Obłęd serca

Tom 1 cyklu Archie Sheridan

Archie Sheridan przez blisko dziesięć lat ścigał seryjnego mordercę, którego z powodu wyrafinowanych tortur, jakim poddawał swoje ofiary, zwano Wirtuozem. Wreszcie Archie na własnej skórze poczuł skalpel pięknej Gretchen Lowell, bo to ona właśnie okazała się nieuchwytnym monstrum zbrodni. Archie wprawdzie uszedł z życiem, ale jest wrakiem człowieka. Żyje na prochach, porzucił rodzinę, a przede wszystkim pozostaje w chorej relacji ze swą oprawczynią, którą regularnie odwiedza w więzieniu.

Tymczasem w mieście pojawia się inny seryjny morderca. Gdy ginie kolejna nastolatka, Archie po dwuletniej rekonwalescencji postanawia wrócić do pracy. Towarzyszy mu Susan, młoda dziennikarka, mająca napisać serię artykułów o nim i prowadzonym aktualnie śledztwie. Okazuje się, że korzenie zbrodni sięgają głęboko w przeszłość ich obojga.

"Gretchen Lowell to najbardziej fascynująca i oryginalna postać seryjnego mordercy od czasów Hannibala Lectera."

Chuck Palahniuk

Informacje dodatkowe o Obłęd serca:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7469-714-9
Tytuł oryginału: Heartsick
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz

Kup książkę Obłęd serca

(...) nie odstraszało go oglądanie ludzkiej rozpaczy. Bo wydawało mu się, że nawet najbardziej bezczelny sukinsyn po stracie ukochanej osoby doznaje jakiejś łaski. Taki człowiek funkcjonuje zupełnie inaczej niż wszyscy. Kiedy patrzy na kogoś, ta osoba zawsze ma wrażenie, że jest dostrzegana. Cały jego wszechświat koncentruje się na tym jednym tragicznym wydarzeniu, tej bolesnej stracie. Przez kilka tygodni udaje mu się trzymać na dystans od wszystkiego, a potem życie, jego błache, gówniane życie, z powrotem domaga się swoich praw.

Jedną z pierwszych rzeczy, jakich uczy się policjant, jest to, że narkoman ma własny system wartości. Jest gotowy ponieść najsurowsze konsekwencje, jeśli widzi choćby cień szansy na to, że będzie miał kolejną działkę. To jego czyni zupełnie nieprzewidywalnym.

Obłęd serca - opinie o książce

Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2013-12-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Trzymajaca w napieciu akcja ,ciekawość nie pozwala nam sie oderwac od czytania.

Pięć z plusem. W porównaniu do "Uniku" tejże autorki, "Obłęd serca" wydaje się wręcz idealny, mimo tego, że miał swoje potknięcia. Historia Archiego Sheridana głęboko porusza a jednocześnie przeraża, zaś Gretchen to istny fenomen. Wykreować w ten sposób postać psychopaty... ogromny szacunek. A migawki z tortur to już prawdziwy majstersztyk. Końcówka trochę mnie rozczarowała, Dusiciel Po Lekcjach za szybko dał mi się rozpracować, ale ostatecznie nie mogę narzekać. Nie liczyłam na wiele, a dostałam kawał dobrego thrillera psychologicznego. Polecam fanom gatunku.

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2013-05-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 2013,
Unik
Chelsea Cain0
Okładka ksiązki - Unik

Kick Lannigan, mimo młodego wieku, przeżyła w życiu koszmar. Porwana w biały dzień, w wieku zaledwie sześciu lat, przepadła bez wieści. Po kliku miesiącach...

Wirtuoz zbrodni
Chelsea Cain0
Okładka ksiązki - Wirtuoz zbrodni

Detektyw Archie Sheridan przeszedł przez piekło. Dziesięć dni nieludzkich tortur z rąk seryjnej morderczyni Gretchen Lowell, zwanej Wirtuozem, odcisnęło...