Noc Zimnego Księżyca

Magiczny sekret. Mityczne polowanie. I miłość, dla której poświęcisz wszystko.

Margaret Welty ma wyjątkowe szczęście dostrzec ostatnie żyjące legendarne stworzenie.Wie, że niedługo odbędzie się Gon Półksiężyca. Osoba, która zwycięży w tym polowaniu, zyska sławę i bogactwo, a także dostęp do magicznych sekretów. Gdyby dziewczynie udało się wygrać, mogłaby sprowadzić do domu swoją nieobecną od dawna matkę. Maggie to świetny strzelec, ale nie ma szans na zwycięstwo, jeśli nie stworzy drużyny z alchemikiem.

Weston Winters nie jest jeszcze alchemikiem. Został zwolniony ze wszystkich praktyk, jakich się podjął, a jego ostatnia szansa zależy od przyjęcia go jako ucznia przez matkę Maggie - alchemiczkę, która udała się w daleką podróż. Kiedy Wes dociera do posiadłości, zastaje w niej jedynie Margaret i jej psa. Dziewczyna niechętnie zgadza się na pobyt chłopaka w rezydencji. Stawia jeden warunek: musi on dołączyć z nią do polowania.

W miarę jak zbliża się Gon Półksiężyca, a napięcie rośnie, Maggie i Wes odkrywają mroczną magię, która może być kluczem do wygranej - jeśli przetrwają aż do tego momentu.

Informacje dodatkowe o Noc Zimnego Księżyca:

Wydawnictwo: Young
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: A Far Wilder Magic

Tagi: Interest age: from c 16 years

Kup książkę Noc Zimnego Księżyca

Noc Zimnego Księżyca - opinie o książce

Allison Saft naszkicowała wyjątkową, nietuzinkową opowieść, przesyconą mroczną magią, baśniowym, tajemniczym klimatem, a także polowaniem na legendarne stworzenie, czyli wszystkim tym, za co tak bardzo kochamy fascynującą fantastykę!?

Autorce nie sposób odmówić rozmachu i wyobraźni, wykreowała pasjonującą, dopracowaną rzeczywistość, rządzącą się własnymi zasadami. Kroczenie po kolejnych stronach i poznawanie tego fantastycznego świata to wspaniałe, niesłychanie angażujące doświadczenie, dzięki któremu otaczająca nas szara rzeczywistość na pewien czas przestaje istnieć. Właśnie tego oczekuję od fantastycznych powieści, pasji, przygody, oderwania od codzienności i błogiego zapomnienia. Jeśli w pakiecie otrzymam nietuzinkowych, wielowymiarowych bohaterów, jestem w pełni usatysfakcjonowana lekturą i tak właśnie było w tym przypadku.

Nakreślone postacie zdecydowanie nie należą do banalnych czy prostych. To bohaterowie pełnokrwiści, w pełni przemawiający. Zarówno Margaret, jak i Weston, zostali mocno doświadczeni przez los, i choć pochodzą z innych światów oraz kierują się zupełnie inną hierarchią wartości, tylko działając w duecie i biorąc udział w mitycznym polowaniu, mogą osiągnąć to, czego każdy z nich pragnie najbardziej. Oboje również toczą wewnętrzną walkę, zastanawiają się, czy słuchać serca czy rozumu. Na ogromne brawa zasługuje także mistrzowsko nakreślony wątek romantyczny, gdyż uczucie między tą dwójką nie wybucha gwałtownie, rozwija się niespiesznie, dając tym samym wiarę, że przybierze formę prawdziwej miłości.

Misternie skonstruowana fabuła, frapujące postacie, które od pierwszych stron skradną Wasze serca, genialnie wykreowana rzeczywistość, odurzający klimat, a także stopniowo odrywane tajemnice, formują nieszablonową, magiczną opowieść, od której nie sposób się oderwać. Dajcie się porwać w niezapomnianą, pełną intryg i alchemicznych rytuałów podróż, z której nie będziecie chcieli wrócić do normalnej rzeczywistości. Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka