (za kilka dni wracaliśmy do Polski).

Tak to się zaczęło...

Oddaję w Wasze ręce osobistą, nieśpieszną opowieść o Toskanii nieodkrytej i części Romanii, która przez większość turystów jest wciąż niedoceniona. Niektórzy nazywają te tereny ziemiami Dantego, bo właśnie tutaj - pomiędzy Florencją a Rawenną - poeta spędził część swojego życia. Toskania to nie tylko łagodne pagórki Orcii i winnice Chianti, to także bezdroża Apeninów, czasem nieprzystępne, często niepopularne i niewygodne.

Katarzyna Nowacka

Jak wygląda najmniejszy ,,wulkan" Włoch?

Które włoskie miasto słynie z gościnności, a w jakim ożywają obrazy?

Gdzie rosną najlepsze kasztany? Kto rozsławił Barbianę?

W której dolinie ukrył się wodospad z Boskiej Komedii?

Z myślą o tych, którzy lubią porzucić wydeptany szlak i zajrzeć do miejsc, gdzie diabeł, to znaczy Dante mówi dobranoc.

Katarzyna Nowacka - blogerka, fotografka, miłośniczka Włoch, slow life i trekkingu. Od 2007 roku związana z Toskanią. W 2013 roku zdecydowała się zostawić Warszawę i zamieszkać w maleńkim miasteczku w prowincji Florencja. O swoim włoskim życiu opowiada na blogu Dom z Kamienia. W wolnym czasie wędruje po Florencji i Apeninach w poszukiwaniu miejsc oraz historii nieznanych.

Informacje dodatkowe o Nieznane Toskania i Romania. Gdzie Dante mówi dobranoc:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Nieznane Toskania i Romania. Gdzie Dante mówi dobranoc

Sekrety Florencji
Katarzyna Nowacka0
Okładka ksiązki - Sekrety Florencji

Dolce vita! Nie jest to klasyczny przewodnik. Raczej nieśpieszny spacer po Florencji, w czasie którego odwiedzamy przede wszystkim miejsca mniej...