O czym szumią wierzby

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2010-08-18
ISBN: 978-83-7437-555-9

Niech was nie nęka strach,

co zmienia radość w żal.

Błysnę potęgą w potrzeby godzinie,

lecz pamięć o niej przeminie.

(...)By was omijał ból i rany,

odplątuję wnyki, rozluźniam kajdany.

Widzicie mnie przez oka mgnienie

i daję znów zapomnienie.

Tak śpiewa On - Pan zwierząt - który czuwa nad bezpieczenstwem ich urokliwego świata.

Bestsellerowa powieść Kennetha Grahame'a wciąż święci triumfy wśród młodszych i starszych czytelników. Autor ze znawstwem opisuje: prawdziwą przyjaźń, bezinteresowną troskę, autentyczny strach, błogie uczucie sytości i bezpieczeństwa.

Szczurek, Kret, Ropuch i Borsuk to postacie obdarzone mądrością i dobrocią, na jakie stać być może tylko zwierzęta, które my - ludzie - powinniśmy naśladować, by, jak one, bezpiecznie zapisywać kolejne karty w wielkiej księdze Natury.

Kup książkę O czym szumią wierzby

Opinie o książce - O czym szumią wierzby

Szczur Wodny, Pan Ropuch oraz Kret, to postacie z jednej z najbardziej znanych i rozpoznawanych bajek na świecie. Bajka cieszyła się tak wielką sympatią, iż została przeniesiona na ekrany, co zadowoliło spore grono fanów. Przedziwni bohaterowie serwują czytelnikowi niezapomniane przygody w pięknym otoczeniu dzikiej przyrody. Tak naprawdę jest to fantastyka dla najmłodszych, tylko w bardzo delikatnym wydaniu, nieskażona jeszcze przemocą. Idealna lektura dla dzieci, może nie tych całkiem malutkich, bo opowieści są długie, ale starsze dziecko poczuję ten niepowtarzalny klimat, humor oraz piękno otaczającego nas świata. Kenneth Grahame sprawił, że zwierzęta mówią ludzkim głosem i posiadają całą gamę uczuć, co sprawia, że chciałoby się zaprzyjaźnić z postaciami, a nawet z tym lekko irytującym Ropuchem, bo co może być lepszego od licznych wypraw i emocjonujących przygód? Nowe wydanie prezentuję się przepiękne, twarda oprawa jest ogromnym plusem, a cudowne ilustracje idealnie dopełniają opowieści, które znajdziecie w książce. ,,O czym szumią wierzby" to książka ponadczasowa i warta uwagi, z pewnością doczeka się kolejnych wydań, bo nadal będzie czytana i doceniana. Przedstawia piękne wartości, a z upływem lat stają się one jeszcze wyrazistsze i być może dlatego, ta historia nadal będzie trwać. 5/6
Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2013-08-21, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2013, Mam,
Im więcej tandetnej makulatury spłodzonej przez sfrustrowane erotycznie gospodynie domowe i niespełnione panie weterynarz zalega księgarskie półki, tym częściej zaglądam do antykwariatów i na internetowe aukcje w poszukiwaniu prawdziwej literatury. Prawdziwej nie znaczy, popełnionej przez ,,dyplomowanych" literatów, ale takiej, o której można powiedzieć: ,,Gdy młody człowiek podaruje tę książkę ukochanej, a ona jej nie zrozumie, powinien powiedzieć: między nami skończone, oddaj moje listy! Starzec sprawdzi tą książką młodego kuzyna i stosownie do jego reakcji zmieni swój testament..." Zacytowane słowa wziąłem od niejakiego A.A. Milne (ojca Kubusia P.), z komentarza na temat ,,The Wind in the Willows" Kennetha Grahame'a, dzieła do którego wróciłem po kilkudziesięciu latach. Pierwsze zetknięcie to czasy wczesnej podstawówki i egzemplarz pierwszego polskiego wydania ,,O czy szumią wierzby" w tłumaczeniu Marii Godlewskiej znaleziony w bibliotece miejskiej i wypożyczony na kartę mamy. Sama historia, perypetie zwierzęcych przyjaciół nieco zatarła się w mojej pamięci, pozostał jednak cudowny klimat brytyjskiej prowincji i wizerunki samych postaci Piżmaka, Kreta, Borsuka i Pana Ropucha. Najnowsze wydanie przetłumaczone jako ,,Wierzby na wietrze" przywołuje nie tylko ów klimat, ale pozwala zachwycić się na nowo kapitalnie skrojonymi postaciami, o imionach klasycznie znaczących, ich perypetiami, po ludzku zwyczajnymi i mądrze przeżytymi, tęsknotami, marzeniami, kosztami ich realizacji, słowem o życiu prawdziwym i mimo dekoracji zwierzęcych, bardzo nam bliskim.
Avatar użytkownika - heros_baba
Przeczytane:2012-12-05, Przeczytałam,
Wierzby na wietrze
Kenneth Grahame0
Okładka ksiązki - Wierzby na wietrze

"- Piżmusiu ni stąd, ni zowąd odezwał się pewnego jasnego, letniego poranka Kret czy mógłbym cię o coś poprosić? Piżmak siedział na rzecznej skarpie...

The Wind in the Willows
Kenneth Grahame0
Okładka ksiązki - The Wind in the Willows

The Wind in the Willows has achieved an enduring place in our literature: it succeeds at once in arousing our anxieties and in calming them by giving perfect...