Niezwykłe drzewa

Czy wiesz, że na Ziemi istnieje ponad 60 tysięcy gatunków drzew? Ta niesamowita książka opowie wam o niezwykłej bioróżnorodności lasów - płuc naszej planety.

Na każdej stronie znajdziecie coś, co was zachwyci - fascynujące fakty, zaskakujące ciekawostki, piękne ilustracje. Ta wyjątkowa książka zachęci dzieci do doceniania bioróżnorodności na świecie i nauczy je, jak dbać przyrodę, by jak najdłużej cieszyć się jej bogactwem.

Wspaniały zbiór najważniejszych informacji o drzewach, autorstwa Nicoli Davies, specjalistki od literatury faktu, z pięknymi ilustracjami Lorny Scobie. To trzeci tytuł tego duetu autorskiego, po ,,Życiu na Ziemi" i ,,Magii latania".

Informacje dodatkowe o Niezwykłe drzewa:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-04-10
Tytuł oryginału: The Wonder of Trees

Kup książkę Niezwykłe drzewa

Niezwykłe drzewa - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlkoweCzytanki
AlkoweCzytanki
Przeczytane:2024-05-12,

Każdego dnia spotykasz na swojej drodze drzewo. Idziesz dalej i nie zastanawiasz się, z jakim cudem natury masz do czynienia. Każde drzewo to odrębny, mały świat - zapewnia schronienie i pożywienie zwierzętom, wytwarza tlen, oczyszcza powietrze, a w miastach redukuje poziom hałasu. Czy wiesz, że na całej ziemi występuje aż 60 tysięcy gatunków drzew, a każde z nich jest równie ważne dla ekosystemu?

Drzewa są niezwykłe i jeśli chcesz się o tym przekonać, sięgnij po nową publikację popularnonaukową od wydawnictwa Świetlik. To przepięknie zilustrowana książka, która zabierze czytelnika w podróż od tropikalnych lasów, przez dzikie puszcze, suche i gorące lasy, aż po zaśnieżone tajgi na Alasce. Pełna wiedzy i faktów, uświadamia, jakim cudem natury są drzewa i jak bardzo są potrzebne człowiekowi do życia. Uczy, by dbać o lasy i jak najdłużej cieszyć się otaczającą nas bioróżnorodnością.

Książka zapoznaje czytelnika z dokładną budową drzewa, pokazuje różnice w budowie pni, liści kwiatów, korzeni. Znajdziecie tu też sporo ciekawostek. Na przykład o pierwszych drzewach na ziemi i o tym, dla jakich stworzeń stanowią one dom i pożywienie. Poznacie typy lasów, które występują na świecie i dowiecie się, jak drzewa potrafiły dostosować się do panujących warunków.

"Niezwykłe drzewa" plasują się na podium publikacji popularnonaukowych. To nie tylko przystępnie i mądrze podany tekst, ale też subtelne, delikatne ilustracje, które uwrażliwiają czytelnika na piękno przyrody.

Polecam!

Avatar użytkownika - wobiektywiemamy_
wobiektywiemamy_
Przeczytane:2024-05-05,

Otwarcie tej pięknej książki przeniesie Cię do niezwykłego świata drzew, jego roślinności i mieszkańców.

Na każdym kroku będziesz dowiadywać się, z jakimi cudami natury masz do czynienia!

Każda strona to fascynujące fakty, ciekawostki i przepiękne ilustracje.

Dowiemy się takich rzeczy jak:

od kiedy drzewa istnieją, poznamy budowę pnia, zajrzymy do korzeni, poznamy zwierzęta i owady żerujące na drzewach, odbędziemy podróż po różnych rodzajach lasu poznając jego dary, a na koniec dowiemy się, jak posadzić drzewo.

Książka zabierze Cię w niezwykłą podróż, po której Twoja wiedza zostanie wzbogacona o nowe fakty, ciekawostki, i opowie Ci o niezwykłej bioróżnorodności lasów- płuc naszej planety.

Avatar użytkownika - marzenakostun
marzenakostun
Przeczytane:2024-04-21, Przeczytałam,

"Niezwykłe drzewa" autorstwa Nicolai Davies i Lorny Scobie to trzecie dzieło tego wyjątkowego duetu. Tym razem autorki zanurzają nas w fascynującym świecie drzew ukazując ich różnorodność. Poznamy nie tylko ich strukturę, ale także różnorodne typy lasów oraz zwierzęta zamieszkujące leśne gęstwiny .

Na końcu książki znajdziemy także wskazówki dotyczące ochrony przyrody i dbania o nasze zasoby naturalne.

To wyjątkowa podróż przez leśne krajobrazy, która pozwoli nam w prosty i przyjemny sposób zgłębić tajemnice drzew. Książka zachwyca nie tylko treścią, lecz także pięknymi ilustracjami, które przyciągają uwagę czytelnika.

Życie na Ziemi
Nicola Davies0
Okładka ksiązki - Życie na Ziemi

NASZA PLANETA JEST PEŁNA ŻYCIA! Czy wiesz, że istnieje ponad 400 tysięcy gatunków chrząszczy, ale tylko 8 gatunków niedźwiedzi? Najmniejsza na świecie...

Magia latania
Nicola Davies0
Okładka ksiązki - Magia latania

Nasze niebo jest pełne życia! Od nietoperzy i ptaków po pszczoły i chrząszcze - niebo nad naszymi głowami aż roi się od niesamowitych latających stworzeń...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;