Obietnica następcy

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2017-09-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365534590
Liczba stron: 512
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Izabella Mazurek

Tom 3 cyklu Prawo Milenium

Ocena: 4.71 (7 głosów)

Trzeci tom trylogii fantasy „Prawo Milenium” autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan.

Od konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. W tym czasie Qall, chłopiec ocalony przez Rielle, bezpiecznie dorósł wśród Podróżników, a Tyen znalazł sobie nowy dom i ukrył się przed ludźmi, którzy okrzyknęli go zdrajcą i nazwali Szpiegiem.

Pięć lat chaosu, nad którym Baluka i Odnowiciele ledwie byli w stanie zapanować. Wszędzie toczą się wojny, niektóre światy zostały opanowane przez machiny wojenne, inne pozbawili mocy magowie pragnący nieśmiertelności.

W czasach gdy wojna zagraża z trudem wypracowanemu przez Rielle i Tyena pokojowi, a Qall wkracza w dorosłość, lojalność zostanie poddana próbie. Złożone obietnice mogą wszystko zmienić. Zależy od nich życie Qalla.

Dahli ma bowiem możliwość przywrócenia władzy Raenowi i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Kup książkę Obietnica następcy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Obietnica następcy

Avatar użytkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2019-09-22, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Priam
Priam
Przeczytane:2019-04-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 12 książek 2019,
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-08-05, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Wreszcie zakończyłam czytanie Obietnicy Następcy. I znowu mam problem z autorką. Pokochałam jej twórczość po Trylogii Czarnego Maga, później byłam co najmniej zażenowana jej kontynuacją, następnie porwała mnie pierwszą częścią Prawa Millenium, a teraz... znowu czuję odrazę. Punkt 1. Canavan nie byłaby sobą, gdyby nie wprowadziła wątku homo - ja naprawdę nic nie mam do odmiennej orientacji, ale im więcej czytam powieści tej autorki, tym bardziej "rzygam" już jej wprowadzanym na siłę wątkom o wyżej wymienionej treści.
Punkt 2. Przegadanie książki - o ile pierwsza część Prawa Millenium była dla mnie majstersztykiem i naprawdę byłam ciekawa kolejnych losów obojga głównych bohaterów, tak w Obietnicy Następcy miałam dość ich obojga. Oboje stracili moją sympatię i ich losy przestały mnie interesować. Większość książki upływa na rozmowach, pseudofilozoficznym bełkocie o rządzeniu światami i konieczności przebudzenia Valhana.
Punkt 3. Powtarzające się schematy - o ile w Trylogii Czarnego Maga powoli dowiadywaliśmy się, że pobudki tytułowego bohatera nie są wcale tak straszne jak uważamy i było to świeże i świetnie uargumentowane, tak powielanie ich kolejny raz, w tym przypadku dla postępowania Valhana, jest po prostu żałosne i przewidywalne.
Jestem wściekła. Męczyłam się ponad miesiąc nad tą książką. I nie wiem, czy chcę znać kontynuację(na którą się zapowiada). Zniszczono wszystko, co podobało mi się w tej historii - kompletnie zapomniana i odrzucona Vella, żadnej informacji o dawnym ukochanym Rielle, którego też bardzo polubiłam już na początku... Kompletnie zaprzepaszczona seria...

Link do opinii
Inne książki autora
Klątwa kreatorów
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Klątwa kreatorów

Ostatnia, czwarta już część serii „Prawo Milenium" autorstwa Trudi Canavan, bestsellerowej autorki fantastyki, która zasłynęła „Trylogią...

Wielki Mistrz
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Wielki Mistrz

Sonea wiele nauczyła się w Gildii Magów. W ciągu ostatniego roku Regin dał jej spokój, a pozostali nowicjusze zaczęli traktować ją z niechętnym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje