Obcy. Nieznane stany świadomości

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-01-29
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-8219-166-0
Liczba stron: 374
Język oryginału: polski

Ocena: 4 (1 głosów)

Pogrążonej w chaosie konfliktów religijnych Europie zagraża upadek cywilizacji.

Wybuch bomby atomowej na Manhattanie dodatkowo pogłębia kryzys, wywołując globalną wojnę z terroryzmem. Tymczasem przebywającego w Afryce Południowej Chrisa Wiltona zaczynają dręczyć wizje senne, których nie jest w stanie sobie przypomnieć. Rozgrywają się również wokół niego dziwne wydarzenia, nasuwające niepokojące pytania.

Czy ingerencja obcej cywilizacji w historię świata i ludzkości naprawdę jest możliwa? Czy Ziemię da się uratować? A może to właśnie ludzie są największymi szkodnikami, których trzeba się pozbyć? By znaleźć na to odpowiedź, młody naukowiec będzie musiał zapomnieć o świecie, który do tej pory uważano za jedyny i najważniejszy.

Tagi:

Kup książkę Obcy. Nieznane stany świadomości

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Obcy. Nieznane stany świadomości

Szukasz odskoczni od świata rzeczywistego? Chcesz wiedzieć co ukrywa przed nami Wszechświat? A może masz ochotę na pasjonującą podróż pełną przygód w zupełnie innym wymiarze? Jeśli tak, to ta książka powinna znaleźć się na Twojej półce. 


Chrisa Wiltona zaczynają dręczyć wizje senne. Niestety nic z nich nie pamięta. Wie tylko, że sen był bardzo realistyczny i przejmujący. Za każdym razem budzi się z bólem głowy i niepokojem. Rozgrywające się wokół niego dziwne wydarzenia nie dają mu spokoju. Musi poznać prawdę... 

Na początku zacznę od treści. Myślę, że pomysł na książkę, jak i same jej wykonanie, jest bardzo ciekawe. W przygodach Chrisa autor zawarł niezwykły przekaz, dający do myślenia. W swoich wizjach mężczyzna rozmawia bowiem z kobietą z innej planety. Dowiaduje się, że Ziemia od bardzo dawna jest obserwowana przez pozaziemskie cywilizacje. Jak się okazuje, według nich to ludzie są szkodnikami, których trzeba się pozbyć... 

Krzysztof Więckiewicz zwraca uwagę na wiele problemów dotyczących ludzkości. Dla pieniędzy czy władzy człowiek jest gotowy zrobić wszystko, bez względu na konsekwencje. Nie szanuje innego życia niż swoje. Przecież Ziemia należy do niego. Czyż nie tak? 
Wszystkie jego działania prowadzą do nieuniknionej autodestrukcji. 

Warto również zwrócić uwagę na to, że autor, nie podążając za schematami, ukazał nam cywilizacje pozaziemskie w dość oryginalny sposób. To nie są już tajemnicze światła i trudne do opisania obiekty. Statki kosmiczne są ogromne, ale za to bardzo ciche. Nie kryją się ze swoją potęgą. Ukazują się tylko "tym wyjątkowym", którzy są w stanie zmienić losy ludzkości. 

Książka jest napisana lekkim i zrozumiałym językiem. Bardzo fajnie się ja czyta. Szczególnie spodobały mi się rozmowy między Chrisem a pozaziemską kobietą. Były one bardzo mądre i przemyślane. Dawały dużo do myślenia i wzbudzały wiele emocji.

Myślę, że z czystym sercem mogę polecić tę książkę każdemu fanowi  science-fiction i fantastyki. Warto sobie przypomnieć jak ważna jest nasza planeta i życie innych żyjących na niej istot.

Link do opinii
Inne książki autora
Szpital nad Pisą
Krzysztof Więckiewicz0
Okładka ksiązki - Szpital nad Pisą

Polska w czasie II wojny światowej. Do szpitala polowego Wehrmachtu nad rzeką Pisą trafia młody niemiecki oficer SS, Rolf von Dornhoff. Jedynym ratunkiem...

Cytaty z książki

To jest ten wasz cywilizowany świat...


Więcej