O mały włos

Pierwsza książka dla dorosłych autora słynnego cyklu o przygodach Artemisa Fowla.

Na pozór Daniel McEvoy to zwykły ochroniarz w podrzędnym kasynie w New Jersey. Dni mijają mu na utarczkach z uciążliwymi klientami i kłótniach z psychotyczną sąsiadką, a sen z powiek spędza rzednąca czupryna. Kiedy jednak ktoś zabija jego przyjaciółkę, a lekarz zajmujący się przeszczepem jego włosów znika w tajemniczych okolicznościach, Daniel przypomina sobie, że w poprzednim życiu był żołnierzem irlandzkich sił porządkowych na Bliskim Wschodzie. I ci, którzy weszli mu w drogę bez względu na to, czy są skorumpowanymi policjantami, czy bossami narkotykowej mafii nie powinni spać spokojnie. Nie wiedzą bowiem, z kim zadarli...

Skrzące się humorem dialogi godne Raymonda Chandlera, nieoczekiwane zwroty akcji, pościgi i strzelanina sprawiają, że książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Wspaniałe mroczne ulice. Wspaniała historia. Jaka świetna ksiązka!

Harlan Coben

Rozrywka, niespodziewane sceny seksu i mnóstwo bezczelnych dialogów.

The Guardian

Skrajnie nieprzyzwoita powieść.

Kirkus Reviews

Nietypowy kryminał przesiąknięty subtelnym komizmem.

Leipziger Volkszeitung

Przetrząsam kieszenie Barretta w poszukiwaniu kluczyków do samochodu, telefonu, zegarka i portfela. Czyli wszystkich tych rzeczy, które padłyby łupem złodzieja. Przeszukanie zostaje wynagrodzone dobrami z wyższej półki. Kluczyki do lexusa, telefon Prada, zegarek Omega i plik pięćdziesiątek grubszy od hamburgera.

Wykładzina z łatwością odrywa się od podłogi, tylko kilka przylepców zabezpiecza ją przed ślizganiem.

Typowy Zeb. Oszczędzać na wszystkim.

Wyszarpuję wykładzinę z całej poczekalni, po czym zawijam Barretta w trzy warstwy. Taśma wokół wykładziny, potem worki na śmieci, znów taśma. Z tego, co widzę, na płytkach pod wykładziną nie ma krwi, ale na wszelki wypadek przecieram je szmatą ze środkiem dezynfekującym. Nawet bandziory korzystają teraz z różnego rodzaju detektorów. Nie ma takiej rzeczy, której nie mógłbyś kupić na eBayu.

I oto mam Kleopatrę w dywanie, którą muszę stąd wynieść. Barrett okazuje się piekielnie ciężki, ale w przeszłości zapieprzałem już z kilkoma ciałami, choć akurat nie były to ciała osób, które sam zabiłem.

(fragment)

Informacje dodatkowe o O mały włos:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-04-17

Kup książkę O mały włos

O mały włos - opinie o książce

Avatar użytkownika - gendun
gendun
Przeczytane:2020-10-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Wedlug zapowiedzi mialo byc blyskotliwie i ekscytujaco,a bylo -przynajmniej dla mnie co najwyzej absurdalnie.Od kryminalow oczekuje zdecydowanie wiecej niz rozmowy glownego bohatera z "duchem" swego przyjaciela.

Klimat
Eoin Colfer0
Okładka ksiązki - Klimat

Sami i jego dziadek mieszkają w wiosce nad Oceanem Indyjskim. Zarabiają na życie rybołówstwem. Gdy jednak poziom wód się podnosi, chłopiec z przerażeniem...

PRASK. Niechętny zabójca
Eoin Colfer0
Okładka ksiązki - PRASK. Niechętny zabójca

PRASK to ściśle tajny program ochrony świadków: dla lepszej ochrony FBI przenosi ich... do wiktoriańskiej Anglii. Tam właśnie znajduje się teraz...