Oblitus

Trzech to zbyt wielu, trzeci to już PRZESZKODA!

Trzecia część cyklu.

Trzeci element układanki.

Trzeci bok trójkąta.

Śmierć Kruka nie zakończyła serii tragicznych wydarzeń. Do akcji wkracza Nauczyciel. Żeby go pokonać, Anka, Szczepan i Artur muszą znowu połączyć siły, muszą się cofnąć do 2010 roku, do historii Soni i Kruka. Czy to wystarczy? Czy w traumatycznej przeszłości uda im się znaleźć coś, co pomoże im uporać się z nowym koszmarem?

- Świetnie - ucieszył się Nauczyciel. - Na czym to ja skończyłem? Ach, tak. Znaczenia. W chrześcijaństwie trójkąt symbolizuje Świętą Trójcę, w judaizmie doskonałość, masoni uważali, że każdy bok to odpowiednio: światło, czas i ciemność. Triangulum to moja ulubiona figura. Jakieś trzydzieści lat temu, gdy byłem w twoim wieku, poznałem innego fascynata liczb, figur i orgii. Domyślasz się, kogo?

Informacje dodatkowe o Oblitus:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2024-04-24

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Oblitus

Oblitus - opinie o książce

„No i pieknie. Teraz sie już nie zatrzymam. Kompletnie nie wiem, czemu wszyscy mężczyźni mojego
życia, kiedy jestem opanowana, to naciskają mnie tak
długo, aż wypieprzy mi korki. A potem szok i niedowierzanie”

I oto jest - finał totalnie tajemniczej trylogii Pauliny Świst. Zagadkowy trójkąt, z tajemnicą i przesłaniem nie do rozwiązania? Czy może trójkąt fascynacji i uczuć trójki bohaterów, które łączą się bardziej, niż mogłoby się nam, a przede wszystkim im, wydawać. Z jednej strony Anka, Artur i Szczepan - dziennikarka, prokurator i CeBeŚ. Z drugiej tajemniczy Nauczyciel i jego podopieczni. Zagadka, wydawać by się mogła nie do rozwiązania, i trójkąt uczuć, nie do opanowania.

W tej części, niby oczywiste uczucia Anki, stają pod cholernym znakiem zapytania. Wszytko jednak, należy odsunąć na bok, gdy idzie o dobro i bezpieczeństwo całej trójki. Szczepan zmaga się ze swoimi demonami, Artur zmaga się ze swoimi uczuciami, a Anka jak to Anka, uwięziona, w swoich i pomiędzy nimi, włącza swój tryb „mam na to wyje#ane”, bo wie, że tylko wspólnie mogą rozwiązać zagadkę i powstrzymywać, to, co do tej pory było niepowstrzymywalne.

Ale czy mogą i czy wspólnie, o tym musicie przekonać się sami.

Przyznam się, że po niespełna czterdziestu stronach, miałam ochotę udusić jednego z bohaterów.
Boszzz, jaki dupek!
No, ale miał, no miał powody. Potem wszystko idzie niby gładko, oprócz oczywiście tej uczuciowej walki pomiędzy całą trójką, zresztą rewelacyjnie opisaną, ale wciąż tajemnica i wciąż niewyjaśniona sprawa, może doprowadzić czytelnika do obłędu.
No bo kim jest Nauczyciel? Co chce osiągnąć?
Jaki ma związek z głównymi bohaterami?
No i powiem, Wam jedno, prawie do samego końca, autorka nas trzyma w takim napięciu i tak umiejętnie lawiruje między faktami, a przede wszystkimi bohaterami, że sami nie wiemy, kto jest kim i jaką gra lub grał w tym wszystkim rolę. Uważnie czytając, w wytypowaniu odpowiedniej osoby, dużo mogą pomóc nam rozdziały sprzed kilkunastu lat, pisane na przemian z rozdziałami z teraźniejszości. Oprócz świetnej fabuły, jedynych w swoim rodzaju bohaterów, których rewelacyjne dialogi, to niewyczerpane źródło przekomicznych cytatów, którymi Paulina Świst bezapelacyjnie się charakteryzuje, mamy na prawdę nie małą dawkę emocji, złości, ale i takich najbardziej mrożących krew w żyłach momentów. Jest też mała, a jak dla mnie, to nawet duża niespodzianka, kryjąca się w książce. Taki nowy surprise. Jest zagadkowo, mrocznie, seksownie, a wszystko okraszone takim humorem i dialogami, jakimi tylko Świst potrafi sypać, jak z rękawa. I oby jej wena trwała wiecznie, bo ja tu widzę temat, a raczej duet bohaterów na nową książkę!!!

Paulino Świst, i w tej właśnie sprawie, niech moc będzie z Tobą, a jakby co, to mój ulubiony, seksowna prokurator Zimnicki, na pewno Ci pomoże Lowju!

Cóż mogę więcej dodać, to była niesamowita przygoda, zresztą jak z każdą z książek Śwista!

Pięknie dziękuję Wydawnictwu Muza, za możliwość przeczytania tego cudeńka - przedpremierowo!

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-04-23, Przeczytałam,
Chechło
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu...

Incognito
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Incognito

Nieuchwytny seryjny morderca... Przynajmniej do chwili, kiedy pojawi się świadek incognito. Artur Cienowski i Anka Sawicka znają się od lat. Choć...