NIKT

„NIKT to dar, ale też wieczne cierpienie”

Spokojne miasteczko, makabryczne zbrodnie i niespodziewani goście - mężczyźni z tajemniczym znamieniem na lewej ręce. Mają zadanie do wykonania, którego cenę poniosą lokalne kobiety.
Golden została wybrana przez mrocznego Nikolaia. Szantażowana i wykorzystywana stają się jego własnością. Wkracza do środowiska ludzi o niesamowitych umiejętnościach, których źródłem jest zagadkowa substancja, płynąca w ich żyłach - NIKT. Gdy Golden poznaje historię życia Nikolaia, odkrywa, że świat nie jest taki jak myślała. Ma tajemnice, których lepiej nie poznać, do tego granica między dobrem i złem jest fikcją.
Tak, jak jej dotychczasowe życie…

Informacje dodatkowe o NIKT:

@n_poplawska_strona_autorska

Wydawnictwo : Natalia Popławska

Premiera książki 26/01 /2024r ⚜️⚜️

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

"– NIKT to ja… – powiedziałam i dumnie podniosłam głowę, by spojrzeć po raz ostatni w te przesycone złem oczy, po czym pociągnęłam za chłodny spust mojej nowej złotej broni..."

"NIKT" to powieść, która od samego początku wciąga czytelnika w mroczny świat pełen tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji..
Autorka doskonale balansuje między elementami thrilleru, fantastyki i romansu, tworząc unikalne połączenie gatunków..
Opisuje spokojne miasteczko, które staje się areną dla makabrycznych zbrodni, które są powiązane z tajemniczymi mężczyznami o znamieniu na lewej ręce..

Styl autorki jest pełen obrazowych opisów i emocjonalnych przeżyć..
Również ciekawie jest przedstawiony świat bohaterów oraz ich niezwykłe umiejętności..

Czytając tę powieść, można się poczuć, jakby się tam było, obserwując każdą scenę i odczuwając każde emocje bohaterów..
Książka jest pełen napięcia i emocji, które trzymają czytelnika w nieustannym napięciu..
Autorka doskonale buduje atmosferę tajemnicy i zagadki, nie dając zbyt wiele wskazówek na początku, co tylko zwiększa ciekawość czytelnika..

Bohaterowie są niezwykle interesujący i dobrze wykreowani.. Autorka umiejętnie buduje ich relacje i rozwija ich charaktery w trakcie fabuły.. To dodaje powiesci głębi i sprawia, że stajemy się jeszcze bardziej zainteresowani tym, co się dzieje..

Książka jest napisana z perspektywy głównych bohaterów Nikolaja i Golden, co oznacza, że czytelnik może zobaczyć świat z ich oczu..
To daje nam możliwość lepszego zrozumienia ich myśli, uczuć i motywacji.. Możemy się wczuć w postacie i zobaczyć, jakie mają doświadczenia i jak reagują na różne sytuacje..
To sprawia, że czytanie staje się bardziej emocjonujące i angażujące..

Jednak warto zauważyć, że tekst porusza również tematy takie jak wykorzystywanie i szantaż.. Niektóre sceny mogą być trudne do przełknięcia dla niektórych czytelników..

" Za kilkanaście minut odbędą się kolejne łowy, w których rezultacie w moim mrocznym pokoju pojawi się niczego niepodejrzewająca bezbronna kobieta. Satysfakcja płynąca z zadawania śmierci byłaby większa, gdyby nie fakt, w jaki sposób później muszę odreagować tę supermoc... "

Historia rozgrywa się w spokojnym miasteczku, gdzie dochodzi do makabrycznych zbrodni.. Niespodziewanie pojawiają się mężczyźni z tajemniczym znamieniem na lewej ręce.. Mają oni pewne zadanie do wykonania..

Golden, zostaje wybrana przez mrocznego Nikolaia i staje się jego własnością.. Jej życie zmienia się całkowicie, gdy wkracza do świata ludzi o niesamowitych umiejętnościach, które są wynikiem obecności tajemniczej substancji zwaną "NIKT"..
Ta substancja płynie w ich żyłach i daje im niezwykłe zdolności.
Jednak w miarę jak poznaje historię życia Nikolaia, odkrywa, że świat, w którym się znalazła, nie jest taki, jak sobie wyobrażała..

Granica między dobrem a złem staje się coraz bardziej niejasna, a tajemnice, które odkrywa, mogą zmienić wszystko..

Avatar użytkownika - annaszymczak
annaszymczak
Przeczytane:2024-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

NIKT to dar, ale też wieczne cierpienie.

"NIKT" to lektura dla miłośników dark fantasy, którzy cenią intrygującą fabułę, nieoczekiwane zwroty akcji i postaci, których losy trzymają w napięciu. Autorce udaje się wspaniale balansować między elementami grozy a głęboką psychologią postaci, tworząc opowieść, której trudno się oprzeć. Ponadto, książka "NIKT" nie skupia się jedynie na głównych wątkach, ale sięga także po dodatkowe historie i zawiłości. Poprzez charakterystyczne opisy, autorka tworzy zarówno spokojne miasteczko, jak i jego mieszkańców, dodając im życia i głębi. Poznajemy Golden, kochającą kwiaty młodą kobietę, która prowadzi kwiaciarnię, ale również nosi ze sobą własne tajemnice i przeżycia. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy pojawia się tajemniczy Nikolai, który wplątuje ją w swoje mroczne intrygi.

Nikolai, z pozoru zamknięty w sobie mężczyzna, ukrywa wiele sekretów, które stopniowo odkrywane są przez czytelnika wraz z postępem akcji. Jego związek z tajemniczą substancją NIKT, a także jego przeszłość i przekonania, stają się kluczowymi elementami fabuły.

Opowieść skupia się również na interakcjach między bohaterami a ich stopniowym rozwojem, zarówno indywidualnym, jak i w relacji ze sobą. Ta dynamiczna ewolucja postaci przyczynia się do trzymania czytelnika wciągniętego w historię, z każdą stroną pragnącego poznać kolejne tajemnice i przeżycia bohaterów.

Mimo że "NIKT" to powieść fantasy, zawierająca elementy grozy i napięcia, nie brakuje w niej także romansu i emocji. Autorka doskonale balansuje między różnorodnymi wątkami, tworząc opowieść, która z jednej strony trzyma w napięciu, a z drugiej porusza serce czytelnika. Warto również zwrócić uwagę na styl narracji Natalii Popławskiej, który cechuje się lekkością, płynnością i plastycznością opisów. Dzięki temu czytelnik ma możliwość przeniesienia się w świat powieści i wczucia się w emocje oraz doznania bohaterów.

Podsumowując:

"NIKT" to książka, która zapewni czytelnikowi wiele emocji, zaskakujących zwrotów akcji i tajemniczych wątków. Pani Natalii udało się stworzyć opowieść, która trzyma w napięciu od pierwszych stron i zostaje w pamięci na długo po jej zakończeniu. Dla miłośników dark fantasy i intrygujących historii, "NIKT" będzie prawdziwą gratką.

RECENZJA

„NIKT”

AUTOR: Natalia Popławska

„NIKT to dar, ale też wieczne cierpienie”.

„Przechodził mnie dreszcz od dłoni aż po krańce ciała. Moje włosy podnosiły się i czułam lekkie ukłucia wychodzące ze skroni, obejmujące całą głowę. Moje serce zaczęło szybciej bić. To było jak spacer po linie. Strach cię przepełnia, ale widok i doznania zapierają dech w piersiach. Doznania emocjonalne, transcendentne, zmysłowe”.

„Nikt” to nietuzinkowa książka z gatunku fantasy, przepełniona emocjami, tajemnicami, makabrycznymi zbrodniami, zaskakującymi zwrotami akcji,  rodzącymi się uczuciami i wzajemną fascynującą.
Niesamowity romans z elementami fantasy.
Niebanalna, oryginalna fabuła książki, która niesamowicie wciąga, została dynamicznie poprowadzona, w której dzieje się bardzo dużo i czuć ciągłe napięcie trzymając czytelnika w niepewności. To było tak dobre, pomimo dość kontrowersyjnego wątku, wciąga i intryguje jednocześnie.
Poznamy, czym jest i do czego zdolny jest Nikt.  Trafimy do świata mężczyzn o niesamowitych umiejętnościach.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Nikolaia i Golden, dzięki czemu możemy poznać ich dokładniej, zobaczyć kim są, z czym przyjdzie im się zmierzyć. W ten sposób możemy lepiej  zrozumieć ich postępowanie.

Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści, różnorodni, intrygujący, każde z bagażem przeżyć. Czuć między nimi przyciąganie, które ciągnie ich ku sobie, i widzimy tę niewidzialną nić porozumienia, która tworzy się między nimi.

Nikolai urodził się z nietypową genetyczną mutacją i nosi w sobie intruza o nazwie Nikt, który stał się jego największym przekleństwem.
Nienawidził chorego systemu, w którym się znalazł, w dodatku stał się jego silnym filarem. Wykonywał wszystkie rozkazy bez zastanowienia, co uczyniło go jednym z najlepszych w dziedzinie zabijania. Jednak jedną z kontrowersyjnych rzeczy, którą musiał robić to wybór kobiety, która miała mu pomóc w pozbyciu się za dużej ilości nikt w swoim organizmie.

Golden McQueen to wysoka blondynka, o złocistych drugich włosach, jednak miały, pewną skazę w jednym miejscu były białe, Nieśmiała dziewczyna, która prowadzi kwiaciarnię, niby zwykła ogrodniczka, specjalista od kwiatów, mieszkająca razem z matką i babcią w małym miasteczku o nazwie Bloomsburg, a jednak okazuje się, że dziewczyna nie jest do końca zwyczajna. Zawsze wiedziała, że nie pasuje do tego świata, chowając się za swoimi roślinami. Odpychała mężczyzn od siebie i nie wiedziała dlaczego.  Odkąd na jej drodze pojawił się, Nikolai wszystko się zmieniło, nawet przestało mieć znaczenie, że zrobił jej wielką krzywdę.

„– Życie to suma krótkich chwil. Radości, smutku, rozpaczy.
Ja czuję, jakbym oglądała swoje z perspektywy postronnego widza – mamrotała, z czego większość wyczytałem z jej ruchu warg niż ze słuchu. – Masz szansę doświadczyć miłości i świadomie z tego rezygnujesz”.

W Bloomsburg pojawiają się tajemniczy mężczyźni, którzy mają do wykonania pewną misję. Ich celem jest pomaganie ludziom, jednak mają i swoją ciemną stronę, w której czują się bezkarni, i chronieni przez rząd.
Golden zostaje porwana, zgwałcona a do tego za szantażowana i musi zjawiać się u swojego oprawcy przez kilka kolejnych nocy. Mężczyzna z każdym dniem zaczyna ją coraz bardziej intrygować.
Golden staje się częścią czegoś poważniejszego i jej świat już nigdy nie będzie taki sam. Z każdym dniem odkrywa świat, w którym granice między dobrem a złem się zacierają, a ona staje się kimś innym.

-Kim jest Nikt?
-Czy Golden wybaczy swojemu oprawcy?
-Czy dziewczyna odkryje prawdę i kim tak naprawdę jest?
-Co czeka Golden, gdy okaże się, że jest wyjątkowa?
-Czy Nikolaiowi uda się rozwiązać zagadkę brutalnych morderstw i dorwać zabójcę?
-Czy przeżyją stracie z niewidzialny wrogiem?
-Czy czeka ich wspólną przyszłość?

Polecam.

Uwielbiacie fantasy? Ja tak to gatunek literacki, który jest mi najbliższy. Ale jak to bywa z tym gatunkiem nie każda książka jest dobra. Kiedy zgłaszam się do patronatu "NIKT" zaintrygowała mnie opis i okładka. Nie jestem osoba, która kupuje książki po okładkach, ale niektóre przyciągają jak magnes. Jesteście gotowi na niesamowitą historię?

Nikolai to mężczyzna, który ma we krwi coś, co nawyzywają NIKT. Tajemnicza substancja, która sprawia, że posiada pewne umiejętności. Jednak NIKT to jednocześnie dar jak i przekleństwo. Ten dar przekazywany jest z ojca na syna, nie wiadomo czym dokładnie jest bo symbolizują go znaki na ciele. Coś jak naturalny tatuaż, a te pojawia się już na malunkach sprzed wieków. Nikolai wie jedno poziom substancji daje mu nadprzyrodzone umiejętności ale może być dla niego zabójczy. Od lat wie, co musi zrobić i jak się pozbyć nadmiaru substancji z organizmu. Tylko jedynym sposobem na to jest coś nie zawsze jest dobre dla "wybranych" przez NIKT partnerek. Kiedy wraz z grupą kolegów ma do wykonania zadanie w małym miasteczku jego partnerką zostaje Golden. Jednak tym razem coś jest nie tak. Kobieta jest nie tylko "pomocą" w pozbyciu się nadmiaru NIKT. Jest coś w niej co przyciąga go jak magnes. Coś innego niż fascynacja. Czy Nikolai odkryje co to? Jakie to będzie miało konsekwencje?

