Obietnica następcy

Data wydania: 2017-09-13
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Izabella Mazurek

Tom 3 cyklu Prawo Milenium

Trzeci tom trylogii fantasy „Prawo Milenium” autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan.

Od konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. W tym czasie Qall, chłopiec ocalony przez Rielle, bezpiecznie dorósł wśród Podróżników, a Tyen znalazł sobie nowy dom i ukrył się przed ludźmi, którzy okrzyknęli go zdrajcą i nazwali Szpiegiem.

Pięć lat chaosu, nad którym Baluka i Odnowiciele ledwie byli w stanie zapanować. Wszędzie toczą się wojny, niektóre światy zostały opanowane przez machiny wojenne, inne pozbawili mocy magowie pragnący nieśmiertelności.

W czasach gdy wojna zagraża z trudem wypracowanemu przez Rielle i Tyena pokojowi, a Qall wkracza w dorosłość, lojalność zostanie poddana próbie. Złożone obietnice mogą wszystko zmienić. Zależy od nich życie Qalla.

Dahli ma bowiem możliwość przywrócenia władzy Raenowi i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Kup książkę Obietnica następcy

Priam
Przeczytane:2019-04-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 12 książek 2019,
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-08-05, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Wreszcie zakończyłam czytanie Obietnicy Następcy. I znowu mam problem z autorką. Pokochałam jej twórczość po Trylogii Czarnego Maga, później byłam co najmniej zażenowana jej kontynuacją, następnie porwała mnie pierwszą częścią Prawa Millenium, a teraz... znowu czuję odrazę. Punkt 1. Canavan nie byłaby sobą, gdyby nie wprowadziła wątku homo - ja naprawdę nic nie mam do odmiennej orientacji, ale im więcej czytam powieści tej autorki, tym bardziej "rzygam" już jej wprowadzanym na siłę wątkom o wyżej wymienionej treści.
Punkt 2. Przegadanie książki - o ile pierwsza część Prawa Millenium była dla mnie majstersztykiem i naprawdę byłam ciekawa kolejnych losów obojga głównych bohaterów, tak w Obietnicy Następcy miałam dość ich obojga. Oboje stracili moją sympatię i ich losy przestały mnie interesować. Większość książki upływa na rozmowach, pseudofilozoficznym bełkocie o rządzeniu światami i konieczności przebudzenia Valhana.
Punkt 3. Powtarzające się schematy - o ile w Trylogii Czarnego Maga powoli dowiadywaliśmy się, że pobudki tytułowego bohatera nie są wcale tak straszne jak uważamy i było to świeże i świetnie uargumentowane, tak powielanie ich kolejny raz, w tym przypadku dla postępowania Valhana, jest po prostu żałosne i przewidywalne.
Jestem wściekła. Męczyłam się ponad miesiąc nad tą książką. I nie wiem, czy chcę znać kontynuację(na którą się zapowiada). Zniszczono wszystko, co podobało mi się w tej historii - kompletnie zapomniana i odrzucona Vella, żadnej informacji o dawnym ukochanym Rielle, którego też bardzo polubiłam już na początku... Kompletnie zaprzepaszczona seria...

Klątwa kreatorów
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Klątwa kreatorów

Ostatnia, czwarta już część serii „Prawo Milenium" autorstwa Trudi Canavan, bestsellerowej autorki fantastyki, która zasłynęła „Trylogią...

Wielki Mistrz
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Wielki Mistrz

Sonea wiele nauczyła się w Gildii Magów. W ciągu ostatniego roku Regin dał jej spokój, a pozostali nowicjusze zaczęli traktować ją z niechętnym...

Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz