O kwiatkach i wariatkach... Opowieść strażniczki zegarów

Róża, Zosia, Renata i Magda to przyjaciółki, które niezawodnie wspierają się na życiowych zakrętach i doskonale rozumieją. Co zrobią, gdy jednej z nich zawali się świat? Jak można wyleczyć zranioną duszę?

Wśród zapierających dech alpejskich krajobrazów przyjaciółki dowiedzą się wiele o ludziach, odnajdą poszukiwane uczucia, odkryją niezwykłe tajemnice i… poznają rozkosze smaków lokalnej kuchni.

„O kwiatkach i wariatkach… Opowieść strażniczki zegarów” to historia o przyjaźni i miłości, która nikogo nie pozostawi obojętnym.

Informacje dodatkowe o O kwiatkach i wariatkach... Opowieść strażniczki zegarów:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2018-02-13
ISBN: 978-83-65351-54-8

Kup książkę O kwiatkach i wariatkach... Opowieść strażniczki zegarów

O kwiatkach i wariatkach... Opowieść strażniczki zegarów - opinie o książce

"... zazdrościła trzem przyjaciółkom porozumienia dusz, nie wiedząc jednak jak trudną przebyły drogę, żeby dojść do takiej spójności. Nie znała ich przeszłości . Nie wiedziała z jakimi demonami musiały się zmagać. Widziała tylko efekt końcowy . Trzy przyjaciółki w różnym wieku , z różnymi usposobieniami , z różnymi dysfunkcjami , doskonale rozumiejące się bez słów."
To właściwie cała kwintesencja książki do której sięgnęłam przede wszystkim ze względu na piękną okładkę. Spotykamy tu cztery przyjaciółki Zosię , Różę, Renatę i Magdę, które zostały połączone ze sobą za sprawą pobytu w zakładzie leczenia wszelkiego rodzaju nerwic. Tam to szukały spokoju i próbowały odnaleźć się w rzeczywistości. Po zakończeniu leczenia wybierają się wspólnie w podróż , która ma na celu sprawdzić jak sobie radzą w normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Tym bardziej, że jedna z nich własnie została sama po śmierci męża. Wybór pada na austriacki Innsbruk.
Podczas pobytu w urokliwym pensjonacie kobiety odkrywają jak silna łączy je więź. Pobyt w pensjonacie po kolei odsłaniał różne oblicza przyjaciółek , a za każdą z nich stała swoista historia, czasem zabawna, a czasem pełna smutku i zadumy. Do przyjaciółek dołącza na miejscu Matylda, która obserwuje panujące między nimi stosunki i znakomicie wtapia się w ich przyjaźń. Poznajemy także Bruna poruszającego się na wózku i mającego dosyć wybuchowy charakter. Nie można także zapomnieć o Rexie sympatycznym psiaku, który kocha jedzenie i upatrzył sobie szczególnie Zosię.
Wraz z bohaterkami i autorka trafiamy także na tajemniczy zamknięty od wielu lat pokój, w którym stoi nieużywany od lat olbrzymi zegar. To własność Racheli matki Brunona. Było to szczególne miejsce dla tej kobiety, bo wielokrotnie rozmawiała ze starym zegarem powierzając mu problemy i radości.
Czytając tę książkę miałam momentami ochotę odłożyć ją zwłaszcza wtedy, gdy wątki rozchodziły się zupełnie. Ale wciąż wracałam aby poznać do końca historię zegara i spotykać się ze zwariowaną Matyldą. zauroczyły mnie także piękne opisy przyrody, którą poznawały także bohaterki w czasie licznych wędrówek alpejskimi szlakami.

Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2018-03-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

„Cuda się zdarzają. Tylko trzeba wierzyć we własne szczęście i ciągle go poszukiwać.”

Marta Osa, ku radości czytelników, przekazuje w nasze ręce dalszą część losów i perypetii życiowych Róży, Renaty, Zosi i Magdy – bohaterek z powieści „Róża, bratki i wariatki”.

W swojej najnowszej książce „O kwiatkach i wariatkach… Opowieść strażniczki zegarów” autorka snuje niezwykle refleksyjną ale jednocześnie jakże optymistyczną, kojącą, podnoszącą na duchu historię.

Lektura ta dostarczyła mi nie tylko wielu momentów radości i wzruszeń ale przede wszystkim uzmysłowiła jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa czas i pogodzenie z tym, co trudne i bolesne.  Główne bohaterki silne mocą swojej przyjaźni i miłości stają i tym razem przed trudnym zadaniem, i nie mam tu tylko na myśli towarzyszących im fobii… Muszą pomóc jednej z nich uporać się z uczuciem porzucenia, smutkiem, strapieniem i żałobą… Na drodze przyjaciółek staje – Matylda… Postać niezwykle energiczna i bogata w życiowe doświadczenia. Staje się ona, szczególnie dla Renaty, wyjątkowym wsparciem i swoistym drogowskazem. Potwierdzając tym samym, że każdy człowiek, który staje na naszej życiowej drodze, zjawia się tam z jakiegoś powodu…

W powieści nie brakuje również niezwykłych, wciągających tajemnic, które odkrywać będą zwariowane przyjaciółki. A wszystko to, w okolicznościach urokliwych, klimatycznych krajobrazów i rozkosznych smaków lokalnej kuchni…

Lubisz odkrywać niezwykłe tajemnice? Chcesz poznać strażniczkę zegarów? Pragniesz miło i refleksyjnie spędzić czas? Sięgnij po tę książkę!

Polecam!

Róża, bratki i wariatki
Marta Osa0
Okładka ksiązki - Róża, bratki i wariatki

Róża po dramatycznych doświadczeniach spędza czas w pałacu wśród lasów i jezior. Przebywa tam wielu wrażliwców pokaleczonych...

I po cholerę mi to było
Marta Osa0
Okładka ksiązki - I po cholerę mi to było

Niemal każdy ma w życiu chwile, w których chciałby zacząć wszystko od nowa. A dlaczego nie? Nie ma uczuć tak zamotanych, żeby ich nie odmotać, nie ma spraw...