Golden to młoda kobieta, która mieszka wraz z matką i babcią w małym miasteczku. Kocha kwiaty i tym zajmuje się na co dzień, pracując w kwiaciarni. Pewnego razu poznaje mężczyznę z tatuażami na ręce. Wszystko się zmienia gdy poznaje przyczynę, dla jakiej zainteresował się nią. W dodatku ma problem z adoratorem, który nie przyjmuje odmowy. To, co początkowa jest dla niej dramatyczne szybko zmienia się w fascynację. Poznaje prawdę nie tylko o tym kim jest Nikolai ale i prawdę o sobie. Kim tak naprawdę jest jej ojciec? Jaką tajemnicę skrywa babcia? Jakie to niesie dla niej konsekwencje? Czy świat, jaki znała do tej pory to ten prawdziwy?

Ta historia jest tak niesamowita, że aż wprost czyta się jak z wypiekami na twarzy. I choć może ktoś uzna, że jest po części kontrowersyjna w niektórych motywach, to jednak całość wciąga od pierwszych stron. Fabuła genialna, nietuzinkowa z motywem, jakim jeszcze się nie spotkałam. Czytałam różne książki z gatunku fantasy ale motyw tajemniczej substancji to dla mnie nowość. Styl autorki jest lekki, przyjemny i to, co lubię wszystko wyważone. Opisy, których tu nie mało idealnie równoważą się z dialogami. Jest napięcie, emocje dużo tajemnic i to, co dla czytelnika najważniejsze akcja na tyle dynamiczna, że pochłaniamy ją szybko, chcąc poznać zakończenie.

Postacie są tu idealnie wykreowane, tajemnicze, fascynujące i wyraziste. Każda ma swój udział w tej historii i muszę przyznać, ze nie raz byłam zaskoczona. Głowna bohaterka z pozoru słaba okazuje się kimś, kto ma w sobie taką siłę. Ma charakter i potrafi twardo obstawać przy swoim zdaniu. Kiedy odkrywa prawdę i musi zmierzyć się z czymś dla niej nowym, niemożliwym do wyjaśnienia nie poddaje się. Udowodnia innym, że ma w sobie coś więcej determinacji niż niejeden facet. Nikolai i jego historia gdy odkrył w sobie swój "dar" pokazuje nam, że ma za sobą trudną przeszłość. Czy Golden będzie lekarstwem dla niego? Czy tylko połączy ich NIKT?

Zakończenie mega dynamiczne, z zaskakującym zwrotem akcji. Epilog również zaskakuje i jednocześnie pokazuje nam wstępnie, że kontynuacja będzie równie zaskakująca. Mam nadzieje, że będzie kontynuacja, bo ta historia musi mieć ciąg dalszy. Gotowi na coś, o czym jeszcze nie mieliście okazji czytać? Kim jest tajemniczy NIKT? To tylko substancja czy może coś więcej? Chcecie poznać historie Golden i Nikolaia? Jeśli tak to zapraszam do poszukania e-booka w księgarniach internetowych. Dostępny na Legimi, empik go i wielu innych. Ja ta historie uwielbiam, polecam i czekam na cd.

Teraz mogę wszystko
Natalia Popławska0
Okładka ksiązki - Teraz mogę wszystko

Nieważne, co ludzie powiedzą. Najwyższa pora zacząć żyć! Trzydziestoletnia atrakcyjna rozwódka Madelaine właśnie rozpoczyna nowy etap w życiu. Nie ma...

Silver Fox
Natalia Popławska0
Okładka ksiązki - Silver Fox

Silver Fox, znana w przestępczym półświatku jako Muriel, żyje z zabijania ludzi. Jej życie, choć od zawsze pełne adrenaliny, nabiera zawrotnego tempa wraz...