Noc w Piemoncie

Długo oczekiwana powieść autorki bestsellerowego Hiszpańskiego smyczka!

Jest rok 1938. Ernst Vogler, młody niemiecki kurator sztuki, a przedtem obiecujący lekkoatleta, na polecenie najwyższych władz Trzeciej Rzeszy wyrusza do faszystowskich Włoch. Kolekcjoner człowiek, którego nazwiska nikt nie wymawia bez potrzeby chce, aby przewieźć z Rzymu do Monachium antyczną rzeźbę, słynnego Dyskobola. Podróż ta okaże się pełna nieprzewidzianych wydarzeń, a Ernst będzie się musiał w jej trakcie zmierzyć ze swoją tajemnicą skrywaną przed całym światem, a najbardziej przed samym sobą.

Wkrótce wszystko, w co wierzy, zostanie wystawione na próbę

Andromeda Romano-Lax jest dziennikarką i autorką książek podróżniczych. W czasie wolnym gra na wiolonczeli. Mieszka z rodziną w Anchorage na Alasce. Noc w Piemoncie to jej druga powieść.

Informacje dodatkowe o Noc w Piemoncie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2013-04-17

Kup książkę Noc w Piemoncie

Noc w Piemoncie - opinie o książce

Avatar użytkownika - wercix99
wercix99
Przeczytane:2016-07-02, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Hitler, nazywany Kolekcjonerem, słynął ze swojej obsesji do sztuki. Pewnego dnia, Ernst Vogler, na zlecenie samego Führera, przewozi rzeźbę "Dyskobola" z Rzymu do Monachium. Jego podróż jest pełna przygód i niespodzianek. Przywołuje smutne wspomnienia z dzieciństwa, domu rodzinnego oraz nieciekawe relacje z ojcem. Nasz bohater musi się również zmierzyć ze swoją skrywaną od lat tajemnicą. Podróż powrotna do Niemiec ma przewidzianych dla Ernsta wiele niespodzianek, których nie spodziewa się ani on, ani sam czytelnik. Bohater odnajdzie w małym piemonckim miasteczku swoją największą, choć tragiczną miłość. Na początku muszę przyznać, że choć książka kusiła mnie swoim tytułem, jak i pełną spokoju okładką, to sam opis nie do końca przekonywał mnie o jej fabule. Wydarzenia opisane w książce sięgają czasów historycznych XX-wiecznej Europy. Autorka skupia się na rozważaniach dotyczących sztuki, które dla czytelnika mogą być bardzo pouczające. Za najciekawsze w tej książce uważam skomplikowane relacje Ernsta z jego ojcem oraz tajemnicę związaną z jego ciałem, o której dowiadujemy się na samym początku książki, jednak na jej wyjaśnienie musimy długo czekać. Atmosfera w książce jest ciężka i pełna niepokoju. Czytelnik czeka na dramatyczne wydarzenia już na początku opowieści, jednak dochodzi do nich dopiero w połowie książki. Oprócz dramatyzmu w książce nie brakuje również napięcia, które podnosi ciąg nieprzewidywalnych zdarzeń. Mimo strasznie nudnej i zniechęcającej do dalszego czytania pierwszej części, "Noc w Piemoncie" jest lekturą, którą szybko się czyta. Niestety myślę, że równie szybko się o niej zapomina. Dalsza część recenzji na moim blogu: http://ksiazkowyswiatwyobrazni.blogspot.com/2016/07/16-noc-w-piemoncie-andromeda-romano-lax.html
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (327) książek w 2015 roku, Historyczne, Mam,
Akcja dzieje się na jakiś rok przed wybuchem II wojny światowej, kiedy to w Niemczech fala rasistowska coraz bardziej się nasila. Główny bohater Ernst, były sportowiec, obecnie kurator sztuki, ma za zadanie przewieść drogocenną rzeźbę Dyskobola. Jednak nie wszystko pójdzie po jego myśli... Muszę przyznać, że po tej książce spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Co nie znaczy, że mocno się zawiodłam. Powieść jest ciekawa i pełna niespodziewanych zwrotów akcji.
Avatar użytkownika - zaczytanamimi
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Hiszpański smyczek
Andromeda Romano-Lax0
Okładka ksiązki - Hiszpański smyczek

Ta porównywana z „Cieniem wiatru”, napisana z niezwykłym rozmachem powieść jest poruszającym koncertem na wiolonczelę, w którym splatają się...