Nigdy nie pozwól mi odejść

Tom 2 cyklu Efekt Motyla

Życie Eleny można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Liama i na to, co zdarzyło się później... Kiedy wydawało się już, że ich relacja wkracza w zupełnie nowy etap, dziewczyna przypomina sobie twarz osoby, która skrzywdziła ją przed laty i ucieka. Aby zapomnieć całkowicie przewartościowuje swoje życie, począwszy od nowej pracy.

Jednak życie szykuje wiele niespodzianek, a jedną z nich jest przystojny Włoch. Czy mężczyzna okaże się kimś więcej? Czy dziewczyna upora się z przeszłością? Czy informacje o wypadku Liama coś zmienią? Czy Elena będzie w stanie wybaczyć? I - co ważniejsze - czy Liam odzyska utracone wspomnienia, walcząc tym samym o swoje szczęście?

Którą drogą nie podążą... Każda z nich doprowadzi do... zakończenia, które rodzi nowy początek, a początek - historię.

Informacje dodatkowe o Nigdy nie pozwól mi odejść:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2022-09-29

Tagi: Patrycja Zdanowska Efekt Motyla romans klasyczny romans miłość uczucia ridero nigdy nie pozwól mi odejść

Kup książkę Nigdy nie pozwól mi odejść

Nigdy nie pozwól mi odejść - opinie o książce

Uczuć nie da się zlikwidować z dnia na dzień, do tego potrzebny jest czas. Jednakże żeby cokolwiek osiągnąć musimy być świadomi tego, jak sprawa wygląda naprawdę, a nie udawać, że nic się nie dzieje. Innym wyjściem z tej sytuacji jest szansa na związek z daną osobą, do której coś czujemy, ale tylko wtedy, gdy nie przyniesie to nam żadnych dodatkowych cierpień.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Elenę, która nadal nie może zapomnieć swej przeszłości i na zajęciach terapeutycznych zostaje uświadomiona, że kocha Liama. Dziewczyna postanawia zakończyć znajomość z Liamem, by dalej. żyć W międzyczasie nową restaurację w pobliżu uczelni Eleny otwiera Marco jej dawny znajmy, który coś do niej czuje. Elena dowiaduje się o wypadku Liama sprzed miesiąca, jego śpiączce i postanawia go odwiedzić w szpitalu. Kobieta będąc u mężczyzny napotyka się na jego byłą z synem. Liam odzyskuje przytomność, ale nie pamięta swego życia z kilku ostatnich lat. Jak dowie się prawdy o sobie Liam? Jakie kroki podejmie, by zbliżyć się do Eleny? Czego pragnie bohaterka i jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Nigdy nie pozwól mi odejść” autorstwa Patrycji Zdanowskiej.

Odczucia

Autorka wpadła na doskonały pomysł z wypadkiem i częściową amnezją Liama, bo dzięki temu kontynuacja serii zaczyna się ciekawym i wciągającym wątkiem. Takie podejście do akcji w książce jest bardzo dobre, gdyż nie musimy długo czekać na moment kulminacyjny przez który czytelnik zapomina o płynącym czasie tylko leci rozdział za rozdziałem. Ten tom, jak i poprzedni jest z gatunku romans klasyczny, co obecnie jest rzadko spotykane na naszym rynku, a warto czytać pozycje skupiające się na wnętrzu człowieka, a nie tylko te dotyczące sfery erotycznej lub mieszanej. Nieprzewidywalność i zwroty w akcji są dodatkowym atutem zachęcającym do dalszej lektury.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się szybko i z dużym zaciekawieniem, dzięki pojawiającym się u mnie emocjom wywołanym różnorakimi przeżyciami bohaterów. Serię najlepiej czytać po kolei, gdyż drugi tom jest kontynuacją losów Eleny i Liama. Osobiście ciekaw jestem, co się wydarzy w kolejnym zapowiadanym tomie. Błyszcząca okładka przedstawiająca umięśnionego mężczyznę zapewne przyciągnie wzrok niejednej fanki gatunku. Gorąco polecam pozycję czytelnikom romansów, jeśli poszukują wartościowych książek skupiających się na życiowych problemach przedstawionych w interesującej historii dwojga ludzi pochodzących z różnych warstw społecznych.

Za współpracę dziękuję autorce Patrycji Zdanowskiej.

Kasia 11:01 (24 minuty temu)       do mnie

Recenzja patronatu

[...]Kiedy impuls jest szczery i pochodzi prosto z serca, powinniśmy się do niego przyznać. W nim tkwi magia i prawdziwa miłość. Dzięki niej czujemy, że wystarczy podskoczyć, by dotknąć księżyca[...]

Q: A czy w Was jest taki impuls, który sprawia, że macie ochotę fruwać ponad gwiazdami?

Elena po fatalnym wypadku, próbuje żyć na nowo. Stara się zapomnieć o Liamie, jednakże nie potrafi. Natomiast on, budzi się ze śpiączki kompletnie nic nie pamiętając. Nawet nie wie kim był za życia, jął postępował i kim była dla niego Elena. Jednakże strzępki wspomnień które ma, stara się złożyć w całość. Gdy się to udaje, w końcu Elena i Liam mogą być razem. Jednakże brutalna prawda wychodzi na jaw. Co zrobi Elena? Czy będzie w stanie wybaczyć przeszłości i ruszyć w stronę przyszłości?

Jak pierwsza część prawie zmiotła mnie z powierzchni ziemi to ta tak naprawdę mnie w nią wbiła. Mnóstwo emocji we mnie buzowało. Tych dobrych i tych złych. Raz śmiałam się i płakałam, raz drżałam o Elenę, raz miałam ciarki na całym ciele, żeby następnie być przybitą i smutną. Myślałam, że momentami uduszę mamusię Eleny, za to jaka była i trochę dam Marco po mordcegdy w końcu autorka ucieszyła me serce, że Liam obudził się z tego letargu i on i Elena w końcu są razem, to autorka musiała je brutalnie wyrwać i sprawić zakończeniem, że byłam w takim szoku, że dopiero teraz piszę tą recenzję. No moja droga zrzuciłaś na mnie bombę bo tego się kurna nie spodziewałam. Matko chyba nie wytrzymam do kolejnego tomu i będę ci pisać wiadomości, abyś mi powiedziała co dalej.

Piękna część pokazująca, że czasem los potrafi być okrutny. Że nie zawsze życie jest takie proste, ale że zawsze musimy się starać o nie walczyć pomimo przeciwności losu. Bo jeszcze może być pięknie. Polecam oba tomy.

Cienie miłości tom 2
Patrycja Zdanowska0
Okładka ksiązki - Cienie miłości tom 2

Życie Klary Lewis, nie przypomina bajki. Zmieniając je, próbuję odnaleźć się w trudnej teraźniejszości z jaką przychodzi jej się zmierzyć...

Zabierz tę miłość
Patrycja Zdanowska0
Okładka ksiązki - Zabierz tę miłość

Niesamowita powieść, która wywołuje uśmiech, wzruszenie oraz chęć odkrycia przez czytelnika mrocznych sekretów bohatera. Życie Liama, można podzielić...