Oblicze Pana

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2009-10-22
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7515-083-4
Liczba stron: 360
Język oryginału: polski
Ilustracje: Adam Stach/ Nic Skerten

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Stworzony po to by zabijać, by nieść sprawiedliwą zemstę, by stawiać niegodziwców przed obliczem Pana. Przez ponad siedemset lat nikomu nie udało się go odnaleźć. Nikt nie wiedział, czym jest i czy w ogóle istnieje. Nazywali go Graalem, całunem, koroną… Pragnęli go królowie, papieże, zakonnicy, zbrodniarze i poszukiwacze skarbów. Łączy ich jedno: zginęli! W kościele Świętego Floriana w Krakowie znajduje się niewielki relikwiarz z kryształu górskiego. Wewnątrz na paskach pergaminu umieszczono tekst, którego do dziś nikomu nie udało się odczytać. Poproście proboszcza, aby Wam go pokazał, może Wam się uda… Prościej (i bezpieczniej!) jednak przeczytać tę książkę.

Kup książkę Oblicze Pana

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Oblicze Pana

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017 - 100 książek ,

Bardzo fajna  kryminalno przygodowa opowieść z bardzo ciekawymi wątkami historycznymi. Niby banał, bo bohaterowie szukaja skarbu Templariuszy, ale mamy tu świeże spojrzenie na wydarzenia historyczne, a trop prowadzi gdzie indziej niż Roberta Langdona i Pana Samochodzika. Do tego mamy tu niewiadomą ilość przestępców więc co chwilę jest zwrot akcji. W kocu bohaterowie postanawiaja rozwiązac zagadkę samodzielnie podążają tropem wielkich mistrzów zakonnych, a w związku z przynależnością jednego z bohaterów do rycerskiego bractwa, ruszaja na bitwe pod Grunwaldem ;-)

Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale wydaje mi sie, że autor zdecydowanie lepiej sie czuje w realich historycznych, więc tym bardziej należą się brawa za osadzenie całkiem niezłej akcji we współczesności. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-08-30, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
Całkiem niezły kryminał przygodowy wyszedł z tego miszmaszu współczesności i historii. Nie jest tak dobry jak cykl o Ryxie, ale przeczytałam z przyjemnością, mimo że po ten gatunek rzadko sięgam. Oblicze Pana to przygodówka w stylu Pana Samochodzika, z poszukiwaniem starych relikwii, grzebaniem w dokumentach i zagraconych spiwnicach, ale i z bezlitosnymi zabójcami. Najbardziej jednak interesujące były dla mnie wstawki z czasów średniowiecza - XIV i XV wiek to ten okres, który mnie najmocniej pociąga. Kluczowe były tu dzieje zakonu templariuszy, jego tragiczny koniec i los skarbów, rozproszonych po kościołach i zamkach i zabezpieczonych przed niepowołanymi rękami. Jest kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji, chociaż zakończenie okazało się zgodne z przewidywaniami, zwłaszcza dla miłośników prozy Nienackiego. Bardzo mi się też podobała szczypta humoru zawarta w działaniach dwóch starszych pań, zwłaszcza dziewięćdziesięcioletniej pani Michaliny, raczącej się koniakiem dla poratowania serca, i niewyszukane może, ale i tak wzbudzające uśmiech, rozważania policjantów w trakcie obserwacji (cytaty poniżej). (Ocena: 4/6)
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Książka idealna dla tropicieli skarbów, poszukiwaczy przygód oraz legend. Znajdziemy tutaj wątek templariuszy, krzyżaków, hitlerowców, czyli dobry kawałek historii, ze zbrodnią w tle. Książka dla miłośników rycerstwa, historii średniowiecza, wszystko to przeplata nam się z wydarzeniami ze współczesnego Krakowa.
Link do opinii
Inne książki autora
Krwawa jutrznia. Straceńcy
Mariusz Wollny0
Okładka ksiązki - Krwawa jutrznia. Straceńcy

Kacper Turopoński wymyka się śmierci w kanałach pod moskiewskim zamkiem dzięki wrodzonemu sprytowi i... znajomości rozwiązań holenderskich budowniczych...

Z Kacprem Ryxem po renesansowym Krakowie przewodnik
Mariusz Wollny0
Okładka ksiązki - Z Kacprem Ryxem po renesansowym Krakowie przewodnik

Szesnastowieczny Kraków widziany oczami Kacpra Ryksa, powieściowego bohatera znanego czytelnikom powieści Mariusza Wollnego. Historia poszczególnych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy