Unik

Kick Lannigan, mimo młodego wieku, przeżyła w życiu koszmar. Porwana w biały dzień, w wieku zaledwie sześciu lat, przepadła bez wieści. Po kliku miesiącach poszukiwań już mało kto wierzył w szczęśliwe zakończenie tej historii. Wszyscy zakładali najgorsze. Gdy więc niespodziewanie, po kilku latach od tego tragicznego zdarzenia, okazało się, że dziewczynka żyje – wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Każda trauma pozostawia jednak ślad. Kick, w pierwszych miesiącach po uwolnieniu, zmaga się z zespołem stresu pourazowego, a rozliczne terapie, w których uczestniczy, zdają się tylko pogarszać sprawę. Lekarstwem okazuje się… wysiłek fizyczny i walka. Dziewczyna zaczyna trenować boks, łucznictwo, szkoli się w walce wręcz, rzucaniu nożem oraz strzelaniu do celu. I poprzysięga, że już nigdy nie będzie ofiarą… Kiedy więc w ciągu miesiąca w Portland ginie dwójka małych dzieci, a na jej drodze staje tajemniczy Bishop, Kick nie waha się ani przez moment. Dziewczyna uzbrojona w arsenał broni rusza na poszukiwania zaginionych, zupełnie nieświadoma, że wszystkie tropy prowadzą bezpośrednio do jej przerażającej przeszłości…

Informacje dodatkowe o Unik:

Unik - opinie o książce

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-10-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017, liceum,

Chaotyczna i bezsensowna. Główna bohaterka oficjalnie miala być jakąś mega twardą babką, a wcale tak nie było. Jej ciągłe komentarze typu "mam broń" nie dodawały jej jakoś szczególnie powagi. Całość byłaby niezła, gdyby nie narracja. Autroka chyba sama się pogubiła w tym, co chciała przekazać i wyszło jej trochę nijako. Za mało faktycznej akcji, za dużo jeżdżenia we wszystkich możliwych kierunkach. Bichop jakiś mdły, podobnie jak i matka Kick, ich relacje... To wszystko jakieś takie sztywne i nietrzymające się kupy.

Nie polecam.

Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2016-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Do kupienia kiedyś tam,
Książkę wypożyczyłam tylko po to, żeby mieć coś "awaryjnego" do czytania, jakby inne pozycje okazały się nudne. Bardzo mile się zaskoczyłam. Uwielbiam książki z silnymi żeńskimi charakterami, a w tej książce główna bohaterka po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, stała się naprawdę twardą babką. Książki tego typu często mają ten problem, że w pewnym momencie ich akcja zaczyna się za bardzo wlec, za wiele rzeczy jest niespójnych, a tutaj na szczęście tego nie ma. Dlatego bardzo się ucieszyłam kiedy na stronie z podziękowaniami przeczytałam, że jest to początek serii. Mam tylko nadzieję, że sprzedaż tej pozycji będzie wystarczająca żeby wydawnictwo postanowiło wydać kontynuację, bo będę na nią niecierpliwie czekać!
Avatar użytkownika - iza380
iza380
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 KSIĄŻKI 2016, Mam,
Kick Lanningan to dziewczyna, która w swoim życiu wiele przeszła. Porwana w dzieciństwie, ale odnaleziona po kilku latach- teraz opanowała różnorakie metody obrony. Nieodmiennie towarzyszy jej broń i inne gadżety. To pierwsza część nowej serii, jakże niezwykłej, mrocznej i intrygującej.
Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Książka już na starcie zachwyciła mnie swoją okładką. Czyż nie jest hipnotyzująca? I w dodatku ten piękny odcień zieleni. Idealne połączenie, nic bym w niej nie zmieniała. Ale najważniejsza jest chyba treść. A ta jest równie dobra, jak można by się spodziewać. Autorka wprowadza nas w świat Kick i jej poruszającą historię, dawkując nam informacje na temat przeszłości dziewczyny. Gdyby wszystko zostało powiedziane od razu, zniknęłaby cała otoczka tajemnicy, jaka wiąże się z czytaniem tej historii. A tak, praktycznie cały czas odkrywałam coś nowego na temat Kick. Co więcej, przybywało faktów na temat zaginionych dzieci. Cała podróż Kick i Bishopa, była usiana wieloma przeszkodami i sporami między dwojgiem bohaterów. Poza tym wiele razy czytając książkę, łapałam się na tym, iż nie potrafię przewidzieć co będzie dalej. I choć tematyka książki jest dość popularna, gdyż przewijała się już w wielu książkach a w jeszcze większej ilości filmów. Jednak mimo tego, czytało się to bardzo przyjemnie, choć bez dreszczyku emocji Kick, to dość specyficzna postać. Część jej zachowań była dla mnie nieodgadniona i niezrozumiała, ale zawsze mogłam zwalić to na jej traumę z dzieciństwa. Co więcej, to imię idealnie pasuje do jej osobowości. Dziewczyna jest waleczną i odważną osobą, która nie pozwoli, aby coś zakłóciło jej plany. Śmiało dąży co postawionych sobie celów. I mimo iż nie zawsze pochwalałam jej zachowania, to w gruncie rzeczy polubiłam ją. Książka jest ciekawą powieścią, która potrafi zainteresować swoją fabułą. Postaci, choć dość schematyczne to przykuwają uwagę. W zasadzie książka nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale czytając ją, spędzamy miłe chwile, a to w czytaniu najważniejsze.
Avatar użytkownika - malczes88
malczes88
Przeczytane:2017-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Do książki przyciągnęły mnie oczy. Twarz na okładce ma niesamowity dar przyciągania uwagi i chociaż z reguły staram się być odporna na okładki, tym razem się skusiłam. Przy okazji założyłam, że jest to powieść młodzieżowa z gatunku fantastyki. Nieźle się pomyliłam:)

Beth ma jedenaście lat i mieszka na farmie wraz z ojcem i matką. Jej życie składa się z ciągłej nauki o przetrwaniu, znikaniu i walce. Codzienne wieczory spędzane z tatą na grze w Scrabble są jedną z niewielu przyjemności dnia. Dziewczynka jednak nie sprawia wrażenia nieszczęśliwej. Widać jej oddanie dla taty i chęć, by zaspokoić jego wymagania w każdym względzie. To Mel nauczył ją pływać, strzelać, używać wytrycha, stać się niewidzialną w tłumie. Beth nie chodzi do szkoły, często się przeprowadza, w każdym mieszkaniu ma kryjówkę, w której musi znikać, gdy do domu przychodzi ktoś obcy. Ojciec jest całym jej światem, który pewnego dnia rozsypuje się na kawałki, gdy do domu wkracza FBI. Okazuje się, że Beth ma na imię Kath i została porwana z własnego podwórka w wieku sześciu lat a Mel, który podawał się za jej tatę, tak naprawdę wykorzystywał ją do nakręcania filmów dla pedofili.

Teraz Kick ma dwadzieścia jeden lat. Nie udało jej się wrócić do dobrych relacji ze swoją prawdziwą rodziną. Matka postanowiła zbić majątek na nieszczęściu swojej córki siostra obwinia ją o rozbicie małżeństwa rodziców. Jej bratem stał się James, o którym nie napiszę wiele, by nie spoilerować, powiem tylko, że jest postacią z problemami. Najlepszym przyjacielem dziewczyny jest szesnastoletni pies dla którego zrobiłaby wszystko. Jej sposobem na życie stało się doskonalenie sztuki obrony. Nie pomogły terapie, psychoterapeuci, lekarstwa. Stała się doskonałym strzelcem, zna boks, karate, trenowała łucznictwo, rzuty nożem, wspinaczkę. Ma znakomitą kondycję, jest ostrożna i zawsze zabezpieczona. Przede wszystkim jest jednak dziwna.

W miarę poukładane życie Kick zmienia się w momencie, kiedy do jej domu włamuje się Bishop. Ich znajomość zaczyna się dość ciekawie i prowadzi do zaangażowania się dziewczyny w poszukiwania ostatnio porwanego chłopca. I zaczyna się akcja, akcja i znowu akcja.

Bardzo polubiłam główną bohaterkę, chociaż nie powiem, że jej zachowanie było dla mnie zawsze zrozumiałe. Polubiłam także tajemniczego Bishopa, o którym mam nadzieję dowiedzieć się kiedyś więcej. Problem poruszony w powieści jest tematem trudnym, jednak autorka nie zrobiła z niego czegoś, co by przytłaczało i przygnębiało czytelnika. Choć wykorzystywanie dzieci, pedofilia, pornografia i handel porwanymi dziećmi to tematy bardzo poważne, autorka ukazała je w wyważony sposób, nie wchodząc w szczegóły. Co nie znaczy, że historia Kick nie porusza.

Styl pani Cain jest bardzo lekki, dzięki czemu powieść czyta się szybko. Dużo tu akcji, lecz także sporo jest momentów zabawnych. W niektórych momentach wyczyny bohaterów są lekko naciągane, nie sprawiło to jednak, by lektura stała się mniej wciągająca. Sporo jest także niedopowiedzeń, liczę na ich wyjaśnienie w dalszych częściach cyklu.

Podsumowując, "Unik" to powieść poruszająca trudne tematy, podane w sposób lekki i bardzo absorbujący. Dzieje się dużo, dzieje się ciekawie i chociaż zabrakło mi efektu "wow" przy końcówce. to uważam, że jest to fajna pozycja, przy której czas mija bardzo szybko.

Wirtuoz zbrodni
Chelsea Cain0
Okładka ksiązki - Wirtuoz zbrodni

Detektyw Archie Sheridan przeszedł przez piekło. Dziesięć dni nieludzkich tortur z rąk seryjnej morderczyni Gretchen Lowell, zwanej Wirtuozem, odcisnęło...

Obłęd serca
Chelsea Cain0
Okładka ksiązki - Obłęd serca

Archie Sheridan przez blisko dziesięć lat ścigał seryjnego mordercę, którego z powodu wyrafinowanych tortur, jakim poddawał swoje ofiary, zwano...