Nowy rozdział

Najtrudniejszą walkę toczymy wewnątrz siebie.

Trzy lata temu największe marzenie Nel legło w gruzach.

Trzy lata temu Nel usłyszała wyrok: rak jajników.

Po wielu miesiącach walki o powrót do zdrowia młoda kobieta postanawia odbudować swoje życie. Wraca na studia, kończy upragniony kierunek i razem z przyjaciółką otwiera biuro tłumaczeń. Z pozoru jest silną i niezależną kobietą, ale tak naprawdę wciąż trudno jest jej odnaleźć spokój ducha. Nawet wymarzona praca nie jest w stanie zapełnić pustki w jej sercu. Mimo tego Nel próbuje cieszyć się wszystkim, co przynosi jej los. A ten przygotował dla niej jeszcze kilka niespodzianek…

Na jednej z weekendowych imprez dziewczyna poznaje Igora, przystojnego właściciela siłowni i kobieciarza, który wyjątkowo działa jej na nerwy. Mimo że ich pierwsze spotkanie zdecydowanie nie należy do udanych, ich drogi ciągle się krzyżują. Z czasem rodzi się między nimi wzajemna fascynacja.

Czy Nel upora się ze wspomnieniami wydarzeń, które niemal ją zniszczyły? Czy może strach przed odrzuceniem przekreśli jej szansę na szczęście i nowy rozdział w życiu?

Informacje dodatkowe o Nowy rozdział:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-12-04

Kup książkę Nowy rozdział

Nowy rozdział - opinie o książce

Minęły trzy lata od dnia, który na zawsze ją zmienił. Rak jajników – diagnoza, którą Nel usłyszała, byłą jak wyrok. To wtedy legły jej wszystkie plany i marzenia. Jednak to już za nią, a przynajmniej to, co najgorsze, chociaż nadal każde badania lekarskie powodują u niej wielki strach. Choć raka pokonała, nie ma gwarancji, że na zawsze, że nie nadejdzie dzień, w którym okaże się, że nie jest wszystko dobrze, że on powrócił.
Teraz stara się żyć, choć on zabrał jej coś, co było dla niej bardzo ważne – możliwość zostania mamą. Kobieta wróciła na studia, prowadzi biuro tłumaczeń, spotyka się z przyjaciółmi. Po prostu żyje, jak wiele innych osób w jej wieku, choć nigdy nie zapomni, o tym, co przeszła. Na jednej z imprez poznaje Igora, a raczej jej pięść poznaje się z jego twarzą, choć to nie on miał oberwać. Chociaż nie chciałaby go nigdy więcej spotkać, los sobie z niej kpi, a oni ciągle na siebie wpadają. Jak potoczy się dalsza znajomość Igora i Neli? Za co, a raczej za kogo dostał w twarz? Czy Nel da mu szansę?

Historia, jaką znalazłam w książce to historia o kobiecie, która pokonała raka, jednak straciła coś bardzo dla niej cennego, a strach, jaki w niej pozostał, nie pozwala żyć na 100%. To opowieść momentami pełna bólu, momentami nadzieli na szczęście. Mnie się podobała i to nawet bardzo. Nie jest długa, ma niecałe 200 stron, a jednak autorce udało się w nich zmieścić pełną, wartościową historię, którą przeżywa się wraz z bohaterką.
Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Akcja sprawnie poprowadzona, z momentami, które potrafiły mnie zaskoczyć.

Główną bohaterką jest Nel, młoda kobieta, która przeszła już wiele. Rak był jak wyrok, zabrał jej bardzo wiele i choć został pokonany, strach pozostał. To kobieta według mnie silna (do pokonania chorobę trzeba mieć ogromną siłę). Osobiście ją bardzo polubiłam.

„Nowy rozdział” to książka z historią, którą zdecydowanie warto przeczytać. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Życie potrafi pisać przeróżne scenariusze, o czym doskonale przekonuje się Kornelia, główna bohaterka powieści "Nowy rozdział" autorstwa D.L.Perez. Kobieta w przeszłości zmagała się z nowotworem, który odcisnął piętno na jej życiu. Przez chorobę straciła to co najważniejsze, z czym nie może pogodzić się wiele lat. Do tej pory dosięgają ją złe myśli, a strach i obawa nie pozwala normalnie żyć.

Historia Kornelii to ciekawa, poruszająca opowieść o tym, jak los potrafi zweryfikować nasze życie. Porusza wątki uczuć, pewności siebie oraz straty. Ukazuje realia, z którymi musi na co dzień zmagać się pewne grono osób. Porzucone marzenia, odtrącenie i niepewność, co do lepszego jutra. Tak wiele tematów, w tak niewielkiej książce.

"Nowy rozdział" to historia spisana na niespełna 200 stronach, pełnych przeróżnych emocji. Poza licznymi tematami pobocznymi, o których wspomniałam wcześniej, autorka opowiada o rodzącej się relacji między dwojgiem ludzi. Wraz z czytelnikiem przechodzi przez etap pierwszego spotkania Nel oraz Igora, śledząc ich lepsze oraz gorsze chwile.

Książka ta, to literacki debiut autorki D.L.Perez. Historia jest ciekawa, intrygująca, z fabułą z życia wziętą. W tym przypadku czytelnik musi być przygotowany na stopniowy rozwój akcji, realnie poprowadzony bieg wydarzeń. Coś na kształt opowieści opowiedzianej przez dobrego znajomego. Co do samych bohaterów, są oni lekko zbyt emocjonalni, łatwo wpadający w różne zachowania, biorący wszystko do siebie. Taka nastoletnia relacja, gdzie postacie doznają pierwszych poważniejszych emocji, z którymi się muszą zmierzyć. Impulsywni, charakterni, biorący wszystko do siebie. "Nowy rozdział" oceniam na 7/10.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka