Nimfomanka

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-8075-995-4
Liczba stron: 424

Ocena: 4.42 (12 głosów)

"Przygryzam usta i rozglądam się nerwowo. Pragnienie seksu robi się tak przemożne, że z trudem oddycham. Jakby coś usiadło na mojej klatce piersiowej i coraz mocniej mnie przyduszało. Jakby posiadła mnie jakaś zmora".

Anita jest uzależniona od seksu. Stacje benzynowe, bary, męskie toalety – każde miejsce jest dobre, żeby poderwać faceta. A oni prawie nigdy nie odmawiają. Od lat żyje na krawędzi. Z czasem traci wszystko: syna, dom i każdą kolejną pracę. Rozpaczliwie pragnie bliskości, ale nie potrafi nikogo przy sobie zatrzymać. Palący głód seksu sprawia, że wszystko inne przestaje się liczyć.

Desperackie pragnienie bliskości i głód przygodnego seksu odebrały jej wszystko.

A jednak wciąż walczy o godność i miłość.

SONIA ROSA to pseudonim literacki znanej polskiej pisarki. Historia opowiedziana w NIMFOMANCE nie jest prawdziwa. W każdym razie nie cała.

Tagi: powieść erotyczna

Kup książkę Nimfomanka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Nimfomanka

Avatar użytkownika - ilona001
ilona001
Przeczytane:2020-05-07, Ocena: 3, Przeczytałem,

Książka o destrukcyjnej sile nałogów, o kobiecie dla której alkohol i przygodny seks przysłonił cały świat. Lektura nieco depresyjna, gdyż obserwujemy notoryczne użalanie się bohaterki nad swoim losem, a jednocześnie zachowuje ona całkowitą bierność i bezsilność. Kobieta nie szuka nigdzie pomocy i wciąż popełnia te same błędy. To również opowieść o braku szacunku dla własnego ciała, o tym jak łatwo stać się niewolnikiem własnych pragnień. Autorka na próżno starała się wywołać w czytelniku współczucie, sposób bycia bohaterki za każdym razem irytował mnie i denerwował do tego stopnia, że miałam ochotę odłożyć tę historię na bok i już nigdy do niej nie wracać. To również opowieść o tym, jak brak rodziny i ciepła domowego ogniska może przełożyć się na nasze dalsze życie. Lektura z pewnością nie dla każdego, polecam osoba o mocniejszych nerwach. 

Link do opinii

Anita to młoda kobieta, której życie potoczyło się zdecydowanie inaczej niżby tego oczekiwała. Już w bardzo młodym wieku zaczęła spotkać się z mężczyznami i uprawiać z nimi seks. Spotkanie na swojej drodze Igora, w którym widziała nadzieję dla lepszego jutra, a który okazał się facetem który wyłącznie ją wykorzystał, sponiewierał i pchnął ku gorszemu. Od momentu poznania Igora, który miał być księciem, a okazał się mafiozem, który postanowił potraktować Anitę jako dziewkę dla swoich klientów. Sam natomiast stracił nią zainteresowanie. Dziewczyna bała się i nie zgłosiła wykorzystywania nigdzie. Dodatkowym problemem był fakt, że opiekował się nią jedynie dziadek, ktory sam był wiekowy i wymagał pomocy.
Anita dodatkowo wiele razy poddała się zabiegowi aborcji, gdyż nie zawsze pamiętała o zabezpieczeniu, a na urodzenie dziecka nie była gotowa, szczególnie, gdy dokonała tego po raz pierwszy, kiedy była jeszcze nastolatką, a pomogła jej ciotka, która zorganizowała zabieg w Niemczech, gdzie wtedy mieszkała.
Anita ciągle szukała ukojenia w męskich ramionach, ale z każdym kolejnym przygodnym mężczyzną traciła nadzieję na spotkanie prawdziwej miłości. Kiedy poznała około pięćdziesięcioletniego Szczepana, za którego zdecydowała się wyjść za mąż. Było to jej drugie małżeństwo, gdyż pierwsze miało miejsce z włoskim producentem filmów porno, u którego zagrała. Niemniej jednak nie było ono trwałe, z uwagi na wierność obojga. Ze Szczepanem udało się jej stworzyć trwalszy związek którego owocem był syn Filip. Niemniej jednak pracokolizm męża oraz wtrącanie się teściowej i kierowanie synem nie pozwoliło na długo Anicie zachować wierności mężowi. Tym razem życie pchnęło ją w ramiona dwudziestokilkuletniego Dominika, który był jej pasierbem. Taki układ nie mógł przetrwać. Oboje rozkochali się w sobie i długo trwali w tym okrutnym kłamstwie. Aż do momentu, gdy teściowa nakryła ich podczas seksu, co ponownie zrujnowało życie Anity. Tym razem straciła wiele więcej. Mąż bowiem kazał się jej wynosić i zostawić syna z możliwością widywania go pod czujnym okiem Szczepana lub jego matki, oraz całkowitym zerwaniem kontaktu z Dominikiem. Anita zdając sobie sprawę z tego, że dla syna będzie to najlepsze rozwiązanie postanowiła przystać na otrzymaną propozycję.
Od tej pory życie Anity to pasmo przygodnych mężczyzn, z którymi wiązał ją wyłącznie seks. Nie przywiązywała uwagi do imion, wyglądu mężczyzn z którymi sypiała. Nie otrzymywała od nich szacunku i nawet jej to nie przeszkadzało, zależało jej tylko na tym, aby miała z kim uprawiać seks.
Bardzo dobra i mocna książka, która pokazuje jak trudne jest życie kobiety uzależnionej od seksu, która traci szacunek do samej siebie i nie otrzymuje szacunku od innych. To ogromny problem z którym kobieta pomimo wielu prób nie potafi sobie poradzić. Zdecydowanie polecam dorosłym z mocnymi nerwami.

Link do opinii

Niestety ta książka nie należy to moich ulubieńców, wręcz przeciwnie. Podczas czytania tej książki wielokrotnie czułam wstręt, obrzydzenie, niechęć do głównej bohaterki. Cała książka jak dla mnie była niesmaczna, smutna i żenująca. Nie mamy tu nic z kategorii romans czy erotyk. Niestety nie dokończyłam jej, bo wręcz było mi niedobrze. Bardzo nie lubię takich książek i strasznie się zawiodłam, ponieważ myślałam, że będzie to trudna historia kobiety uzależnionej od seksu, ale z klasą i ze smakiem. No ale cóż, tak to już bywa. Książka opisuje historię kobiety, która jest uzależniona od seksu. Wykorzystuje każde miejsce oraz faceta, aby zaspokoić swoje pragnienia. Nie wiem czy coś mogę dobrego wyciągnąć z tej książki, naprawdę. Zawsze staram się znaleźć plusy w danej pozycji, ale nie tym razem. Dawno nie byłam, aż tak zniesmaczona. Na rynku pojawiają się coraz śmielsze książki, ale ta przekroczyła pewną granicę. Dodam, że książka została napisana przez znaną polską pisarkę pod pseudonimem. Aż jestem ciekawa przez którą. Takie książki mogą czytelnika tylko zrazić do czytania. Mam nadzieje, że więcej nie spotkam się z taką „literaturą”.

Link do opinii

Anita to kobieta, która jest uzależniona od seksu, a z tym uzależnieniem nie potrafi sobie w żaden sposób poradzić. Pomimo wielu podejmowanych prób leczenia i ułożenia sobie życia nie jest w stanie poradzić sobie z uzależnieniem.
Anita już jako młoda dziewczynka rozpoczęła swoje życie seksualne i to już na tym etapie źle dobierała mężczyzn, którzy nigdy jej nie szanowali. Nie zaznała ona w życiu prawdziwej miłości, a żadnego ze swoich facetów nie potrafiła zatrzymać na dłużej, gdyż każdego zdradzała.
Książka pokazała mi, że seks może być problematycznym uzależnieniem, z którego sobie nawet nie zdawałam sprawy. Z pewnością ludziom uzależnionym nie jest łatwo, Anita nie szanowała sama siebie, przez co jej przypadkowi partnerzy również jej nie szanowali.
Książka zdecydowanie wyłącznie dla dorosłych.
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Link do opinii

Wiele osób jest od czegoś uzależnionym, ludzie znają uzależnienie od nikotyny, alkoholu lub narkotyków ale czy istnieje coś takiego jak uzależnienie od seksu?
Anita jest nimfomanką, w każdym mężczyźnie widzi okazję do seksu, patrzy na kogoś i wyobraża sobie co może z nim robić, przez to straciła męża, syna i nie jedną pracę. Co chwila zmienia miejsce zamieszkania niestety nic to nie daje bo przeszłość dopada ją wszędzie, zaczyna staczać się na dno, pijani, starzy, brzydcy jest jej to obojętne byleby ktoś chodź na chwilę się nią zainteresował. Czasami dopadają ją wyrzuty sumienia kiedy zaczyna myśleć o synu, boi się że kiedyś pozna o niej prawdę, ale niestety bardzo szybko mijają a ona zagłusza smutki alkoholem i przygodnym seksem.
Czytając książkę cały czas myślałam że akcja się rozwinie i stanie się coś zaskakującego, niestety książka to cały czas życie kobiety uzależnionej od seksu, jej przemyślenia oraz opisy tego co robi na co dzień. Ciężko jest mi oceniać główną bohaterkę ponieważ ja nie jestem od niczego uzależniona i nie wiem co kieruje takim człowiekiem, ale moim zdaniem jak się bardzo chce to można przerwać tę farsę i się zmienić, tylko trzeba znaleźć sobie cel. Zdecydowanie na jej życie miała wpływ przeszłość, Anita nigdy nie miała dobrego wzorca, wychowana przez dziadka w starym domu marzyła o pieniądzach i wyrwaniu się ze swojej miejscowości, chciała to zrobić nie ciężką pracą a znajomościami i to ją zgubiło.
Fajnie że jest taka książka bo przybliżyła ona bliżej temat uzależnienia od seksu ale trochę nie jest to mój klimat, opowieści o tym jak kobieta wylądowała na działkach z trzema mężczyznami wyglądającymi jak menele mnie obrzydziła, a niestety dla bohaterki to była zwykła przygoda.
Jeżeli coś się chce to można to osiągnąć ale ważne jest tutaj wsparcie najbliższych i chęć osoby uzależnionej bo bez tego nie uda się nic, także nie bądźmy obojętni i wspierajmy najbliższych tak żeby zawsze mieli w nas oparcie. Książkę odebrałam za punkty z portalu Czytam Pierwszy. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:,

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Powiem szczerze, że miałam co do niej pewne obawy. Raczej nie jestem zwolenniczką erotyków, jednak tutaj dostałam zupełnie co innego! Pokazaną mamy historię Anity i uzależnienie, z jakim się ona zmaga. Widzimy jej przemianę, wszystkie wydarzenia, które wpłynęły na to, że akurat teraz znalazła się w tak ciężkim punkcie swojego życia oraz jej myślenie. Autorka książkę napisała dwutorowo. Mamy rozdziały, które dzieją się obecnie oraz przeszłość bohaterki, zaczynając już od jej dzieciństwa. Oczywiście w tej książce nie brakuje seksu. Jest go naprawdę dużo, jednak mamy na niego trochę inne spojrzenie. Widzimy nałóg, autodestrukcję i walkę bohaterki z własnym ciałem.

I nie jest to może górnolotna literatura, w której będziemy zachwycać się stylem i cytatami, ale jest to książka, która ma nam coś do pokazania i która zmusi nas do trochę innego spojrzenia na uzależnienie, jakim jest nimfomania. Ja wcześniej, nigdy nie czytałam o nim żadnej książki i ciesze się, że w końcu miałam z taką styczność. Po jej przeczytaniu musimy zdać sobie sprawę z tego, że jest to takie samo uzależnienie jak każde inne - destrukcyjne i niszczące życie. Do tego tak naprawdę ciężko jest je dostrzec! Widzimy psychikę głównej bohaterki, jej myślenie i jak krok po kroku rozpada się jej życie! Czy uda jej się z tego wyjść? Czy pokona nałóg? Tego nie będę Wam zdradzać!

Książkę odebrałam z serwisu Czytam Pierwszy!

Link do opinii
Avatar użytkownika - wioletasorowka
wioletasorowka
Przeczytane:2020-11-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,
Inne książki autora
Hotel 69
Sonia Rosa0
Okładka ksiązki - Hotel 69

Jakie tajemnice skrywają hotelowe apartamenty? Goście, którzy opłacili pokój, nie zawsze grzecznie idą spać... W Hotelu 69 spotkasz miłość, nienawiść...

Klinika miłości
Sonia Rosa0
Okładka ksiązki - Klinika miłości

Wciągająca erotyczna historia o przystojnym chirurgu i jego pacjentkach. Urodzony w Moskwie, ale wychowany na warszawskim Żoliborzu, doktor Igor Orłow...

Zobacz wszystkie książki tego autora